diskusneforum.com
Vývoj bojových prostriedkov

5

reakcií

8

prečítaní

Tému 25. júna 2026, 16:47 založil -era-.
1.
dnes, 16:47
Pripadá mi to tak, že vývoj bezpilotných bojových prostriedkov - dronov - je riadnym prelomom v súčasných vojnách. Ukázalo sa to v Iráne a ukazuje sa to stále viac a viac na Ukrajine a v Rusku.

Samozrejme, ničivé úspechy nasadenia dronov okamžite spúšťajú snahu nachádzať riešenia obrany proti nim.

Pripomína mi to začiatok Verneovky "Cesta na mesiac", kde spolu súperili výrobcovia kanónov a pancierov.

Jedni vymyslia nejakú bojovú vec, druhí vymyslia prostriedok proti nej. A tí prví zas vymyslia nejaké vylepšenie bojovej veci, ktoré prekoná prostriedky proti nej atď.

Proti dronom najskôr vymysleli rušenie signálu. Tak drony začali za sebou ťahať optické vlákna aby neboli závislé od signálu. Momentálne začali drony používať umelú inteligenciu priameho rozpoznávania cieľa bez závislosti na riadiacom centre.

...

Keď sa my ľudia zameriame na vymýšľanie ničivých riešení, sme v tom naozaj dobrí.
 
-era- avatar
2.
1 ⇧ dnes, 17:17
Obávam sa , že ide iba o fatamorgánu 🤓
Všetci vieme, že na Dvojičky útočili unesené lietadlá.
Teroristi v podstate urobili z týchto lietadiel samovražedné drony.
LENŽE !!!!
Potom vyšlo najavo, že Dvojičky si USA zhodili sami, aby mohli nerušene zaútočiť na Afgánistán 🤔
A v Rusku je to rovnako, Ukrajinci síce útočia dronmi , LENŽE, Rusi si to všetko ničia sami.
Aby mohli nerušene útočiť na Ukrajinu 🤓
 
no avatar
3.
2 ⇧ dnes, 17:27
Keďže nie sme očitými svedkami, staviame naše teórie na sprostredkovaných informáciách.
Takže nakoniec ide iba o to, k akým sprostredkovaným informáciám sa ten či onen z nás prikloní.

Ak sa prikloníš k jedným, označia ťa za pravého demokrata a vyznávača pravých ľudských hodnôt.
Ak sa prikloníš k druhým, označia ťa za múdrosráča a dezoláta.

Ale to neznamená, že sa nemôžeme prikloniť k tomu alebo aj onomu. :)

Vo všetkom je trochu logiky, vo všetkom sú aj nejaké rozpory.
 
-era- avatar
4.
3 ⇧ dnes, 17:44
Samozrejme 🤓
Ale každý rozumný človek musí uznať, že Rus veru nie je hlúpejší Amíka 🤔
Keď si Američani mohli rozjebať centrum Ňujorku a Pentagón !
Prečo by Putin lišiacky nepoužil rovnakú perfektnú fintu ?
🤓
Súhlasí -era-
no avatar
5.
4 ⇧ dnes, 17:46
Ako povieš. :)
Súhlasí Ohrheľ
-era- avatar
6.
5 ⇧ dnes, 17:49
Dúfam, že nikto nieje taký hlúpy, aby si myslel, že tie rafinérie by dokázali podpaľovať ukrofašisti sami ?
🤔
Heh !
🤣
 
no avatar
posledné diskutované príspevky