1.
3. 6. 2026, 09:48
Nesprávna teória sa človeku nedá vyvrátiť, pretože spočíva na jeho presvedčení, že to, čo je v skutočnosti nepravdivé, je pravdivé.
2.
Má to dve roviny ;)
A. To čo je pre teba pravdivé závisí od toho, na čom je postavený tvoj svet ;) A to bez poznania seba dokonalého nezistíš ;)
B. Vyvracať druhému jeho pravdy je ako prísť na návštevu na inú planétu a tvrdiť im, že to tam majú celé zle, lebo na tvojej planéte to funguje ináč ;)
A. To čo je pre teba pravdivé závisí od toho, na čom je postavený tvoj svet ;) A to bez poznania seba dokonalého nezistíš ;)
B. Vyvracať druhému jeho pravdy je ako prísť na návštevu na inú planétu a tvrdiť im, že to tam majú celé zle, lebo na tvojej planéte to funguje ináč ;)
5.
A tým A by som súhlasil, a tým B tak trochu áno aj nie.
Isté je, že človek svojou vlastnou životnou skúsenosťou má potenciál opravovať nejaké chyby vo svojich minulých presvedčeniach. Ale musí to prejsť cez osobný zážitok a v istom zmysle cez osobné zápasy samého so sebou.
Isté je, že človek svojou vlastnou životnou skúsenosťou má potenciál opravovať nejaké chyby vo svojich minulých presvedčeniach. Ale musí to prejsť cez osobný zážitok a v istom zmysle cez osobné zápasy samého so sebou.
6.
To o tých planétach je asi o tomto ;)
Ak máš niekoho, ktorý má maximálnu prioritu spravodlivosť, nebude kompatibilný s tým ktorý tam má peniaze a už vôbec nie s tým, kto tam má niečo iné ;)
Máš hodnotový rebríček a predstav si to ako zoznam ;)
Čiže dvaja ľudia s dvomi rozdielnymi zoznamami sa nevedia zhodnúť ;)
Teraz do toho zaraď to, čomu kto verí, aké má predsudky, čo ako chápe, prosto na čom je jeho svet postavený ;)
A dve rovnaké "svety" nie sú pod slnkom ;)
Ak máš niekoho, ktorý má maximálnu prioritu spravodlivosť, nebude kompatibilný s tým ktorý tam má peniaze a už vôbec nie s tým, kto tam má niečo iné ;)
Máš hodnotový rebríček a predstav si to ako zoznam ;)
Čiže dvaja ľudia s dvomi rozdielnymi zoznamami sa nevedia zhodnúť ;)
Teraz do toho zaraď to, čomu kto verí, aké má predsudky, čo ako chápe, prosto na čom je jeho svet postavený ;)
A dve rovnaké "svety" nie sú pod slnkom ;)
Súhlasí
-era-
7.
Lenže na druhej strane, pod tými ich názormi je kopec vecí, ktoré majú spoločné, napríklad biologický základ či základné vzdelanie.
biznisklub.sk
biznisklub.sk
8.
Aj to vzdelanie nemusí byť kompatibilné ;)
Lebo zas len záleží na tom, koľko času venoval štúdiu, ako kto pochopil látku vykladanú ;)
Zober takého Einsteina ;)
Ten vraj moc v škole nevynikal ;)
A predsa ho vyhlásili za génia ;)
Lebo videl svet inými očami ako zvyšok sveta ;)
Lebo zas len záleží na tom, koľko času venoval štúdiu, ako kto pochopil látku vykladanú ;)
Zober takého Einsteina ;)
Ten vraj moc v škole nevynikal ;)
A predsa ho vyhlásili za génia ;)
Lebo videl svet inými očami ako zvyšok sveta ;)
21.
Marí sa mi, že SOM čosi objavil ;)
Len sa to ťažko vysvetľuje ;)
Sú to vlastne len tri písmenká ;)
SOM ;)
A v nich je skrytá podstata ;)
Nie v tých písmenkách ;)
Ale v tom, čo vnímaš keď to čítaš ;)
V sebe ;)
Keď pozrieš na seba pri tom (treba mať schopnosť introspekcie) ;)
Len jedno slovo pre človeka ale veľký dosah má to slovo ;)
A to je asi to čo aj Ježiš vtedy odhalil ;)
Lebo on vraj o sebe tvrdil JA SOM ;)
Len si málo kto uvedomuje dosah toho "mena" ;)
Len sa to ťažko vysvetľuje ;)
Sú to vlastne len tri písmenká ;)
SOM ;)
A v nich je skrytá podstata ;)
Nie v tých písmenkách ;)
Ale v tom, čo vnímaš keď to čítaš ;)
V sebe ;)
Keď pozrieš na seba pri tom (treba mať schopnosť introspekcie) ;)
Len jedno slovo pre človeka ale veľký dosah má to slovo ;)
A to je asi to čo aj Ježiš vtedy odhalil ;)
Lebo on vraj o sebe tvrdil JA SOM ;)
Len si málo kto uvedomuje dosah toho "mena" ;)
Súhlasí
-era-
- Cigáni idú na zájazd do Poľska. V Poľsku sa im pokazí autobus a vodič celý nešťa... pred 10 minútami
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721995993_122104025822431584_... pred 1 hodinou
- https://www.youtube.com/shorts/JP02ptLz2b8 pred 1 hodinou
- Že vraj je tá piča 33.pohlavie. 😘😛🤓🤝 pred 1 hodinou
- Ale to nebude možné, lebo tá piča americká má kokot medzi varlatami. 😍😍 pred 1 hodinou
- Chcem vidieť ich potomka do piče !!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 pred 2 hodinami
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/722909452_1790312415661417_46... pred 2 hodinami
- Ani EÚ ani Ukrajina nebudú diktovať podmienky, ale bude to Rusko🇷🇺 Ukrofili nerv... pred 2 hodinami
- Pobežalovci z Púchova sú presne takí !!!!!!!!!!!!! 🤮🤮🤮 pred 2 hodinami
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721297908_122158979582991520_... pred 2 hodinami
- A si pozri, aké prostredie majú zvieratá a aké ľudia, vybehni na LuníkIX a vsjo... pred 3 hodinami
- Rozdiel medzi zvieratami a ľuďmi je cca v tom, že existujú zvieracie druhy, ale... pred 3 hodinami
- No ale my sme iná liga. 👏👏🤝🫂 pred 3 hodinami
- 👍 Tak my sme vzorom, lebo sme sa dohodli. 👍 pred 3 hodinami
- Zvieratá sa vedia dohodnúť, u ľudí je to takmer nemožné !!!!!!!! ☺️☺️ pred 3 hodinami
- No veď aj my sme mohli žiť v Československu, môžeme žiť samostatne. Kurdi môžu... pred 3 hodinami
- Ale zisky pre svoju krajinu a nie pre fašistický štát a to je ten rozdiel medzi... pred 3 hodinami
- Teda, toto vyššie je o európskych lídroch. USA to majú jednoznačné - im nejd... pred 3 hodinami
- Ono je na tom srandovné to, že teraz, keď sa už Ukrajina začala sebauvedomovať p... pred 3 hodinami
- A čo takí Matovičovci, Čurillovci, Cintulovci ? 🤔🫵 pred 3 hodinami
- Nejde o totalitu, ale o sebaurčenie národa. Podľa mňa, o to išlo aj Banderovi. A... pred 3 hodinami
- Ani Putin ich neopustí a ani im to neodpustí. 🤝🤝 pred 3 hodinami
- Môj pohľad: Národy v dnešnom egoistickom slova zmysle vznikali smerom zo západu.... pred 3 hodinami
- Presne v tomto poradí, ale ja si poradím a medzi hviezdy sa zaradím. 👏😛👏 pred 3 hodinami
- Potom je ťažká otázka - zničia ťa krásne ženy alebo dobrý chlast? 😛 pred 3 hodinami