1.
8. 5. 2026, 11:35
www.dzio.sk ;)
2.
8. 5. 2026, 12:16
3.
8. 5. 2026, 13:11
4.
8. 5. 2026, 13:54
Ty si Enax trochu popletený. Tak náboženstvo je asi zlé, ale satan je možno dobrý.
Musíš všetkému oponovať, asi máš adolescentné obdobie...
Musíš všetkému oponovať, asi máš adolescentné obdobie...
10.
Ja som ti úplne obyčajná žaba, ktorá kváka o čomkoľvek ;)
Nie som orientovaná napravo či naľavo ;)
Verím tomu, že i v pravo i v ľavo sa dajú nájsť zmysluplné veci ;)
Ale aj somariny ;)
Takže, keď chcem vyzdvihovať tie pozitíva, tak vyzdvihujem a inokedy sa zameriavam zas na kritiku ;)
A zas inokedy si kvákam len tak pre radosť ;)
Niekedy oponujem a inokedy súhlasne prikivujem ;)
Nevidím na tom nič špatné ;)
Nie som orientovaná napravo či naľavo ;)
Verím tomu, že i v pravo i v ľavo sa dajú nájsť zmysluplné veci ;)
Ale aj somariny ;)
Takže, keď chcem vyzdvihovať tie pozitíva, tak vyzdvihujem a inokedy sa zameriavam zas na kritiku ;)
A zas inokedy si kvákam len tak pre radosť ;)
Niekedy oponujem a inokedy súhlasne prikivujem ;)
Nevidím na tom nič špatné ;)
8.
8. 5. 2026, 14:01
Napríklad ;)
Ak niečo je postavené na špatnom základe a to niečo je predmetom viery či nasledovania mnohých, dokonca miliárd, nebude na tom citáte niečo? ;)
Alebo aj ;)
Ak by ľudkovia pochopili, čo Kristus (a mnohí ďalší hovorili) nikdy by náboženstvá neexistovali ;)
Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)
Takto mi to dáva zmysel ;)
A vám čo? ;)
Ak niečo je postavené na špatnom základe a to niečo je predmetom viery či nasledovania mnohých, dokonca miliárd, nebude na tom citáte niečo? ;)
Alebo aj ;)
Ak by ľudkovia pochopili, čo Kristus (a mnohí ďalší hovorili) nikdy by náboženstvá neexistovali ;)
Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)
Takto mi to dáva zmysel ;)
A vám čo? ;)
11.
Bez náboženstva ešte žiadna spoločnosť nevydržala.
Skúšali to jakobíni vo Francúzsku a vydržali pár rokov.
Skúšali to boľševici v Sovietskom zväze a vydržali pár desaťročí.
Naproti tomu kresťanská civilizácia je tu už 2000 rokov.
Bez náboženstva nemá civilizácia žiadny zmysel :)
Skúšali to jakobíni vo Francúzsku a vydržali pár rokov.
Skúšali to boľševici v Sovietskom zväze a vydržali pár desaťročí.
Naproti tomu kresťanská civilizácia je tu už 2000 rokov.
Bez náboženstva nemá civilizácia žiadny zmysel :)
12.
No však ok, ja nebojujem proti náboženstvám ;)
Keď chcete predsa, tak si ich majte, keď neviete ináč radovať ;)
Ja si len trepkám do vetra ;)
Niečo som pozoroval a niečo ma zaujalo ;)
Tak o tom kvakotám ;)
Ak neviete riadiť spoločnosť bez strachu, tak to beriem ako fakt ;)
Ale hovoriť o tom môžeme, či? ;)
Keď chcete predsa, tak si ich majte, keď neviete ináč radovať ;)
Ja si len trepkám do vetra ;)
Niečo som pozoroval a niečo ma zaujalo ;)
Tak o tom kvakotám ;)
Ak neviete riadiť spoločnosť bez strachu, tak to beriem ako fakt ;)
Ale hovoriť o tom môžeme, či? ;)
13.
A pointa je v tomto ;)
Čo možno kedysi stačilo (nejaké jednoduché dogmy) uź dnes moc nestačí ;)
Ľudia sa vyvíjajú, zamýšľajú sa nad vecami ;)
Stávajú sa o mnoho uvedomelejšími ako kedysi ;)
Už to nie je len o slepom nasledovaní nejakého vodcu (sem tam - ja ti môžem byť príkladom) ;)
Prorokujem, že takých ako ja - bude čím ďalej tým viac ;)
A nechcem vyzdvihovať seba, len sa dávam za príklad ;)
Mne nestačí povedať výrok A a akceptuj to ;)
Ja potrebujem výrok A pochopiť ;)
Takže len vás upozorňujem, že možno doteraz stačilo náboženstvo ;)
Ale v dnešnej dobe a v budúcnosti možno už nebude celkom stačiť ;)
Čo možno kedysi stačilo (nejaké jednoduché dogmy) uź dnes moc nestačí ;)
Ľudia sa vyvíjajú, zamýšľajú sa nad vecami ;)
Stávajú sa o mnoho uvedomelejšími ako kedysi ;)
Už to nie je len o slepom nasledovaní nejakého vodcu (sem tam - ja ti môžem byť príkladom) ;)
Prorokujem, že takých ako ja - bude čím ďalej tým viac ;)
A nechcem vyzdvihovať seba, len sa dávam za príklad ;)
Mne nestačí povedať výrok A a akceptuj to ;)
Ja potrebujem výrok A pochopiť ;)
Takže len vás upozorňujem, že možno doteraz stačilo náboženstvo ;)
Ale v dnešnej dobe a v budúcnosti možno už nebude celkom stačiť ;)
15.
Myslím, že už nebude stačiť len pásť ovečky, ktoré prerástli svoju ohrádku ;)
Ak ovečka si spojí dve a dve tak zistí, že je pasená ;)
A možno sa postaví na zadné a bude z nej tvrdohlavý baran (ako ja) ;)
No a manažujte potom takých baranov, hlavne ak ich bude viac ;)
Ste na to pripravení? ;)
Ak ovečka si spojí dve a dve tak zistí, že je pasená ;)
A možno sa postaví na zadné a bude z nej tvrdohlavý baran (ako ja) ;)
No a manažujte potom takých baranov, hlavne ak ich bude viac ;)
Ste na to pripravení? ;)
14.
"Ak by ľudkovia pochopili, čo Kristus (a mnohí ďalší hovorili) nikdy by náboženstvá neexistovali ;)
Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)
Takto mi to dáva zmysel ;)
A vám čo?"
Mne dáva zmysel to, že ako existujú fyzikálne zákonitosti a chemické zákonitosti, tak existujú aj morálne zákonitosti.
A keď nejaká duša koná nejakým morálnym spôsobom, tak v momente, kedy je oslobodená od telesnej schránky, uchopia ju naplno následky jej vlastného konania.
A že existovali a existujú ľudia, ktorí o tom majú nejaké povedomie a pokladajú za svoju povinnosť o tom hovoriť a upozorňovať na to ľudí, pokladám za korektné.
A že sa vyskytnú iní, ktorí si na tom chcú založiť nejaký vlastný ziskový biznis - to už je realita ľudského rodu, s ktorou treba rátať a snažiť sa v nej vyznať.
„To, že niekto začal zneužívať otázku pekla na svoje obohatenie ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.“
Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)
Takto mi to dáva zmysel ;)
A vám čo?"
Mne dáva zmysel to, že ako existujú fyzikálne zákonitosti a chemické zákonitosti, tak existujú aj morálne zákonitosti.
A keď nejaká duša koná nejakým morálnym spôsobom, tak v momente, kedy je oslobodená od telesnej schránky, uchopia ju naplno následky jej vlastného konania.
A že existovali a existujú ľudia, ktorí o tom majú nejaké povedomie a pokladajú za svoju povinnosť o tom hovoriť a upozorňovať na to ľudí, pokladám za korektné.
A že sa vyskytnú iní, ktorí si na tom chcú založiť nejaký vlastný ziskový biznis - to už je realita ľudského rodu, s ktorou treba rátať a snažiť sa v nej vyznať.
„To, že niekto začal zneužívať otázku pekla na svoje obohatenie ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.“
18.
Samozrejme, že som ju čítal.
Otázka, ako človek niečo vie, nie je taká jednoduchá a vždy sa dá obrátiť proti tomu, kto sa pýta.
Moja laická odpoveď na otázku "ako viem, že viem?" je v tom, že človek zváži čo najviac informácii dohromady, ako sa dopĺňajú, ako si protirečia, ako sa splietajú, ako vytvárajú obraz na vyššej úrovni - a tým, že človek tento obraz vníma, získava nezameniteľný dojem, že vie, že vie.
Otázka, ako človek niečo vie, nie je taká jednoduchá a vždy sa dá obrátiť proti tomu, kto sa pýta.
Moja laická odpoveď na otázku "ako viem, že viem?" je v tom, že človek zváži čo najviac informácii dohromady, ako sa dopĺňajú, ako si protirečia, ako sa splietajú, ako vytvárajú obraz na vyššej úrovni - a tým, že človek tento obraz vníma, získava nezameniteľný dojem, že vie, že vie.
20.
Dobre, poviem ti na rovinu ;)
Neviem, či existuje fyzické miesto plné utrpenia a bolesti, kde duše trpia na veky ;)
Nejdem sa o to naťahovať ;)
Ale ak ja neviem, potom si myslím, že mnohí ak nie všetci nevedia ;)
Ako si napísal, máme nejaké informácie o tom ;)
Ale informácie nerovná sa fakty ;)
A keď varíš guľaš a pridáš tam nie mäsko ale len niečo čo nevieš či je mäsko alebo niečo iné ;)
Tak výsledkom je, že ten guľaš bude priamo následkom ingrediencií, ktoré si použil ;)
Chcem tým povedať, možno staviame na niečom, čo sa nedá ani len overiť a vyhlásime to za fakty ;)
Ak si pochopil rozdiel medzi faktom a informáciou, tak zhruba vieš o čom teraz točím ;)
Neviem, či existuje fyzické miesto plné utrpenia a bolesti, kde duše trpia na veky ;)
Nejdem sa o to naťahovať ;)
Ale ak ja neviem, potom si myslím, že mnohí ak nie všetci nevedia ;)
Ako si napísal, máme nejaké informácie o tom ;)
Ale informácie nerovná sa fakty ;)
A keď varíš guľaš a pridáš tam nie mäsko ale len niečo čo nevieš či je mäsko alebo niečo iné ;)
Tak výsledkom je, že ten guľaš bude priamo následkom ingrediencií, ktoré si použil ;)
Chcem tým povedať, možno staviame na niečom, čo sa nedá ani len overiť a vyhlásime to za fakty ;)
Ak si pochopil rozdiel medzi faktom a informáciou, tak zhruba vieš o čom teraz točím ;)
25.
Opakujem:
Každý tu obhajuje / prezentuje to, čo jemu osobne dáva ZMYSEL.
Dnes nikto nikoho nenúti veriť v nebo, veriť v peklo, veriť vôbec v niečo alebo nič.
Takže je tu iba prezentácia postojov, názorov, ktoré sa zakladajú na tom či onom vnímaní, predstavovaní, na zážitkoch, pocitoch vnemoch.
Nepopieram, že niekto by azda mohol chcieť, aby všetci vyznávali jeden spoločný názor, ale v dobe slobody to proste nejde.
Môžeme sa nanajvýš baviť o jednotlivých argumentoch, že či sú logické, alebo či sú získané pozorovaním - ale ani tam nemusíme dôjsť ku zhode.
Každý tu obhajuje / prezentuje to, čo jemu osobne dáva ZMYSEL.
Dnes nikto nikoho nenúti veriť v nebo, veriť v peklo, veriť vôbec v niečo alebo nič.
Takže je tu iba prezentácia postojov, názorov, ktoré sa zakladajú na tom či onom vnímaní, predstavovaní, na zážitkoch, pocitoch vnemoch.
Nepopieram, že niekto by azda mohol chcieť, aby všetci vyznávali jeden spoločný názor, ale v dobe slobody to proste nejde.
Môžeme sa nanajvýš baviť o jednotlivých argumentoch, že či sú logické, alebo či sú získané pozorovaním - ale ani tam nemusíme dôjsť ku zhode.
46.
14 era: tak existujú aj morálne zákonitosti.
Ktoré si ľudia vytvárajú.
era: ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.
Iste, akurát zatiaľ sa všetci teisti veriaci v peklo len zmohli na slová. Už dlho hovorím, že to len ľudská reč nám umožňuje takto sa vyjadrovať, bez snahy o dôkazy.
Ktoré si ľudia vytvárajú.
era: ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.
Iste, akurát zatiaľ sa všetci teisti veriaci v peklo len zmohli na slová. Už dlho hovorím, že to len ľudská reč nám umožňuje takto sa vyjadrovať, bez snahy o dôkazy.
89.
Samozrejme, v bežnom živote sa neobťažujeme s dôkazmi. Bola by to veľmi veľká strata času v živote. Radšej ten čas venujem dobrému spánku a podobne. Dôkazy sú potrebné len pri dôležitých veciach, a práve náboženstvá sú pre miliardy ľudí dôležité, preto by veriaci mali mať snahu aspoň niečo zo svojich tvrdení dokázať, aby neboli na smiech ako ty alebo omega.
100.
Lebo žijeme v dobe materialistickej. A drvivá väčšina veriacich zmýšľa, napriek svojej viere, v skutočnosti materialistickým spôsobom. Pretože duchovné vnemy sú mizivé, takmer žiadne, zato vnemy zmyslov ale hlavne materialistická výchova v školách je základom formovania spôsobu myslenia.
Tak preto sa vyhovárajú na vedecké postupy. Nikto ich ešte nenaučil inak. 💘
Tak preto sa vyhovárajú na vedecké postupy. Nikto ich ešte nenaučil inak. 💘
74.
Keď inak nevieš?
Dôkaz je súbor myšlienkových a prípadne aj experimentálnych úkonov, ktorými sa potvrdzuje, že nejaké tvrdenie je za daných podmienok poznania najbližšie k pravde. Jedno a to isté tvrdenie sa spravidla dá dokázať viacerými nezávislými dôkazmi – čím viac takých dôkazov máme pre nejaké tvrdenie, tým sa toto tvrdenie považuje za vierohodnejšie. Tvrdenia vedy väčšinou nie sú absolútne isté a preto také nie sú ani ich dôkazy. Jestvujú však aj dôkazy absolútne isté (vtedy stačí na potvrdenie pravdy jediný dôkaz), ale tie sú možné len v logike a v matematike (matematika experimenty zásadne nepoužíva, jej dôkazy využívajú len logické úvahy). Dôkazy vedci predkladajú na verejnú diskusiu každému, kto má o ne záujem a chybné dôkazy sa verejne zavrhujú.
www.adamroman.sk
Dôkaz je súbor myšlienkových a prípadne aj experimentálnych úkonov, ktorými sa potvrdzuje, že nejaké tvrdenie je za daných podmienok poznania najbližšie k pravde. Jedno a to isté tvrdenie sa spravidla dá dokázať viacerými nezávislými dôkazmi – čím viac takých dôkazov máme pre nejaké tvrdenie, tým sa toto tvrdenie považuje za vierohodnejšie. Tvrdenia vedy väčšinou nie sú absolútne isté a preto také nie sú ani ich dôkazy. Jestvujú však aj dôkazy absolútne isté (vtedy stačí na potvrdenie pravdy jediný dôkaz), ale tie sú možné len v logike a v matematike (matematika experimenty zásadne nepoužíva, jej dôkazy využívajú len logické úvahy). Dôkazy vedci predkladajú na verejnú diskusiu každému, kto má o ne záujem a chybné dôkazy sa verejne zavrhujú.
www.adamroman.sk
30.
8. 5. 2026, 15:22
Keby ľudia hovoril iba to, čo vedia, nastalo by na celom svete obrovské TICHO.
😀😀😀
😀😀😀
43.
No však toto, že čo ;)
Pre vás prázdne slová a pre mňa význam ;)
That's the difference ;)
Čím sa nestaviam nad vás ;)
Len pripomínam ;)
Celý čas sa tu naťahujete o niečom, čo pre vás sú len prázdne slová bez pochopenia ;)
A aby ste si tento fakt ospravedlnili tak vyhlásite : Nech si každý verí v čo chce ;)
Nie: Hľadajme pravdu ale hádajme sa na večné veky ;)
Pre vás prázdne slová a pre mňa význam ;)
That's the difference ;)
Čím sa nestaviam nad vás ;)
Len pripomínam ;)
Celý čas sa tu naťahujete o niečom, čo pre vás sú len prázdne slová bez pochopenia ;)
A aby ste si tento fakt ospravedlnili tak vyhlásite : Nech si každý verí v čo chce ;)
Nie: Hľadajme pravdu ale hádajme sa na večné veky ;)
48.
Mojžiš povedal Bohu: „Ja pôjdem k Izraelitom a poviem im: »Boh vašich otcov ma poslal k vám.« Oni sa budú pýtať: »Aké je jeho meno?« A čo im odpoviem?“ Boh povedal Mojžišovi: „Ja som, ktorý som!“ – a dodal: „Toto povieš Izraelitom: »Ja-som« ma poslal k vám!“
Ex 3, 13-14
"Ja som, ktorý som" poukazuje na to, že Boh má život sám v sebe. Ježiš to tak mohol povedať, ale ľudia nie, lebo nemajú život sami v sebe, ale ho len dostali.
Ex 3, 13-14
"Ja som, ktorý som" poukazuje na to, že Boh má život sám v sebe. Ježiš to tak mohol povedať, ale ľudia nie, lebo nemajú život sami v sebe, ale ho len dostali.
50.
Človek môže tvrdiť čokoľvek, ak napríklad dokáže vysvetliť publiku čo tým myslí a ono to prijme ;)
Môže ho aj odmietnuť, len po tom väčšinou prichádza ku "križovaniu" toho niekoho ;)
Ježiš, Galileo a mnohí ďalší by vedeli o tom veľa hovoriť ;)
Prosto žaby majú radšej smrad zatuchnutého močiara ako svieži vetrík ;)
Ale tak vysvetlíš im? ;)
Že dá sa žiť aj ináč? ;)
Asi nie, lebo každý z nás je ináč ďaleko na ceste poznania seba, sveta a teda Všehomíra ;)
Môže ho aj odmietnuť, len po tom väčšinou prichádza ku "križovaniu" toho niekoho ;)
Ježiš, Galileo a mnohí ďalší by vedeli o tom veľa hovoriť ;)
Prosto žaby majú radšej smrad zatuchnutého močiara ako svieži vetrík ;)
Ale tak vysvetlíš im? ;)
Že dá sa žiť aj ináč? ;)
Asi nie, lebo každý z nás je ináč ďaleko na ceste poznania seba, sveta a teda Všehomíra ;)
55.
A keby sme sa celých 15 rokov nehádali o slove ;)
Dospeli by sme dnes k tejto vete, ktorú si práve vyslovil? ;)
Boli by sme vôbec tu? ;)
A povedal by si dnes presne to, čo si povedal? ;)
To sa už asi nedozvieme ;)
Lebo zvolili sme si cesty, po ktorých každý z nás šiel ;)
A podstata na záver pre mňa ;)
Hlavne, že sme už tu ;)
Čo k tomu viedlo, nechávam plávať vo vetre ;)
Dospeli by sme dnes k tejto vete, ktorú si práve vyslovil? ;)
Boli by sme vôbec tu? ;)
A povedal by si dnes presne to, čo si povedal? ;)
To sa už asi nedozvieme ;)
Lebo zvolili sme si cesty, po ktorých každý z nás šiel ;)
A podstata na záver pre mňa ;)
Hlavne, že sme už tu ;)
Čo k tomu viedlo, nechávam plávať vo vetre ;)
59.
Pravda sa neraz veľmi ťažko hľadá. Trvalo tisíce rokov, kým sme spoznali, že na svete prebieha evolúcia.
www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
70.
8. 5. 2026, 16:21
Chichi ;)
A po dramatickom antré sa všetko vrátilo do starých koľají ;)
Žaby sa naťahujú, ktorá z nich je sprostá, ktorá múdra, komáre štípu, žaby na ne serú, však dočkajú, budú hladné, vetrík fúka a topoľ sa kýve ;)
Týmto sa s vami nateraz lúčim ;)
A po dramatickom antré sa všetko vrátilo do starých koľají ;)
Žaby sa naťahujú, ktorá z nich je sprostá, ktorá múdra, komáre štípu, žaby na ne serú, však dočkajú, budú hladné, vetrík fúka a topoľ sa kýve ;)
Týmto sa s vami nateraz lúčim ;)
- Ďi do prdele vole. 🫣 včera, 22:20
- Nie je to až príliš scestné ? 😊😊 včera, 22:19
- Ukáž svoje nanoprsty ty vyvrheľ !!🫂🫵🤝 včera, 22:18
- Tak to radšej nech je. Nonosekunda!!😅😅😅 včera, 21:58
- Počkajte, děvčata, tři měsíce, bude nás rukovat na tisíce. včera, 21:49
- Super atmosféra ide z toho... akoby tam človek bol. včera, 21:48
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.99422-6/724408397_1031005536034027_33... včera, 21:26
- A dones aj hokejistu, chcem mu nohy dolámať. 🫵👏👏🚑 včera, 20:55
- No ale s vybitými tesákmi sa ti bude ťažko piť ty pička. 🍷💀🫵 včera, 20:53
- Pohár vína máš pre návštevu s chlebom už dúfam pripravené. 😅 včera, 20:52
- A dostaneš na tú brčkavú pojebanú hlavu, náú !!!!!!!!!! 🫵✝️🚑 včera, 20:47
- Zatiaľ 2 trafené husi zagágali - a ďalej? 😄 včera, 20:46
- A píš poriadne a šetri papierom, lebo keď budeš písať každé jedno slovo v odstav... včera, 20:06
- Aj guľobitie, keď sa moje gule naserú, tak vám ukážu, kto je na zvrchovanom Slov... včera, 19:56
- Ej bude hlboká orba. Bude. Na SVK!!! Aj Krúpobitie. :):):) včera, 19:55
- Zaeviduj to !!!!!!!!!!!!!! 🫵 včera, 19:55
- Dôkaz máš v 19. včera, 19:54
- Nie !!!!!!!!!!! 🫵🐷 včera, 19:33
- To bude asi niečo ako "prekováme zbrane na pluhy" včera, 19:25
- Zase ši šňupal u toho kokota Zeleného do boha ? 🫵🐷 včera, 19:12
- SR armáda + Ukrajina = ❤️ včera, 19:11
- Dokáž to !!!!!!!!! 🫵 včera, 19:11
- To nevadí. Podstatné je, že PS M8 okamžite 25% hlasov!! včera, 19:10
- Aj ty namiesto tej fašistickej ukravinskej !!!!!!!!!!!!!!! 🫵🫵 včera, 18:58
- Budeš povinne slúžiť v armáte SR ty lenivec!!! včera, 18:57