diskusneforum.com
Nesprávna teória sa človeku nedá vyvrátiť

39

reakcií

94

prečítaní

Tému 03. júna 2026, 09:48 založil -era-.
1.
3. 6. 2026, 09:48
Nesprávna teória sa človeku nedá vyvrátiť, pretože spočíva na jeho presvedčení, že to, čo je v skutočnosti nepravdivé, je pravdivé.
 
-era- avatar
2.
1 ⇧ 3. 6. 2026, 11:14
Má to dve roviny ;)

A. To čo je pre teba pravdivé závisí od toho, na čom je postavený tvoj svet ;) A to bez poznania seba dokonalého nezistíš ;)

B. Vyvracať druhému jeho pravdy je ako prísť na návštevu na inú planétu a tvrdiť im, že to tam majú celé zle, lebo na tvojej planéte to funguje ináč ;)
 
EnaXnaY avatar
5.
2 ⇧ 3. 6. 2026, 13:18
A tým A by som súhlasil, a tým B tak trochu áno aj nie.

Isté je, že človek svojou vlastnou životnou skúsenosťou má potenciál opravovať nejaké chyby vo svojich minulých presvedčeniach. Ale musí to prejsť cez osobný zážitok a v istom zmysle cez osobné zápasy samého so sebou.
 
-era- avatar
6.
5 ⇧ 3. 6. 2026, 13:21
To o tých planétach je asi o tomto ;)

Ak máš niekoho, ktorý má maximálnu prioritu spravodlivosť, nebude kompatibilný s tým ktorý tam má peniaze a už vôbec nie s tým, kto tam má niečo iné ;)

Máš hodnotový rebríček a predstav si to ako zoznam ;)

Čiže dvaja ľudia s dvomi rozdielnymi zoznamami sa nevedia zhodnúť ;)

Teraz do toho zaraď to, čomu kto verí, aké má predsudky, čo ako chápe, prosto na čom je jeho svet postavený ;)

A dve rovnaké "svety" nie sú pod slnkom ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
7.
6 ⇧ 3. 6. 2026, 13:26
Lenže na druhej strane, pod tými ich názormi je kopec vecí, ktoré majú spoločné, napríklad biologický základ či základné vzdelanie.
biznisklub.sk
 
-era- avatar
8.
7 ⇧ 3. 6. 2026, 13:35
Aj to vzdelanie nemusí byť kompatibilné ;)

Lebo zas len záleží na tom, koľko času venoval štúdiu, ako kto pochopil látku vykladanú ;)

Zober takého Einsteina ;)

Ten vraj moc v škole nevynikal ;)

A predsa ho vyhlásili za génia ;)

Lebo videl svet inými očami ako zvyšok sveta ;)
 
EnaXnaY avatar
11.
8 ⇧ 3. 6. 2026, 13:40
Ako som napísal: "s tým B tak trochu áno aj nie".
 
-era- avatar
12.
11 ⇧ 3. 6. 2026, 13:43
A to je dôkazom že to tak je 🤣🤣🤣 ;)

Lebo v mojom svete to platí a v tvojom aj áno aj nie 🤣🤣🤣
 
EnaXnaY avatar
13.
12 ⇧ 3. 6. 2026, 13:45
Nie som si istý, či aj hľadáš spoločný svet s ostatnými ľuďmi, alebo ti stačí budovanie tvojho vlastného jedinečného sveta.
🤣🤣🤣
 
-era- avatar
14.
13 ⇧ 3. 6. 2026, 13:47
No, ja v prvom rade hľadám PRAVDU, lebo to je vskutku CESTA do ŽIVOTA ;)

O sebe, druhých, prosto Všehomíre ;)

Či už to prinesie jednotu alebo rozdelenie ;)

To je druhoradé ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
15.
14 ⇧ 3. 6. 2026, 13:48
Tož, pravdu hľadáme všetci.
 
-era- avatar
21.
15 ⇧ 3. 6. 2026, 13:56
Marí sa mi, že SOM čosi objavil ;)

Len sa to ťažko vysvetľuje ;)

Sú to vlastne len tri písmenká ;)

SOM ;)

A v nich je skrytá podstata ;)

Nie v tých písmenkách ;)

Ale v tom, čo vnímaš keď to čítaš ;)

V sebe ;)

Keď pozrieš na seba pri tom (treba mať schopnosť introspekcie) ;)

Len jedno slovo pre človeka ale veľký dosah má to slovo ;)

A to je asi to čo aj Ježiš vtedy odhalil ;)

Lebo on vraj o sebe tvrdil JA SOM ;)

Len si málo kto uvedomuje dosah toho "mena" ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
3.
1 ⇧ 3. 6. 2026, 12:01
Tebe nikto nič nevyvráti.
 
chazar avatar
4.
3 ⇧ 3. 6. 2026, 13:05
A tebe vari áno?
 
-era- avatar
9.
4 ⇧ 3. 6. 2026, 13:37
No skús...
 
chazar avatar
10.
9 ⇧ 3. 6. 2026, 13:39
Čo by som mal skúšať?
 
-era- avatar
16.
10 ⇧ 3. 6. 2026, 13:49
Že tebe nikto nič nevyvráti!
 
chazar avatar
17.
16 ⇧ 3. 6. 2026, 13:50
A čo by som z toho mal?
 
-era- avatar
22.
17 ⇧ 3. 6. 2026, 13:58
Takéto pičoviny sa pýta aj fico. Čo by som z toho mal...
 
chazar avatar
23.
22 ⇧ 3. 6. 2026, 14:56
To sa pýtal aj svätý Peter Ježiša, ty blb.
 
omega avatar
24.
23 ⇧ 3. 6. 2026, 15:07
Teba nemusiiim----
 
chazar avatar
25.
24 ⇧ 3. 6. 2026, 15:08
Teba tu tiež nikto nemusí a obťažuješ, ty fanatik
 
omega avatar
26.
25 ⇧ 3. 6. 2026, 15:10
Sklapni kokot...
 
chazar avatar
27.
26 ⇧ 3. 6. 2026, 15:16
Len kľud, fanatik :)
 
omega avatar
28.
27 ⇧ 3. 6. 2026, 15:52
omega, mám na teba infantilnú otázku ;)

Nezačína náhodou tvoje meno na M? ;)
 
EnaXnaY avatar
29.
27 ⇧ 3. 6. 2026, 16:00
Lebo aj moje sa tak začína ;)

Tak len tak mi napadlo, sa ťa opýtať ;)
 
EnaXnaY avatar
30.
29 ⇧ 3. 6. 2026, 16:03
No tu sliedi moc veľa ľudí, tak by som to nehovoril.
 
omega avatar
31.
30 ⇧ 3. 6. 2026, 16:05
Oki doki ;)
 
EnaXnaY avatar
32.
30 ⇧ 3. 6. 2026, 16:07
V podstate to nie je dôležité, len som si spojil niečo dokopy ;)

A teraz mi to vŕta v hlave ;)

Ale zas nie tak, že by som kvôli tomu nemohol spať ;)
 
EnaXnaY avatar
34.
32 ⇧ 3. 6. 2026, 18:50
S tými menami a adresami je to tak, že lepšie anonymne. Si to tu prečíta nejaký potenciálny zamestnávateľ a bez toho lepšie.
Nedávno tu Fofón písal Milankovu adresu a ten mu to vrátil, našťastie to je zmazané.
 
omega avatar
35.
34 ⇧ 3. 6. 2026, 18:51
Mám to obnoviť a ukázať svoju holú riť ? 🫵🫂☺️
 
no avatar
36.
35 ⇧ 3. 6. 2026, 18:53
Neroooob, nevezmú ťa do roboty :))
Alebo ti nedajú víza.
 
omega avatar
37.
36 ⇧ 3. 6. 2026, 18:54
Ale ja som zamestnávateľ a víza mi do Tatier netreba. 🫵🇸🇰👍🫂
Súhlasí omega
no avatar
38.
37 ⇧ 3. 6. 2026, 18:57
Tak si na tom dobre, ale prichádza liberálna totalita.
 
omega avatar
39.
38 ⇧ 3. 6. 2026, 18:58
Mňa a čas nezastavia !!!!!!!!!!!!! 🫵🫂🐷💘
 
no avatar
33.
1 ⇧ 3. 6. 2026, 17:29
Dokáž to !!!!!!!!! 🫵🫂
Súhlasí -era-
no avatar
18.
3. 6. 2026, 13:51
Takto kokotsky to dopadlo aj pri vašich jeblých voľbách, kokoti!!!
 
chazar avatar
19.
18 ⇧ 3. 6. 2026, 13:52
Vďaka za vrelý prejav tvojej sociálno-patologickej úrovne. 👍👍👍
 
-era- avatar
20.
19 ⇧ 3. 6. 2026, 13:53
Stačí len aby ste mali trochu viac rozumu slopáci!!!
 
chazar avatar
40.
20 ⇧ 3. 6. 2026, 20:18
Nebež, lebo sa zjebeš, len jemne pobež. 🫵🐷
 
no avatar
posledné diskutované príspevky