1.
10. 9. 2025, 16:14
VO VECI NARUŠENIA VZDUŠNÉHO PRIESTORU POĽSKA ČERPÁM INFORMÁCIE Z RELEVANTNÝCH ZDROJOV.
Narušenie vzdušného priestoru suverénneho Poľska, nášho suseda a partnera v EÚ a NATO, je vážny incident, ktorý môže viesť k ďalekosiahlym dôsledkom. Preto je životne nevyhnutné objektívne ustáliť, či išlo o úmysel alebo náhodu a pod koho kontrolou boli použité drony. Vyjadrujem Poľsku solidaritu a ponúkam súčinnosť pri hľadaní všetkých potrebných odpovedí.
Nenechám sa vyprovokovať politickými hrami, ani protivládnymi a protislovenskými médiami. Informácie zásadne čerpám z relevantných zdrojov. Tie mi v tomto okamihu umožňujú zaujať len vyššie uvedené stanovisko. Ak na to bude dôvod, moje stanovisko zmením alebo doplním, pričom budem dôsledne vychádzať zo zásady dodržiavať princípy medzinárodného práva.
Narušenie poľského vzdušného priestoru a schopnosť poľských ozbrojených síl reagovať nastavuje slovenským opozičným politikom, ktorí zadarmo odovzdali Ukrajine celý systém protivzdušnej ochrany bez adekvátnej náhrady, kruté zrkadlo. Namiesto toho, aby priznali vinu za túto vojenskú sabotáž proti Slovensku, vybľakujú po médiách ako zmyslov zbavení a dokazujú, že sú akurát tak schopní dostať Slovensko do nešťastia.
Narušenie vzdušného priestoru suverénneho Poľska, nášho suseda a partnera v EÚ a NATO, je vážny incident, ktorý môže viesť k ďalekosiahlym dôsledkom. Preto je životne nevyhnutné objektívne ustáliť, či išlo o úmysel alebo náhodu a pod koho kontrolou boli použité drony. Vyjadrujem Poľsku solidaritu a ponúkam súčinnosť pri hľadaní všetkých potrebných odpovedí.
Nenechám sa vyprovokovať politickými hrami, ani protivládnymi a protislovenskými médiami. Informácie zásadne čerpám z relevantných zdrojov. Tie mi v tomto okamihu umožňujú zaujať len vyššie uvedené stanovisko. Ak na to bude dôvod, moje stanovisko zmením alebo doplním, pričom budem dôsledne vychádzať zo zásady dodržiavať princípy medzinárodného práva.
Narušenie poľského vzdušného priestoru a schopnosť poľských ozbrojených síl reagovať nastavuje slovenským opozičným politikom, ktorí zadarmo odovzdali Ukrajine celý systém protivzdušnej ochrany bez adekvátnej náhrady, kruté zrkadlo. Namiesto toho, aby priznali vinu za túto vojenskú sabotáž proti Slovensku, vybľakujú po médiách ako zmyslov zbavení a dokazujú, že sú akurát tak schopní dostať Slovensko do nešťastia.
Súhlasí
J.Tull
67.
Ja by som si dovolil vymyslieť vlastnú konšpiračnú teóriu:
- Rusi s Bielorusmi mali vojenské cvičenie a riadili diaľkovo nejaké drony smerom na nejaké svoje vojenské strelnice.
- Ale Američania im svojimi elektronickými zariadeniami hackli systém, prevzali zopár dronov pod vlastné riadenie a nasmerovali ich smerom na západ...
Dobre som to vymyslel? 😍😍😍
- Rusi s Bielorusmi mali vojenské cvičenie a riadili diaľkovo nejaké drony smerom na nejaké svoje vojenské strelnice.
- Ale Američania im svojimi elektronickými zariadeniami hackli systém, prevzali zopár dronov pod vlastné riadenie a nasmerovali ich smerom na západ...
Dobre som to vymyslel? 😍😍😍
Súhlasí
Milanko
2.
10. 9. 2025, 16:44
Súhlasím až na to, že Rusko, aj keby išlo o náhodu /v čo dúfam.../ to poriadne prepísklo a to je ešte slabé slovo😢
5.
A druhá vec, takto by mali vyzerať drony, ktoré spadli z neba ? No to môže veriť len kokot a ten čo chce 3.svetovú !!!!!!!!!
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
6.
Naozaj "to bol na 111% ukravinský dron". A čo hovoríš na to, že Rusko nepoprelo vstup dronov do poľského vzdušného priestoru? Že akurát v tej dobe "keď Rusko spustilo sériu leteckých útokov na Ukrajinu. Moskva pri nich cielila aj na západoukrajinské mesto Ľvov, ktoré je vzdialené menej ako dve hodiny jazdy autom od poľských hraníc, píše AFP." www.teraz.sk
Veď už nebuď slepými tak, ako sú v princípe aj Progresívci Slepými😟
Veď už nebuď slepými tak, ako sú v princípe aj Progresívci Slepými😟
17.
„Minister Blanár tvrdí, že drony určite smerovali na Ukrajinu a nie na Poľsko. To je absurdné. Takéto výroky spochybňujú samotnú hrozbu a relativizujú útoky, ktoré Rusko pácha na Ukrajine aj na území členských štátov NATO. Táto vláda nikdy nevyjadrila úprimnú ľútosť nad tým, čo Rusko páchalo a pácha – od únosov detí, cez znásilňovanie žien až po ničenie miest a vraždenie civilistov. To je hanba, nie zahraničná politika Slovenska,“ upozornil Juraj Krúpa.
www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
12.
Vľavo aktuálna trefná obava prezidenta, vpravo osoba, ktorej za tento stav vďačíme...
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
Súhlasí
J.Tull
63.
11. 9. 2025, 15:32
To ve vedľajšie. Podstata je tá, že šípkový čaj je šípkový aj v Čechách. Ešte pre zaujímavosť sk.wikipedia.org
Teraz máme názvy mesiacov prevzaté od Rimanov🥰
Teraz máme názvy mesiacov prevzaté od Rimanov🥰
75.
11. 9. 2025, 17:55
Je vedľajšie, či tam Rimania došli, alebo nie. Nielen preto, že to bolo veky pred Veľkomoravskou ríšou😉
90.
Slovensko polsky slovnik:
jezko - kaktus pochodowy
holiaci strojcek - kombajn bajuzowy
kamzik - koza wysokoturiztyczna
buzerant - labuznik prdelowi
potkan - agent kanalowy
trabant - samochod papirowy
kôn - samochod kopitowy
buzerant - labuznik prdelowi
potkan - agent kanalowy
trabant - samochod papirowy
jezko - kaktus pochodowy
holiaci strojcek - kombajn bajuzowy
kamzik - koza wysokoturiztyczna
buzerant - labuznik prdelowi
potkan - agent kanalowy
trabant - samochod papirowy
kôn - samochod kopitowy
buzerant - labuznik prdelowi
potkan - agent kanalowy
trabant - samochod papirowy
94.
12. 9. 2025, 18:06
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721995993_122104025822431584_... pred 38 minútami
- https://www.youtube.com/shorts/JP02ptLz2b8 pred 43 minútami
- Že vraj je tá piča 33.pohlavie. 😘😛🤓🤝 pred 47 minútami
- Ale to nebude možné, lebo tá piča americká má kokot medzi varlatami. 😍😍 pred 1 hodinou
- Chcem vidieť ich potomka do piče !!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 pred 1 hodinou
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/722909452_1790312415661417_46... pred 1 hodinou
- Ani EÚ ani Ukrajina nebudú diktovať podmienky, ale bude to Rusko🇷🇺 Ukrofili nerv... pred 1 hodinou
- Pobežalovci z Púchova sú presne takí !!!!!!!!!!!!! 🤮🤮🤮 pred 1 hodinou
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721297908_122158979582991520_... pred 2 hodinami
- A si pozri, aké prostredie majú zvieratá a aké ľudia, vybehni na LuníkIX a vsjo... pred 2 hodinami
- Rozdiel medzi zvieratami a ľuďmi je cca v tom, že existujú zvieracie druhy, ale... pred 2 hodinami
- No ale my sme iná liga. 👏👏🤝🫂 pred 3 hodinami
- 👍 Tak my sme vzorom, lebo sme sa dohodli. 👍 pred 3 hodinami
- Zvieratá sa vedia dohodnúť, u ľudí je to takmer nemožné !!!!!!!! ☺️☺️ pred 3 hodinami
- No veď aj my sme mohli žiť v Československu, môžeme žiť samostatne. Kurdi môžu... pred 3 hodinami
- Ale zisky pre svoju krajinu a nie pre fašistický štát a to je ten rozdiel medzi... pred 3 hodinami
- Teda, toto vyššie je o európskych lídroch. USA to majú jednoznačné - im nejd... pred 3 hodinami
- Ono je na tom srandovné to, že teraz, keď sa už Ukrajina začala sebauvedomovať p... pred 3 hodinami
- A čo takí Matovičovci, Čurillovci, Cintulovci ? 🤔🫵 pred 3 hodinami
- Nejde o totalitu, ale o sebaurčenie národa. Podľa mňa, o to išlo aj Banderovi. A... pred 3 hodinami
- Ani Putin ich neopustí a ani im to neodpustí. 🤝🤝 pred 3 hodinami
- Môj pohľad: Národy v dnešnom egoistickom slova zmysle vznikali smerom zo západu.... pred 3 hodinami
- Presne v tomto poradí, ale ja si poradím a medzi hviezdy sa zaradím. 👏😛👏 pred 3 hodinami
- Potom je ťažká otázka - zničia ťa krásne ženy alebo dobrý chlast? 😛 pred 3 hodinami
- Aj ja som národovec a aj chlastoznalec. ☺️☺️☺️ pred 3 hodinami