diskusneforum.com
Náboženstvo = omyl, ktorému verí veľa žiab ;)

100

reakcií

133

prečítaní

Tému 08. mája 2026, 11:35 založil EnaXnaY.
1.
8. 5. 2026, 11:35
www.dzio.sk ;)
 
EnaXnaY avatar
2.
8. 5. 2026, 12:16
Kvakot o tom, kto je múdrejší ;)

www.dzio.sk ;)
 
EnaXnaY avatar
3.
8. 5. 2026, 13:11
Filozofický krúžok ;)

www.dzio.sk ;)
 
EnaXnaY avatar
4.
8. 5. 2026, 13:54
Ty si Enax trochu popletený. Tak náboženstvo je asi zlé, ale satan je možno dobrý.

Musíš všetkému oponovať, asi máš adolescentné obdobie...
 
omega avatar
5.
4 ⇧ 8. 5. 2026, 13:55
Ak ja oponujem všetkému, potom čo robíš ty práve v tomto momente? ;)
 
EnaXnaY avatar
6.
5 ⇧ 8. 5. 2026, 13:56
Dal som si sem pekný citát, ktorý mi dáva zmysel a prišiel si a oponuješ mi ;)

U mňa to vidíš a u seba nie? ;)
 
EnaXnaY avatar
7.
6 ⇧ 8. 5. 2026, 13:59
Ešte ak by sme začali riešiť ten citát, či na ňom niečo je alebo nie ;)

Ale zas raz riešime popleteného EnaX-a ;)
 
EnaXnaY avatar
9.
5 ⇧ 8. 5. 2026, 14:01
Ja dávam veľa pozitívnych tém, nespochybňujem všetko.

Trebárs som tzv. konzervatívny a spochybňujem tzv. liberálov.
Ale ty spochybňuješ jedných aj druhých a všetkých. Nie si ty tá žaba, čo je najmúdrejšia?
 
omega avatar
10.
9 ⇧ 8. 5. 2026, 14:03
Ja som ti úplne obyčajná žaba, ktorá kváka o čomkoľvek ;)

Nie som orientovaná napravo či naľavo ;)

Verím tomu, že i v pravo i v ľavo sa dajú nájsť zmysluplné veci ;)

Ale aj somariny ;)

Takže, keď chcem vyzdvihovať tie pozitíva, tak vyzdvihujem a inokedy sa zameriavam zas na kritiku ;)

A zas inokedy si kvákam len tak pre radosť ;)

Niekedy oponujem a inokedy súhlasne prikivujem ;)

Nevidím na tom nič špatné ;)
 
EnaXnaY avatar
8.
8. 5. 2026, 14:01
Napríklad ;)

Ak niečo je postavené na špatnom základe a to niečo je predmetom viery či nasledovania mnohých, dokonca miliárd, nebude na tom citáte niečo? ;)

Alebo aj ;)

Ak by ľudkovia pochopili, čo Kristus (a mnohí ďalší hovorili) nikdy by náboženstvá neexistovali ;)

Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)

Takto mi to dáva zmysel ;)

A vám čo? ;)
 
EnaXnaY avatar
11.
8 ⇧ 8. 5. 2026, 14:03
Bez náboženstva ešte žiadna spoločnosť nevydržala.
Skúšali to jakobíni vo Francúzsku a vydržali pár rokov.
Skúšali to boľševici v Sovietskom zväze a vydržali pár desaťročí.

Naproti tomu kresťanská civilizácia je tu už 2000 rokov.
Bez náboženstva nemá civilizácia žiadny zmysel :)
 
omega avatar
12.
11 ⇧ 8. 5. 2026, 14:05
No však ok, ja nebojujem proti náboženstvám ;)

Keď chcete predsa, tak si ich majte, keď neviete ináč radovať ;)

Ja si len trepkám do vetra ;)

Niečo som pozoroval a niečo ma zaujalo ;)

Tak o tom kvakotám ;)

Ak neviete riadiť spoločnosť bez strachu, tak to beriem ako fakt ;)

Ale hovoriť o tom môžeme, či? ;)
 
EnaXnaY avatar
13.
12 ⇧ 8. 5. 2026, 14:17
A pointa je v tomto ;)

Čo možno kedysi stačilo (nejaké jednoduché dogmy) uź dnes moc nestačí ;)

Ľudia sa vyvíjajú, zamýšľajú sa nad vecami ;)

Stávajú sa o mnoho uvedomelejšími ako kedysi ;)

Už to nie je len o slepom nasledovaní nejakého vodcu (sem tam - ja ti môžem byť príkladom) ;)

Prorokujem, že takých ako ja - bude čím ďalej tým viac ;)

A nechcem vyzdvihovať seba, len sa dávam za príklad ;)

Mne nestačí povedať výrok A a akceptuj to ;)

Ja potrebujem výrok A pochopiť ;)

Takže len vás upozorňujem, že možno doteraz stačilo náboženstvo ;)

Ale v dnešnej dobe a v budúcnosti možno už nebude celkom stačiť ;)
 
EnaXnaY avatar
15.
13 ⇧ 8. 5. 2026, 14:22
Myslím, že už nebude stačiť len pásť ovečky, ktoré prerástli svoju ohrádku ;)

Ak ovečka si spojí dve a dve tak zistí, že je pasená ;)

A možno sa postaví na zadné a bude z nej tvrdohlavý baran (ako ja) ;)

No a manažujte potom takých baranov, hlavne ak ich bude viac ;)

Ste na to pripravení? ;)
 
EnaXnaY avatar
19.
15 ⇧ 8. 5. 2026, 14:30
Či sú cirkvi na to pripravené? Cirkvi sú s tým postupne konfrontované.

Ale aj ľudia samotní sú konfrontovaní so svetom, ktorý nie celkom zodpovedá tomu, čo si mysleli, že vedia.
 
-era- avatar
21.
19 ⇧ 8. 5. 2026, 14:32
Počul som minule na TV lux, že cirkev (napríklad RKC) sa musí prispôsobiť tomu, že žijeme v 21 storočí ;)

A toto mi dáva zmysel ;)

Ak si chce udržať svoje prvenstvo v tom, čo je jej agendou ;)

A takto by k tomu mali pristupovať všetky "cirkvi" ;)

Si myslím ;)
 
EnaXnaY avatar
14.
8 ⇧ 8. 5. 2026, 14:21
"Ak by ľudkovia pochopili, čo Kristus (a mnohí ďalší hovorili) nikdy by náboženstvá neexistovali ;)
Náboženstvá z ich posolstiev urobili tí, ktorí z nich urobili biznis model ;)
Takto mi to dáva zmysel ;)

A vám čo?"

Mne dáva zmysel to, že ako existujú fyzikálne zákonitosti a chemické zákonitosti, tak existujú aj morálne zákonitosti.
A keď nejaká duša koná nejakým morálnym spôsobom, tak v momente, kedy je oslobodená od telesnej schránky, uchopia ju naplno následky jej vlastného konania.

A že existovali a existujú ľudia, ktorí o tom majú nejaké povedomie a pokladajú za svoju povinnosť o tom hovoriť a upozorňovať na to ľudí, pokladám za korektné.

A že sa vyskytnú iní, ktorí si na tom chcú založiť nejaký vlastný ziskový biznis - to už je realita ľudského rodu, s ktorou treba rátať a snažiť sa v nej vyznať.

„To, že niekto začal zneužívať otázku pekla na svoje obohatenie ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.“
 
-era- avatar
16.
14 ⇧ 8. 5. 2026, 14:23
Ale odkiaľ vieš, že existuje? ;)

Čítal si tému, ktorú som spomínal? ;)
 
EnaXnaY avatar
17.
16 ⇧ 8. 5. 2026, 14:25
Tému s názvom: Ako vysvetliť ;)
 
EnaXnaY avatar
18.
16 ⇧ 8. 5. 2026, 14:27
Samozrejme, že som ju čítal.

Otázka, ako človek niečo vie, nie je taká jednoduchá a vždy sa dá obrátiť proti tomu, kto sa pýta.

Moja laická odpoveď na otázku "ako viem, že viem?" je v tom, že človek zváži čo najviac informácii dohromady, ako sa dopĺňajú, ako si protirečia, ako sa splietajú, ako vytvárajú obraz na vyššej úrovni - a tým, že človek tento obraz vníma, získava nezameniteľný dojem, že vie, že vie.
 
-era- avatar
20.
18 ⇧ 8. 5. 2026, 14:31
Dobre, poviem ti na rovinu ;)

Neviem, či existuje fyzické miesto plné utrpenia a bolesti, kde duše trpia na veky ;)

Nejdem sa o to naťahovať ;)

Ale ak ja neviem, potom si myslím, že mnohí ak nie všetci nevedia ;)

Ako si napísal, máme nejaké informácie o tom ;)

Ale informácie nerovná sa fakty ;)

A keď varíš guľaš a pridáš tam nie mäsko ale len niečo čo nevieš či je mäsko alebo niečo iné ;)

Tak výsledkom je, že ten guľaš bude priamo následkom ingrediencií, ktoré si použil ;)

Chcem tým povedať, možno staviame na niečom, čo sa nedá ani len overiť a vyhlásime to za fakty ;)

Ak si pochopil rozdiel medzi faktom a informáciou, tak zhruba vieš o čom teraz točím ;)
 
EnaXnaY avatar
22.
20 ⇧ 8. 5. 2026, 14:36
Fyzické do úvodzoviek ;)
 
EnaXnaY avatar
23.
22 ⇧ 8. 5. 2026, 14:59
Tvoj podnet k mojej reakcii bol:

"Takto mi to dáva zmysel A vám čo?"

Píšeme iba o tom, čo nám dáva zmysel. Bodka. 👍
 
-era- avatar
24.
23 ⇧ 8. 5. 2026, 15:00
A moja reakcia na tvoju reakciu je zas uvedená nižšie, dám namiesto bodky, čiarku ;)

Ak by si to chcel ďalej rozvíjať ;)
 
EnaXnaY avatar
25.
24 ⇧ 8. 5. 2026, 15:12
Opakujem:

Každý tu obhajuje / prezentuje to, čo jemu osobne dáva ZMYSEL.

Dnes nikto nikoho nenúti veriť v nebo, veriť v peklo, veriť vôbec v niečo alebo nič.

Takže je tu iba prezentácia postojov, názorov, ktoré sa zakladajú na tom či onom vnímaní, predstavovaní, na zážitkoch, pocitoch vnemoch.

Nepopieram, že niekto by azda mohol chcieť, aby všetci vyznávali jeden spoločný názor, ale v dobe slobody to proste nejde.

Môžeme sa nanajvýš baviť o jednotlivých argumentoch, že či sú logické, alebo či sú získané pozorovaním - ale ani tam nemusíme dôjsť ku zhode.
 
-era- avatar
26.
25 ⇧ 8. 5. 2026, 15:14
No čáák, už konečne prezentuj a nerieš, to že prezentujeme ;)
 
EnaXnaY avatar
27.
26 ⇧ 8. 5. 2026, 15:15
Moja prezentácia je uvedená v príspevku 14
 
-era- avatar
28.
27 ⇧ 8. 5. 2026, 15:16
A moja zas v 20 ;)

Prípadne v novej téme, ktorú som založil ;)

Kľudne nadviaž na ne, alebo to nechajme už tak ;)
 
EnaXnaY avatar
29.
27 ⇧ 8. 5. 2026, 15:17
Zhrniem : Neviem, či existuje peklo ;)

To je celé ;)
 
EnaXnaY avatar
46.
14 ⇧ 8. 5. 2026, 16:00
14 era: tak existujú aj morálne zákonitosti.

Ktoré si ľudia vytvárajú.

era: ešte neznamená, že preto peklo neexistuje.

Iste, akurát zatiaľ sa všetci teisti veriaci v peklo len zmohli na slová. Už dlho hovorím, že to len ľudská reč nám umožňuje takto sa vyjadrovať, bez snahy o dôkazy.
 
Lemmy avatar
51.
46 ⇧ 8. 5. 2026, 16:11
Chápeš, Lemmy, že ani ty nie si schopný vôbec nič dokázať? Rovnako ako ja, ani ty nemáš žiaden dôkaz.

Preto je to tak, že tu hovoríme, píšeme o tom, čo komu z nás dáva ZMYSEL.
 
-era- avatar
54.
51 ⇧ 8. 5. 2026, 16:15
Era, neovládaš logiku. Neexistencia sa nedokazuje. Dokazuje sa existencia. A doposiaľ nikto nič o bohoch, anjeloch, nebi alebo pekle nedokázal. To len ľudská reč je taká, že dokážeme hovoriť aj nezmysly, rozprávať hocičo, rozprávky, pre deti i dospelých.
 
Lemmy avatar
57.
54 ⇧ 8. 5. 2026, 16:16
Dokazuje sa aj neexistencia.
Čo ateista, to nevzdelaný blb, ako by povedal Patrick...
 
omega avatar
64.
57 ⇧ 8. 5. 2026, 16:18
57 omega: ale si ty ozaj sprostý, či sa len tak robíš?
 
Lemmy avatar
67.
64 ⇧ 8. 5. 2026, 16:19
Ja nie som ateista, aby som bol sprostý ako zviera.
 
omega avatar
69.
67 ⇧ 8. 5. 2026, 16:21
67 omega, ty si oveľa sprostejší než akékoľvek zviera.
 
Lemmy avatar
73.
69 ⇧ 8. 5. 2026, 16:26
Lemmy, ty máš nejaký problém so sebavedomím, choď k zverolekárovi radšej hneď.
 
omega avatar
76.
73 ⇧ 8. 5. 2026, 16:27
Omega, máš veľmi zlého lekára, keď ťa nevie vyliečiť.
 
Lemmy avatar
58.
54 ⇧ 8. 5. 2026, 16:16
Ja si tak skromne myslím, že DOKAZUJE SA ZHODA VÝROKU SO SKUTOČNOSŤOU ;)

Bez ohľadu o čom ten výrok pojednáva (existencii / neexistencii) ;)
 
EnaXnaY avatar
62.
58 ⇧ 8. 5. 2026, 16:17
Tak to sa mýliš, len manipuluješ so slovami, hráš sa o slovíčka.
 
Lemmy avatar
65.
58 ⇧ 8. 5. 2026, 16:18
A čisto teoreticky sa môže dokazovať aj NEZHODA VÝROKU SO SKUTOČNOSŤOU ;ň

Potom vlastne dokážeš, že čosi neplatí ;)
 
EnaXnaY avatar
75.
65 ⇧ 8. 5. 2026, 16:27
Na tzv. dôkaz vždy treba dvoch. Jedného, čo dokazuje a druhého, komu je dokazované. A obaja musia byť približne na rovnakej úrovni vedomia, aby ten druhý chápal, čo sa mu hovorí a ten prvý chápal, čo hovorí a ako hovorí. ❤️❤️❤️
 
-era- avatar
77.
75 ⇧ 8. 5. 2026, 16:28
A niekedy ;)

Ak chceš niečo dokázať sám sebe, nepotrebuješ toho druhého ;)

Stačí, to urobiť len tak (pre radosť z dokazovania) ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
79.
77 ⇧ 8. 5. 2026, 16:30
Tomu sa zvyčajne nehovorí "dôkaz", ale v istých významových hraniciach môže byť. :)
 
-era- avatar
81.
79 ⇧ 8. 5. 2026, 16:31
No, tak som to myslel ;)

Idem si dokázať (sám sebe) že zvládnem 10 drepov ;)

A ak sa mi to podarí, tak som to dokázal ;)

A ak nie tak skúsim zajtra ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
82.
81 ⇧ 8. 5. 2026, 16:32
Ak to dáš, tak si pašák. 👍👍👍
 
-era- avatar
84.
82 ⇧ 8. 5. 2026, 16:33
Dám, ale len polodrepy 🤣🤣🤣 ;)

Takže som polovičný pašák ;)

Ráta sa to? ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
87.
84 ⇧ 8. 5. 2026, 16:36
Samozrejme, každá snaha sa ráta. Ja mám kolená úplne odpísané, drep neurobím ani jeden. 👍👍👍
 
-era- avatar
88.
87 ⇧ 8. 5. 2026, 16:38
No to hej, mne sa zas ťažko zdvíha 115 kg ;)

A radšej to telo nechávam povaľovať kade tade, zas šetrím tým drahocennú energiu ;)

Takže dúfam napĺňam predstavy architekta Vesmíru o efektivite vynakladania a používania zdrojov ;)
 
EnaXnaY avatar
90.
84 ⇧ 8. 5. 2026, 16:44
Nezvyknem robiť drepy. Kvôli komu, čomu? Výnimočne, keď upratujem.
 
Lemmy avatar
91.
90 ⇧ 8. 5. 2026, 16:47
Poviem ti moju skúsenosť o nehýbaní sa ;)

Keď som bol na operácii pred pár rokmi, tak som 2 mesiace preležal v posteli ;)

A telo tak stuhlo, že som sa musel znova učiť chodiť 🤣🤣🤣 ;)

Tak kvôli tomu ;)
 
EnaXnaY avatar
92.
91 ⇧ 8. 5. 2026, 16:50
Ja som si kvôli tomu kúpil bicykel. To je prostriedok, kde sa môžem hýbať aj s mojimi kolenami. 🐷🐷🐷
 
-era- avatar
94.
92 ⇧ 8. 5. 2026, 16:53
Ja si zas kúpil inteligentné hodinky ;)

Kde som si nastavil nejaké reálne ciele ;)

Ako napríklad urobiť denne 3000 krokov ;)

A väčšinou sa mi to aj darí naplniť ;)

Na to, že prakticky celý deň sedím zavretý v nore za počítačom je to výkon, by som povedal ;)
 
EnaXnaY avatar
95.
92 ⇧ 8. 5. 2026, 16:55
Ináč bicyklov som mal kopec ;)

Ale ten posledný, keď som sa do neho zaprel, tak pedále odpadávali 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
96.
92 ⇧ 8. 5. 2026, 16:56
Ale teraz vážne už prchám ;)

Lebo "robota" stojí ;)
 
EnaXnaY avatar
78.
75 ⇧ 8. 5. 2026, 16:29
Lenže teisti (napríklad omega, ty) sa ani nenamáhajú dokazovať, oni pohodlne sa vyhovoria, že tomu len veria.🤣
Súhlasí -era-
Lemmy avatar
80.
78 ⇧ 8. 5. 2026, 16:30
Áno, a čo akože? Veď tak to v oblasti viery je normálne.
 
-era- avatar
83.
80 ⇧ 8. 5. 2026, 16:32
Normálne? Len v oblasti viery. Lenže to nie je o dôkaze, ak je reč o bohoch, bohyniach, anjeloch, nebi a pekle.🤣
 
Lemmy avatar
86.
83 ⇧ 8. 5. 2026, 16:35
Reálny život je oveľa bohatší, než to, čo sa dá dokázať. Preto ho žijeme "se vším všudy". ❤️❤️❤️
 
-era- avatar
89.
86 ⇧ 8. 5. 2026, 16:42
Samozrejme, v bežnom živote sa neobťažujeme s dôkazmi. Bola by to veľmi veľká strata času v živote. Radšej ten čas venujem dobrému spánku a podobne. Dôkazy sú potrebné len pri dôležitých veciach, a práve náboženstvá sú pre miliardy ľudí dôležité, preto by veriaci mali mať snahu aspoň niečo zo svojich tvrdení dokázať, aby neboli na smiech ako ty alebo omega.
 
Lemmy avatar
93.
89 ⇧ 8. 5. 2026, 16:52
Veriaci vedia, že veci viery sa dokázať vedeckými postupmi vôbec nedajú.
Preto sa tým ani netrápia. Majú svoje druhy "dôkazov", ktoré sú možno humanistovi na smiech, ale koho trápi názor nejakého humanistu? No nie? :)
 
-era- avatar
97.
93 ⇧ 8. 5. 2026, 17:45
93 era, ale prečo sa veriaci vyhovárajú na vedecké postupy? Deti majú viac rozumu ako nábožní ľudia (dospelí), pretože oni si Snehulienku nepotrebujú dokazovať vedeckými postupmi.
 
Lemmy avatar
100.
97 ⇧ 8. 5. 2026, 18:49
Lebo žijeme v dobe materialistickej. A drvivá väčšina veriacich zmýšľa, napriek svojej viere, v skutočnosti materialistickým spôsobom. Pretože duchovné vnemy sú mizivé, takmer žiadne, zato vnemy zmyslov ale hlavne materialistická výchova v školách je základom formovania spôsobu myslenia.

Tak preto sa vyhovárajú na vedecké postupy. Nikto ich ešte nenaučil inak. 💘
 
-era- avatar
98.
93 ⇧ 8. 5. 2026, 18:21
93 era: koho trápi názor nejakého humanistu?

Bol by si prekvapený, koľkých teistov, teológov, kňazov trápia názory humanistov! Tu napríklad tupého omegu.
 
Lemmy avatar
99.
98 ⇧ 8. 5. 2026, 18:22
Príspevok bol skrytý administrátorom. Zobraziť
Lemmy avatar
101.
98 ⇧ 8. 5. 2026, 18:49
Si prehnane optimistický. 💀
 
-era- avatar
63.
54 ⇧ 8. 5. 2026, 16:17
Lemmy, lenže ty nevieš dokázať ani svoje pozitívne tvrdenia, že niečo existuje.
 
-era- avatar
66.
63 ⇧ 8. 5. 2026, 16:19
Ale viem dokázať, dokázať tisíce vecí, že skutočne existujú. Tisíce, veľmi veľké množstvo.
 
Lemmy avatar
68.
66 ⇧ 8. 5. 2026, 16:20
63 era, napríklad viem dokázať, že som dnes jedol. Ak neveríš, príď na moje WC, a zober si vzorku.
 
Lemmy avatar
71.
68 ⇧ 8. 5. 2026, 16:24
Tomu hovoríš dôkaz? Hehe :)
 
-era- avatar
74.
71 ⇧ 8. 5. 2026, 16:26
Keď inak nevieš?

Dôkaz je súbor myšlienkových a prípadne aj experimentálnych úkonov, ktorými sa potvrdzuje, že nejaké tvrdenie je za daných podmienok poznania najbližšie k pravde. Jedno a to isté tvrdenie sa spravidla dá dokázať viacerými nezávislými dôkazmi – čím viac takých dôkazov máme pre nejaké tvrdenie, tým sa toto tvrdenie považuje za vierohodnejšie. Tvrdenia vedy väčšinou nie sú absolútne isté a preto také nie sú ani ich dôkazy. Jestvujú však aj dôkazy absolútne isté (vtedy stačí na potvrdenie pravdy jediný dôkaz), ale tie sú možné len v logike a v matematike (matematika experimenty zásadne nepoužíva, jej dôkazy využívajú len logické úvahy). Dôkazy vedci predkladajú na verejnú diskusiu každému, kto má o ne záujem a chybné dôkazy sa verejne zavrhujú.

www.adamroman.sk
 
Lemmy avatar
30.
8. 5. 2026, 15:22
Keby ľudia hovoril iba to, čo vedia, nastalo by na celom svete obrovské TICHO.

😀😀😀
 
-era- avatar
31.
30 ⇧ 8. 5. 2026, 15:23
V mojom prípade ani tento výrok neplatí ;)

Lebo JA predsa len niečo viem ;)

Takže asi by som ticho neostal ;)
 
EnaXnaY avatar
32.
31 ⇧ 8. 5. 2026, 15:25
Viem napríklad, že JA SOM (existujem) ;)

Neviem to síce dokázať tebe momentálne ;)

Ale raz sa k tomu možno dopracujeme ;)
 
EnaXnaY avatar
33.
32 ⇧ 8. 5. 2026, 15:27
Prečo by si ľudia mali vôbec niečo dokazovať?
 
-era- avatar
34.
33 ⇧ 8. 5. 2026, 15:28
Nuž, to je zvláštna otázka ;)

Ale asi sa odvíja od niečoho čo je pre ľudkov prirodzené ;)

Že si navzájom neveria ;)

A tak si vymysleli, že každý výrok budeme overovať (dokazovať) ;)
 
EnaXnaY avatar
35.
34 ⇧ 8. 5. 2026, 15:28
Nech si každý kváka čo chce a nech si verí, čomu chce.
 
-era- avatar
38.
35 ⇧ 8. 5. 2026, 15:30
Však o tom potom ;)

Ja som len povedal, že ticho by som nebol a prečo ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
37.
34 ⇧ 8. 5. 2026, 15:29
A keďže najlepšie uverí človek tak, že pochopí o čom ten druhý kváka (napríklad na vlastnej koži) ;)

Tak ešte asi nejaký čas potrvá, kým sa také udeje ;)
 
EnaXnaY avatar
39.
37 ⇧ 8. 5. 2026, 15:30
Niet dôvodu sa vzrušovať nad tým, kto v čo verí.
 
-era- avatar
44.
39 ⇧ 8. 5. 2026, 15:39
Súhlasím ;)

Viera môže byť založená na špatnom základe ;)

O čom je aj táto téma ;)

Ale ak už vieš, potom je to iná liga ;)
 
EnaXnaY avatar
36.
33 ⇧ 8. 5. 2026, 15:29
Dobrá otázka. Podľa mňa nám je asi príliš dobre a tak riešime blbosti.
Príde vojna a už budeme riešiť iné veci...
Súhlasí -era-
omega avatar
40.
36 ⇧ 8. 5. 2026, 15:30
Keď o výroku JA SOM niekto povie že je to blbosť, tak asi nie je pri rozume alebo nečítal písmo ;)
 
EnaXnaY avatar
41.
36 ⇧ 8. 5. 2026, 15:31
To je akoby povedal, že Ježiš je blbosť ;)

Lebo on často zvykol tak o sebe hovoriť, že ON JE ;)
 
EnaXnaY avatar
42.
41 ⇧ 8. 5. 2026, 15:34
A keby aj povedal. Čo na tom?
 
-era- avatar
43.
42 ⇧ 8. 5. 2026, 15:38
No však toto, že čo ;)

Pre vás prázdne slová a pre mňa význam ;)

That's the difference ;)

Čím sa nestaviam nad vás ;)

Len pripomínam ;)

Celý čas sa tu naťahujete o niečom, čo pre vás sú len prázdne slová bez pochopenia ;)

A aby ste si tento fakt ospravedlnili tak vyhlásite : Nech si každý verí v čo chce ;)

Nie: Hľadajme pravdu ale hádajme sa na večné veky ;)
 
EnaXnaY avatar
45.
43 ⇧ 8. 5. 2026, 15:44
Alebo sa v tom celom mýlim ;)

Že aj vy poznáte význam tých slov a len ma tu naťahujete ako sopeľ 🤣🤣🤣 ;)

Dneška už šicko možne ;)
 
EnaXnaY avatar
48.
45 ⇧ 8. 5. 2026, 16:06
Mojžiš povedal Bohu: „Ja pôjdem k Izraelitom a poviem im: »Boh vašich otcov ma poslal k vám.« Oni sa budú pýtať: »Aké je jeho meno?« A čo im odpoviem?“ Boh povedal Mojžišovi: „Ja som, ktorý som!“ – a dodal: „Toto povieš Izraelitom: »Ja-som« ma poslal k vám!“
Ex 3, 13-14

"Ja som, ktorý som" poukazuje na to, že Boh má život sám v sebe. Ježiš to tak mohol povedať, ale ľudia nie, lebo nemajú život sami v sebe, ale ho len dostali.
 
omega avatar
49.
48 ⇧ 8. 5. 2026, 16:08
Život sme nedostali. Život je vývoj. Plodenie, rast, a potom smrť.
 
Lemmy avatar
50.
48 ⇧ 8. 5. 2026, 16:09
Človek môže tvrdiť čokoľvek, ak napríklad dokáže vysvetliť publiku čo tým myslí a ono to prijme ;)

Môže ho aj odmietnuť, len po tom väčšinou prichádza ku "križovaniu" toho niekoho ;)

Ježiš, Galileo a mnohí ďalší by vedeli o tom veľa hovoriť ;)

Prosto žaby majú radšej smrad zatuchnutého močiara ako svieži vetrík ;)

Ale tak vysvetlíš im? ;)

Že dá sa žiť aj ináč? ;)

Asi nie, lebo každý z nás je ináč ďaleko na ceste poznania seba, sveta a teda Všehomíra ;)
 
EnaXnaY avatar
47.
43 ⇧ 8. 5. 2026, 16:03
43 E: A aby ste si tento fakt ospravedlnili tak vyhlásite : Nech si každý verí v čo chce ;)

A dobre to vidíme na vojnách medzi ľuďmi.
 
Lemmy avatar
53.
47 ⇧ 8. 5. 2026, 16:14
Vojny vždy boli a aj budú.
 
-era- avatar
56.
53 ⇧ 8. 5. 2026, 16:15
Lebo vždy budú existovať ľudia, bažiaci po tom, ROZKAZOVAŤ druhým, čomu majú veriť a ako majú myslieť a koho majú oslavovať.
 
-era- avatar
52.
43 ⇧ 8. 5. 2026, 16:12
Nie, to, čo tvrdím, je: Nech každý hľadá pravdu slobodne. A nech sa nik neháda.
 
-era- avatar
55.
52 ⇧ 8. 5. 2026, 16:15
A keby sme sa celých 15 rokov nehádali o slove ;)

Dospeli by sme dnes k tejto vete, ktorú si práve vyslovil? ;)

Boli by sme vôbec tu? ;)

A povedal by si dnes presne to, čo si povedal? ;)

To sa už asi nedozvieme ;)

Lebo zvolili sme si cesty, po ktorých každý z nás šiel ;)

A podstata na záver pre mňa ;)

Hlavne, že sme už tu ;)

Čo k tomu viedlo, nechávam plávať vo vetre ;)
 
EnaXnaY avatar
60.
55 ⇧ 8. 5. 2026, 16:16
Život si vždy nájde cestu.
 
-era- avatar
61.
60 ⇧ 8. 5. 2026, 16:17
Pekne povedané ;)
 
EnaXnaY avatar
59.
52 ⇧ 8. 5. 2026, 16:16
Pravda sa neraz veľmi ťažko hľadá. Trvalo tisíce rokov, kým sme spoznali, že na svete prebieha evolúcia.

www.humanisti.sk
 
Lemmy avatar
70.
8. 5. 2026, 16:21
Chichi ;)

A po dramatickom antré sa všetko vrátilo do starých koľají ;)

Žaby sa naťahujú, ktorá z nich je sprostá, ktorá múdra, komáre štípu, žaby na ne serú, však dočkajú, budú hladné, vetrík fúka a topoľ sa kýve ;)

Týmto sa s vami nateraz lúčim ;)
 
EnaXnaY avatar
72.
70 ⇧ 8. 5. 2026, 16:25
Tomu sa hovorí život. ⚽⚽⚽
 
-era- avatar
85.
72 ⇧ 8. 5. 2026, 16:35
Áno, ale taký život mi moc nevyhovuje ;)

Tak preto som napísal, že sa lúčim a idem skúsiť niečomu inému sa venovať ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
posledné diskutované príspevky