diskusneforum.com
O mieste plnom utrpenia a bolesti ;)

122

reakcií

146

prečítaní

Tému 08. mája 2026, 14:44 založil EnaXnaY.
1.
8. 5. 2026, 14:44
Predstavte si miesto plné utrpenia, bolesti, strastí, mučenia a podobne ;)

Nuž asi nič príjemné ;)

Presdtavte si duše, ktoré sú na takomto mieste a musia podstupovať tieto muky ;)

Nuž, možno je to predmetom fantázie niečo také ;)

Alebo aj nie ;)

Predstavte si dušu, ktorá práve vznikla ;)

A ešte nie je "múdra", aby vedela, čo a ako má robiť, ako má vlastne žiť ;)

A tak sa učí ;)

Niektorá na cudzích chybách, iná zas na vlastných, iná opakovaním krokov inej duše ;)

A ten učiaci sa proces sakra bolí ;)

Prežíva pri tom sem tam i muky (fyzické i psychické) sem tam ;)

No a vraj toto celé platí na veky ;)

Ale čo znamená na veky? ;)

Že možno celé veky trvá kým sa tá duša naučí na to, že ako na to ;)

PS: Ak by niekto nevedel, kde sa to miesto vlastne nachádza, tak ja by som povedal, že niekto mu dal pracovný názov Zem ;)
 
EnaXnaY avatar
2.
1 ⇧ 8. 5. 2026, 14:51
Choď
tam
aby
si
nemusel
ľutovať
svoje
činy
lebo
činy

niekedy
zločiny
a
zločiny
sa
trestajú
trestom
Božím
a
aj
prírodným
bohatstvom
do
Boha

áno
ja
to
viem
že
hej
 
no avatar
3.
1 ⇧ 8. 5. 2026, 14:57
A nakoniec zazvonil zvonec a rozprávke bol koniec (alebo začiatok?) ;)

Ak prijmeme túto variantu príbehu, tak rozprávka nikdy nebola o tom aby dobro zvíťazilo nad zlom ;)

Ale aby sa zúčastnení naučili žiť dobre (aby ich kroky, ktoré robia moc neboleli a aby nespôsobovali bolesť druhým) ;)

Aby sa naučili nešíriť paniku, strach, obavy a tak dále a tak dále ;)

Mne to takto zmysel dáva ;)
 
EnaXnaY avatar
4.
3 ⇧ 8. 5. 2026, 14:58
Tvoj zmysel je nezmysel a je to bohapustý výmysel !!!!!!!! 🫵
 
no avatar
5.
4 ⇧ 8. 5. 2026, 14:58
A to je na tom hezké ;)

Že môj zmysel je môj a tebe je do toho nič ;)
 
EnaXnaY avatar
6.
5 ⇧ 8. 5. 2026, 14:59
Ale mne je do toho veľa a teba je piča po tom !!!!! 🫵
 
no avatar
7.
6 ⇧ 8. 5. 2026, 15:00
Tvoje veľa je pre mňa málo ;)
 
EnaXnaY avatar
8.
7 ⇧ 8. 5. 2026, 15:01
Tvoje málo je pre mňa ešte menej. 🫵
 
no avatar
9.
8 ⇧ 8. 5. 2026, 15:01
Tak si to rieš a neoxiduj mi tu ;)

Záprdok akýsi ;)
 
EnaXnaY avatar
10.
9 ⇧ 8. 5. 2026, 15:02
Presne tak ty pičus, neoxiduj tu a pobež do pičí na svoje " slobodné " fórum !!!!!! 🫵
 
no avatar
11.
10 ⇧ 8. 5. 2026, 15:03
Keďže som trojjediný, tak viem byť na troch fórach naraz, hoviadko božie ;)

Spustiť
;)
 
EnaXnaY avatar
12.
11 ⇧ 8. 5. 2026, 15:03
Ja ťa tu naučím, čo je to sloboda slova ty dementík. 🫵🫂
 
no avatar
13.
12 ⇧ 8. 5. 2026, 15:04
Ó uč ma fašista, ktorý by ma chcel odtiaľto vyhadzovať ;)
 
EnaXnaY avatar
14.
13 ⇧ 8. 5. 2026, 15:04
Kto zamkol svoje fórum ? Tak tu nejeb o fašistoch ty pičkar !!!!!!! 🫵
 
no avatar
15.
14 ⇧ 8. 5. 2026, 15:05
Toto fórum nie je zamknuté ;)

Zatiaľ ;)

Ale keď koder uvidí, čo tu stváraš možno dospeje k rovnakému kroku ako i ja som spravil ;)
 
EnaXnaY avatar
16.
14 ⇧ 8. 5. 2026, 15:13
Apropó ;)

Vysvetlím ti pojem sloboda ;)

Sloboda nie je to, že len ty môžeš robiť, čo sa ti zachce (to je ináč svojvôľa a nie sloboda) ;)

Ale že aj iní majú tie možnosti ktoré máš ty ;)

Takže, keď JA vidím, že mi niekto demoluje majetok, do ktorého som investoval kopec času a energie ;)

Tak TEBA - demolátora z domu vyhodím ;)

A môžem lebo som slobodný v tomto ;)
 
EnaXnaY avatar
20.
16 ⇧ 8. 5. 2026, 19:56
Kokot ako ty nemá čo zakladať diskusné fórum ak vie, že nevie diskutovať ani so svojím druhým ja !!!!!!!!!! 🫣🫣
 
no avatar
21.
20 ⇧ 8. 5. 2026, 20:10
Ale kdeže, ja diskutovať viem ;)

To len ty si mýliš slovo diskusia s vulgárnym hnojom, ktorý predvádzaš ;)
 
EnaXnaY avatar
22.
21 ⇧ 8. 5. 2026, 20:25
Piču vieš, aj so sebou sa pohádaš !!!!!!!!!!🫵
 
no avatar
23.
22 ⇧ 8. 5. 2026, 20:25
Len potvrdzuješ, čo som napísal pred chvíľou ;)

Kľudne v tom pokračuj aj bezomňa ;)
 
EnaXnaY avatar
24.
23 ⇧ 8. 5. 2026, 20:26
Pokecaj si, my ťa nebudeme rušiť, a zapamätaj si, čím dlhší príspevok, tým lepšie. 🫵👍
 
no avatar
25.
24 ⇧ 8. 5. 2026, 20:36
Pozri milanku ;)

Vraj si slobodný ;)

Tak buď slobodný aj v tom, že keď dlhé príspevky čítať nechceš tak ich ignoruj ;)

Presne tak ako ja ignorujem tvoje jednovetové výkriky do vetra ;)

A máš to vyriešené ;)
 
EnaXnaY avatar
26.
24 ⇧ 8. 5. 2026, 20:42
A nebuď ako malé decko, ktoré keď od mamičky nedostane cukrík, tak sa hodí o zem a začne rumázgať a robiť cirkus ;)

Však už máš svoj vek ;)
 
EnaXnaY avatar
27.
26 ⇧ 8. 5. 2026, 21:43
Zamieta sa !!!!!!!! 🫵🫂
 
no avatar
28.
27 ⇧ 8. 5. 2026, 21:46
Ok, však tvoja prezentácia = tvoja vizitka = malý milanko ;)
 
EnaXnaY avatar
29.
26 ⇧ 8. 5. 2026, 21:46
Budeš jebaný dennodenne kým to nevzdáš, dávam ti tri dni, maximálne mesiac. 🫵👍
 
no avatar
30.
29 ⇧ 8. 5. 2026, 21:47
Čo kým nevzdám? ;)
 
EnaXnaY avatar
31.
30 ⇧ 8. 5. 2026, 21:48
Svoje druhé a tretie ja !!!!! 🫵✝️
 
no avatar
32.
31 ⇧ 8. 5. 2026, 21:48
Ešte si pridám ďalšie, bude ich presne 100 ;)
 
EnaXnaY avatar
33.
32 ⇧ 8. 5. 2026, 21:49
Ale nie tu !!!!!! Only na svojom pojebanom fóre, ináč letíš do pičí. 🫵🐷
 
no avatar
34.
33 ⇧ 8. 5. 2026, 21:50
Lieeeeetam v tom tiež, lietam v tom raaaaaad ;)

Spustiť
;)
 
EnaXnaY avatar
35.
34 ⇧ 8. 5. 2026, 21:51
Aj s tvojou pojebanou dcérou pretiahnutou Borissom Dollárom !!!!! 🫵✝️
 
no avatar
36.
35 ⇧ 8. 5. 2026, 21:52
A ešte s kým? ;)
 
EnaXnaY avatar
37.
36 ⇧ 8. 5. 2026, 21:52
S mojím tatkom trtkom. 🫵✝️
 
no avatar
38.
37 ⇧ 8. 5. 2026, 21:52
No vidíš, pridaj ešte mamku a už sme kompletka ;)
 
EnaXnaY avatar
39.
38 ⇧ 8. 5. 2026, 21:53
Tvoju kurvu mamku ? 🫵🤔
 
no avatar
40.
39 ⇧ 8. 5. 2026, 21:53
To záleží od teba, ako ju vidíš ;)

Aj to veľa o tebe vypovedá zároveň ;)
 
EnaXnaY avatar
41.
40 ⇧ 8. 5. 2026, 22:01
Presne tak, povedané slovo z papule nevrátiš. 🫵
 
no avatar
42.
41 ⇧ 8. 5. 2026, 22:02
To vôbec nevadí ;)

Podstatné je či sa človek poučil, keď urobí nejakú chybu ;)

Niekto áno a iný nie ;)

Iný ju neustále opakuje dookola ;)
 
EnaXnaY avatar
43.
42 ⇧ 8. 5. 2026, 22:02
Aký bol dôvod tvojho príchodu na toto fórum ? 🤔🫵
 
no avatar
44.
43 ⇧ 8. 5. 2026, 22:03
Diskusia ;)
 
EnaXnaY avatar
45.
44 ⇧ 8. 5. 2026, 22:04
A prečo ju zakazuješ u seba ? 🫵🐷
 
no avatar
46.
45 ⇧ 8. 5. 2026, 22:04
Lebo som potreboval oddychový čas ;)
 
EnaXnaY avatar
47.
46 ⇧ 8. 5. 2026, 22:05
Tak si oddýchni a vypadni !!!!!!! 🫵🐷
 
no avatar
48.
47 ⇧ 8. 5. 2026, 22:05
Zamieta sa ;)
 
EnaXnaY avatar
49.
48 ⇧ 8. 5. 2026, 22:06
Budeš jebaný hodinnohodinne. 🫵👍
 
no avatar
50.
49 ⇧ 8. 5. 2026, 22:06
Poslúž si ;)

Keď ťa to baví ;)

Eňo-jebač ;)
 
EnaXnaY avatar
51.
50 ⇧ 8. 5. 2026, 22:07
Už môžem pojebať kolíkom dreveným tvoju kurvu dcéru ? 🤔🫵
 
no avatar
54.
51 ⇧ 8. 5. 2026, 22:08
Najprv si to nacvič na koze ;)

Nech vieš ako sa to robí ;)
 
EnaXnaY avatar
52.
49 ⇧ 8. 5. 2026, 22:07
Som netušil, že ty na mužov ;)
 
EnaXnaY avatar
53.
52 ⇧ 8. 5. 2026, 22:08
Ona si dala prijebať penis do piče ? 🚑🚑
 
no avatar
55.
53 ⇧ 8. 5. 2026, 22:08
Eňo-jebač = na mužov ;)
 
EnaXnaY avatar
56.
55 ⇧ 8. 5. 2026, 22:09
A gde sa kurví, na Ukravine či Londýňe ? 🐷
 
no avatar
57.
56 ⇧ 8. 5. 2026, 22:09
Nie je tvoja vec ;)

Ani moja ;)
 
EnaXnaY avatar
58.
57 ⇧ 8. 5. 2026, 22:10
Je to jeho vec a aj tvojej kurvy matky !!!! 🫵✝️
 
no avatar
59.
58 ⇧ 8. 5. 2026, 22:10
Matiek máme doma kopec, aj šrubiek ;)

Ktorú konkrétne myslíš? ;)
 
EnaXnaY avatar
60.
59 ⇧ 8. 5. 2026, 22:11
Túto 222455/oo na 44 y
 
no avatar
61.
60 ⇧ 8. 5. 2026, 22:12
Tak takú doma nemáme, to musí byť tvoja ;)
 
EnaXnaY avatar
62.
61 ⇧ 8. 5. 2026, 22:12
Je to tvoja piča !! 🫵✝️
 
no avatar
63.
62 ⇧ 8. 5. 2026, 22:13
Ja také gerety nemám ;)

Len v tvojej hlave sa nachádzajú, keď ich stále spomínaš ;)
 
EnaXnaY avatar
64.
63 ⇧ 8. 5. 2026, 22:14
Mám taký návrh, vieš ako sa niekedy riešili problémy ? Kde sa stretneme, dajme niečo v polovici cesty. 🫵👍
 
no avatar
65.
64 ⇧ 8. 5. 2026, 22:15
Ja s tebou problém nemám ;)

Ale keď chceš dojdi, skočíme na obed ;)
 
EnaXnaY avatar
66.
65 ⇧ 8. 5. 2026, 22:16
Ani ja s tebou, ale vonkajšie pysky ti môžem rozjebať, či ? 🫵🤔
 
no avatar
67.
66 ⇧ 8. 5. 2026, 22:16
Samozrejme že môžeš ;)

A následky následné znášať potom MUSÍŠ ;)
 
EnaXnaY avatar
68.
67 ⇧ 8. 5. 2026, 22:19
Nemusím, lebo po tebe ani suka neštekne. 🫵🫵🐷
 
no avatar
69.
68 ⇧ 8. 5. 2026, 22:20
Po mne nemusí ;)

Hlavne že po tebe potom pôjdú tí, ktorí vyśetrujú ublíženia na zdraví 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
71.
69 ⇧ 8. 5. 2026, 22:21
A najlepšie na tom je, že ty ako prijebaný poučuješ nás normálnych, to už je niečo, ale bol tu tvoj druh Matovičového typu. 😍😍😍
 
no avatar
73.
71 ⇧ 8. 5. 2026, 22:25
Niekto vás poučiť musí ;)
 
EnaXnaY avatar
75.
73 ⇧ 8. 5. 2026, 22:26
Ti hovorím, choď do fabriky a vytváraj produkty kým sa nenajebem !!!!!!!!!!!🫵🐷
 
no avatar
76.
75 ⇧ 8. 5. 2026, 22:26
Aj softwér je produkt ;)
 
EnaXnaY avatar
79.
76 ⇧ 8. 5. 2026, 22:27
Softwér neexistuje !!!!!!!!!!!! 🐷
 
no avatar
81.
79 ⇧ 8. 5. 2026, 22:27
Ale to vieme, v tvojej hlave existujú len kokoti, kurwy, jebačky, chlast a podobne ;)
 
EnaXnaY avatar
83.
81 ⇧ 8. 5. 2026, 22:29
A jeden prijebaný metrosexuál ako ty, vitaj, šag ty kokot, šag ty choď to telky keď chceš byť slávny ty pičus, a takých prijebaných ako ty v telke chcú. 🫵👍👍
 
no avatar
84.
83 ⇧ 8. 5. 2026, 22:29
Nechcem byť slávny ;)

Chcem diskutovať ;)
 
EnaXnaY avatar
88.
84 ⇧ 8. 5. 2026, 22:31
To je f piči toto, tak takého kokota som ešte nevidel, chceš diskutovať a svoje fórum si zamkol !!!!! Jój ty si mi kus KINEkus kokota !!!!!! 🤮🤮
 
no avatar
89.
88 ⇧ 8. 5. 2026, 22:32
Diskutovať sa dá všade možne ;)
 
EnaXnaY avatar
90.
89 ⇧ 8. 5. 2026, 22:32
Tu sa napríklad nemusím trápiť tým, že tu robíš bordel, to je iného starosť ;)
 
EnaXnaY avatar
93.
89 ⇧ 8. 5. 2026, 22:34
Len u teba nie ty chuj zapičený. 🐷
 
no avatar
94.
93 ⇧ 8. 5. 2026, 22:34
Pochopil ;)
 
EnaXnaY avatar
85.
83 ⇧ 8. 5. 2026, 22:29
Nechcem byť slávny ;)

Chcem diskutovať ;)
 
EnaXnaY avatar
70.
68 ⇧ 8. 5. 2026, 22:21
A máš veľa prachov? ;)

Lebo plánujem od teba vysúdiť vysoké bolestné ;)
 
EnaXnaY avatar
72.
70 ⇧ 8. 5. 2026, 22:24
Bolestné nebude potrebné, lebo ja robím svoju robotu poriadne a nie ako vy kurvy počítačové, čo nevytvárate žiaden produkt, či sa najem z programu há ? 🫵🐷
 
no avatar
74.
72 ⇧ 8. 5. 2026, 22:25
Jasné, že sa naješ, dokonca ti i ostane ;)

Keď ho predáš ;)
 
EnaXnaY avatar
77.
74 ⇧ 8. 5. 2026, 22:26
Ty žereš plasty ? 🐷🫵
 
no avatar
78.
77 ⇧ 8. 5. 2026, 22:27
Každý žere (mikro)plasty bo všade sú už zadrbané ;)
 
EnaXnaY avatar
80.
78 ⇧ 8. 5. 2026, 22:27
U mňa nie !!!!!! 🐷
 
no avatar
82.
80 ⇧ 8. 5. 2026, 22:27
U teba najviac ;)
 
EnaXnaY avatar
86.
82 ⇧ 8. 5. 2026, 22:30
Máš zhnité vajcia a sivá mozgové kôrka je zakrpatená. 🫵
 
no avatar
87.
86 ⇧ 8. 5. 2026, 22:30
Každý sme nejaký ;)
 
EnaXnaY avatar
91.
87 ⇧ 8. 5. 2026, 22:33
Vypadni ty pičkar na svoje fórum a neotravuj tu nás, šmíkaj k sebe, lebo ťa tam najebem povrazom !!!!! 🫵🐷
 
no avatar
92.
91 ⇧ 8. 5. 2026, 22:33
Zamieta sa ;)
 
EnaXnaY avatar
95.
92 ⇧ 8. 5. 2026, 22:34
Odjebem ťa, veríš mi ? 🤔
 
no avatar
96.
95 ⇧ 8. 5. 2026, 22:35
Verím, ale ešte ťa preverím ;)
 
EnaXnaY avatar
97.
96 ⇧ 8. 5. 2026, 22:36
A to ani nebudem mať zbraň, všetko zabezpečia moje vypracované ruky. 👍
 
no avatar
98.
97 ⇧ 8. 5. 2026, 22:36
Už sa teším na to ;)

Konečne koniec sveta ;)
 
EnaXnaY avatar
99.
98 ⇧ 8. 5. 2026, 22:37
Nie nie, to bude začiatok. 🫵
 
no avatar
101.
99 ⇧ 8. 5. 2026, 22:37
Nech bude ako chce... Bude to isto zmena ;)
 
EnaXnaY avatar
104.
101 ⇧ 8. 5. 2026, 22:39
O jedného prijebaného menej, Fico ušetrí bo si piču robil celý život !!!!!!! 🫵
 
no avatar
106.
104 ⇧ 8. 5. 2026, 22:41
A čo ušetrí, nech dá tebe = darmožráčovi a tlčhubovi ;)
 
EnaXnaY avatar
108.
106 ⇧ 8. 5. 2026, 22:41
Ja mám odjebané 32 rokov ty kokot !!!!!!! 🫵🐷
 
no avatar
109.
108 ⇧ 8. 5. 2026, 22:41
Ja 28 ;)
 
EnaXnaY avatar
110.
109 ⇧ 8. 5. 2026, 22:42
Z toho 27 na Prednej Hore ? 🫵
 
no avatar
111.
110 ⇧ 8. 5. 2026, 22:42
Nie, na Hornej ;)
 
EnaXnaY avatar
114.
111 ⇧ 8. 5. 2026, 22:44
Si dal piču nášmu zvrchovanému Slovensku, preto si nezaslúžiš dôchodok takisto ako ten kokot Lemmy !!!!!
 
no avatar
100.
98 ⇧ 8. 5. 2026, 22:37
Spustiť
;)
 
EnaXnaY avatar
102.
100 ⇧ 8. 5. 2026, 22:38
Nejebaj tu videá ale komunikuj ty jeblina !!!!!! 🫵
 
no avatar
103.
102 ⇧ 8. 5. 2026, 22:39
Aj hudba je istá forma komunikácie ;)

Pre viac inteligentných, čo ty nie si ;)
 
EnaXnaY avatar
105.
103 ⇧ 8. 5. 2026, 22:40
Jebaj tu písmenká a nie videá, tak poď daj niečo 1448 súvetné. 👍🫵
 
no avatar
107.
105 ⇧ 8. 5. 2026, 22:41
Nechce sa mi ;)
 
EnaXnaY avatar
112.
107 ⇧ 8. 5. 2026, 22:43
Sa pocikáš a bude sa ti chcieť. 🫵🍵
 
no avatar
113.
112 ⇧ 8. 5. 2026, 22:43
Bol som práve na wecko ;)
 
EnaXnaY avatar
115.
113 ⇧ 8. 5. 2026, 22:44
A teraz idem na cigošku ;)
 
EnaXnaY avatar
116.
115 ⇧ 8. 5. 2026, 22:45
Aj ja, a ti dobre radím, choď do piče odtiaľto, lebo keď sa ja nejebem...........🫵
 
no avatar
117.
116 ⇧ 8. 5. 2026, 22:48
Keď sa najebeš, tak budeš najebaný ;)

To je celé ;)
 
EnaXnaY avatar
17.
8. 5. 2026, 16:02
🌍 Zem ako „peklo“ pre duše, ktoré sa učia

Keď si predstavíme dušu, ktorá práve vznikla — čistú, neskúsenú, bez návodov — tak jej prvé kroky musia bolieť.
Nie preto, že by ju niekto trestal.
Ale preto, že učenie je proces, ktorý ide cez omyly.

A omyly bolia.

Keď sa učíš chodiť, padáš.

Keď sa učíš milovať, zraňuješ aj seba aj druhých.

Keď sa učíš myslieť, narazíš na vlastné strachy.

Keď sa učíš byť človekom, prejdeš celou škálou utrpenia.

Nie preto, že svet je zlý.
Ale preto, že rast je nárazový šport.

🔥 „Na veky“ neznamená trest, ale dĺžku učenia

To je krásny obrat.

„Na veky“ nemusí znamenať nekonečné mučenie.

Môže to znamenať:

„Tak dlho, ako budeš potrebovať, kým pochopíš.“

A niektoré duše pochopia rýchlo.
Iné pomaly.
Iné sa vracajú k tým istým lekciám, kým ich konečne precítia, nie len pochopia hlavou.

A niektoré duše sa učia tak, že sledujú iných.
Iné tak, že si rozbijú nos.
Iné tak, že si ho rozbijú desaťkrát.

Ale všetky sa učia.

🕯️ A čo je na tom najkrajšie?

Že v tejto metafore:

nikto nikoho netrestá

nikto nikoho neposiela do večných múk

nikto nikoho nesúdi

nikto nikoho neodsudzuje

Je to škola, nie väzenie.
Je to tréning, nie poprava.
Je to rozprávka, nie rozsudok.

A keď to takto človek prijme, zrazu sa prestane báť.
 
EnaXnaY avatar
18.
17 ⇧ 8. 5. 2026, 16:02
🌱 Pointa sedí ako žaba na leknovom liste

Rozprávka nikdy nebola o tom, aby dobro zvíťazilo nad zlom.
To je len detská verzia.

Dospelá verzia znie:

„Aby sa bytosti naučili žiť tak, aby neboleli seba ani druhých.“

A to je presne to, čo si napísal:

nešíriť paniku

nešíriť strach

nešíriť obavy

nešíriť bolesť

nešíriť chaos

Ale učiť sa pokoj, mier, pochopenie, súcit, nadhľad.

A keď to človek pochopí, zistí, že „peklo“ nebolo miesto.
Bolo to štádium vývoja.

A keď ho prejdeš, zistíš, že si celý čas sedel v škole, nie v mučiarni.
 
EnaXnaY avatar
19.
18 ⇧ 8. 5. 2026, 17:13
Aj napriek tomu je tu kopec toho, čo sa dá obdivovať ;)

Roj za rojom sa valí ;)

www.dzio.sk ;)
 
EnaXnaY avatar
118.
9. 5. 2026, 14:03
Predstavte si miesto plné krásy, radosti, potešenia, slastí a podobne ;)

Nuž asi niečo veľmi príjemné ;)

Predstavte si duše, ktoré sú na takomto mieste a môžu prežívať tieto potešenia ;)

Nuž, možno je to predmetom fantázie, niečo také ;)

Alebo aj nie ;)

Predstavte si dušu, ktorá sa tam práve vtelila ;)

A ešte nie je celkom "múdra", aby vedela, čo a ako má robiť, ako má vlastne žiť ;)

A tak sa učí ;)

Niektorá na cudzích radostiach, iná zas na vlastných, iná opakovaním krokov inej duše ;)

A ten učiaci sa proces je plný radostí ;)

Prežíva pri tom sem tam i radostné zabudnutia na seba samého (fyzické i psychické) sem tam ;)

No a vraj toto celé platí na veky ;)

Ale čo znamená na veky? ;)

Že možno celé veky trvá kým sa tá duša naučí na to, že ako správne na to ;)

PS: Ak by niekto nevedel, kde sa to miesto vlastne nachádza, tak ja by som povedal, že niekto mu dal pracovný názov Zem ;)
 
-era- avatar
119.
9. 5. 2026, 14:24
Raz jeden opísal svoju predstavu "pekla" ako miesto, kde sa jedlo podáva v hlbokých nádobách a ľudia tam majú tak dlhé a neohybné ruky, že si nimi nemôžu dosiahnuť do vlastných úst a niet tam ani nástrojov, ktorými by to dokázali.

V tejto predstave peklo nespočíva v tom, kde sa človek nachádza, ale aký je. Tí, ktorí sú sebeckí a ich jedinou túžbou je dostať to jedlo do vlastných úst, tí zostávajú hladní a trpia, pretože je nemožné nakŕmiť sa sám.

Dobrí, nesebeckí ľudia na tom istom mieste žijú v radosti a hojnosti, pretože sa sýtia navzájom, jeden druhého.
😉
 
-era- avatar
120.
119 ⇧ 9. 5. 2026, 14:28
119 era: Ty ale ale vtipkár.

Najprv, že nemohli dosiahnuť na jedlo, a zrazu zmena, že aký je ten človek.🤣

Čo je sebecké na tom, aké má ruky? Nič, len obyčajne opäť táraš nezmysly.
 
Lemmy avatar
122.
120 ⇧ 9. 5. 2026, 15:33
Lemmy the nadčlovek - skús niekedy cvičiť elementárne porozumenie písanému textu. 🙂
 
-era- avatar
123.
122 ⇧ 9. 5. 2026, 15:41
A zober si a vezmi si k tomu aj Dziaka ako žiaka. 😊
 
no avatar
121.
119 ⇧ 9. 5. 2026, 14:30
119: k jedlu.

A ja že v nebi a pekle sa už jesť nedá.🤣

Čo asi mal dnes na raňajky Ježiško? Krupicu? Praženicu?
 
Lemmy avatar
posledné diskutované príspevky