1.
10. 2. 2026, 19:47
Komu sa nechce čítať celé skvelé čítaníčko: odpoveďou je progresívna cenzúra.
marker.sk
Je rok 2016 a na Slovensku vo veľkom vznikajú satirické stránky. Niektoré tieto satirické profily dokonca kritizovali aj progresivistov. Úspešne. Facebooková stránka Prečo Amerikanofilom hrabe nazbierala podľa jedného z jej bývalých adminov do roku 2018 nad 20-tisíc odberateľov.
Táto stránka pred Zomri v roku 2017 v úspechu až tak nezaostávala. Podľa článku v Novom Čase mala Keep Calm and Zomri v tomto období okolo 33-tisíc sledujúcich. Lenže potom prišlo „veľké banovanie“.
Progresivisti začali obsah satirických stránok, ktoré ich zosmiešňovali, hromadne nahlasovať. A Facebook ich počúval. Ako mi porozprával náš redaktor Tomáš Dugovič, ktorý bol v tom čase jedným z adminov Prečo Amerikanofilom hrabe, ľudia ich obsah okolo roku 2017 nahlasovali prakticky neustále. Keďže to už vyzeralo, že im stránku sieť za chvíľu vymaže, radšej sa ju rozhodli „zneviditeľniť“.
Podobný osud postihol aj iné konzervatívne satirické stránky, napríklad Fľusku, ktorá v istom období mala 60-tisíc sledovateľov a momentálne má iba 8,5-tisíca.
Táto situácia sa netýkala iba Facebooku. The Babylon Bee dostali v roku 2022 na vtedajšom Twitteri ban za „transfóbny“ vtip, v rámci ktorého americkú „transženu“ (to znamená muž, ktorý predstiera, že je žena) Rachel Levine menovali Mužom roka.
marker.sk
Je rok 2016 a na Slovensku vo veľkom vznikajú satirické stránky. Niektoré tieto satirické profily dokonca kritizovali aj progresivistov. Úspešne. Facebooková stránka Prečo Amerikanofilom hrabe nazbierala podľa jedného z jej bývalých adminov do roku 2018 nad 20-tisíc odberateľov.
Táto stránka pred Zomri v roku 2017 v úspechu až tak nezaostávala. Podľa článku v Novom Čase mala Keep Calm and Zomri v tomto období okolo 33-tisíc sledujúcich. Lenže potom prišlo „veľké banovanie“.
Progresivisti začali obsah satirických stránok, ktoré ich zosmiešňovali, hromadne nahlasovať. A Facebook ich počúval. Ako mi porozprával náš redaktor Tomáš Dugovič, ktorý bol v tom čase jedným z adminov Prečo Amerikanofilom hrabe, ľudia ich obsah okolo roku 2017 nahlasovali prakticky neustále. Keďže to už vyzeralo, že im stránku sieť za chvíľu vymaže, radšej sa ju rozhodli „zneviditeľniť“.
Podobný osud postihol aj iné konzervatívne satirické stránky, napríklad Fľusku, ktorá v istom období mala 60-tisíc sledovateľov a momentálne má iba 8,5-tisíca.
Táto situácia sa netýkala iba Facebooku. The Babylon Bee dostali v roku 2022 na vtedajšom Twitteri ban za „transfóbny“ vtip, v rámci ktorého americkú „transženu“ (to znamená muž, ktorý predstiera, že je žena) Rachel Levine menovali Mužom roka.
- "Každá duša buď poddaná nadriadeným vrchnostiam. Lebo nieto vrchnosti, iba ak od... pred 16 minútami
- Volil si fica, tam to máš pred 7 hodinami
- 📡 [ SYSTEM LOG: GLOBAL DEPLOYMENT V4.9 ] Matrix dostal nový patch. Zatiaľ čo i... pred 7 hodinami
- Bože, ty si so všetkými tými "nickmi" jeden veľký KOKOT! 😀😄😀😄 pred 7 hodinami
- Francúzsko zadržalo pri Sicílii tanker spájaný s ruskou tieňovou flotilou. Prezi... včera, 22:58
- Rusko chce podľa Wall Street Journal využiť Bielorusko na zosilnenie útokov prot... včera, 22:57
- Vývoj bojov (1582. deň): Situácia v Kosťantynivke je oveľa vážnejšia, než hovori... včera, 22:57
- Rusko zaútočilo na ukrajinské lokomotívy a čerpacie stanice, počas útoku zahynul... včera, 22:57
- Lukašenko podporuje ruskú vojnu, ale stále odmieta vstúpiť do bojov, píše Petr M... včera, 22:56
- Ukrajinské útoky na ruské rafinérie sú úspešnejšie než vlani na jeseň. Rozdiel j... včera, 22:56
- USA a Rusko vlani na Aljaške neuzavreli žiadne dohody o Ukrajine, tvrdí Marco Ru... včera, 22:55
- Krajiny NATO prisľúbia na samite v Ankare miliardy na zbrojenie i ďalšiu podporu... včera, 22:55
- Volodymyr Zelenskyj znovu vyzval Bielorusko, aby prestalo budovať infraštruktúru... včera, 22:54
- Ukrajinský prezident oznámil, že schválil 40-dňovú operáciu, ktorá má Rusko dotl... včera, 22:54
- Oukey, Vsjo Jásno. 🤣🤣🤣 včera, 19:47
- A , ako inak ? Samozrejme, že Rusi sú tí dobrí ( veď kto vynašiel matriošky... včera, 19:33
- Počkať! Ty vari nezdieľaš názor, že Ukrajinci sú tí dobrí a Rusi sú tí zlí ???... včera, 19:29
- No skončí to tak, že keď Putin lišiacky prestane podpaľovať vlastné rafinérie,... včera, 18:01
- Ako je možné, že som nevidel túto tému 🫣 ? Všetky traktáty som už vyjadril v... včera, 17:56
- Prepáč Era včera, 17:55
- Dúfam, že nikto nieje taký hlúpy, aby si myslel, že tie rafinérie by dokázali... včera, 17:49
- Ako povieš. :) včera, 17:46
- Samozrejme 🤓 Ale každý rozumný človek musí uznať, že Rus veru nie je hlúpejší... včera, 17:44
- Keďže nie sme očitými svedkami, staviame naše teórie na sprostredkovaných inform... včera, 17:27
- Obávam sa , že ide iba o fatamorgánu 🤓 Všetci vieme, že na Dvojičky útočili u... včera, 17:17