30.
Takže ja to vidím asi takto:
Jemu sa neustále preháňajú hlavou rôzne myšlienky. A zameranie tých myšlienok je v podstate k tomu, ako urobiť svet pokojným a šťastným miestom, kde bude vládnuť láska, pokoj, mier, sloboda, ľudia budú na seba milí, budú si nezištne navzájom pomáhať, každý bude o sebe bez zábran rozprávať o sebe, o všetkom, čím je... skrátka cieľom je dosiahnuť raj na zemi.
No a keďže vonkajšia realita tomuto ideálu nezodpovedá, jeho myšlienky sa zameriavajú na cesty, ako tento raj na zemi dosiahnuť. A tak sa tu vynárajú idey o prekážkach - o tom, čo hlavne ľuďom bráni, aby tento raj na zemi uskutočnili. Nuž a následne... a to je zaujímavý prvok celej tej mierovej filozofie... nastupuje boj proti tomu, čo bolo ním samým uznané ako prekážky a paralelne aj poučovanie ľudí o tom, čo robia zle, ako sa majú zmeniť, čo si majú myslieť, k čomu majú dospieť, aby uznali pravdu, ním spoznanú.
No a problém je, že ľudia (teda my, tých zopár jedincov na DF) to neprijímajú, ba si dovoľujú tieto myšlienky dokonca aj nejako kritizovať.
Takže nastáva depka zo záveru, že vysnívaný raj na zemi nebude dosiahnutý, pretože nikto z ľudí nechce prijať Pravdu.
Jemu sa neustále preháňajú hlavou rôzne myšlienky. A zameranie tých myšlienok je v podstate k tomu, ako urobiť svet pokojným a šťastným miestom, kde bude vládnuť láska, pokoj, mier, sloboda, ľudia budú na seba milí, budú si nezištne navzájom pomáhať, každý bude o sebe bez zábran rozprávať o sebe, o všetkom, čím je... skrátka cieľom je dosiahnuť raj na zemi.
No a keďže vonkajšia realita tomuto ideálu nezodpovedá, jeho myšlienky sa zameriavajú na cesty, ako tento raj na zemi dosiahnuť. A tak sa tu vynárajú idey o prekážkach - o tom, čo hlavne ľuďom bráni, aby tento raj na zemi uskutočnili. Nuž a následne... a to je zaujímavý prvok celej tej mierovej filozofie... nastupuje boj proti tomu, čo bolo ním samým uznané ako prekážky a paralelne aj poučovanie ľudí o tom, čo robia zle, ako sa majú zmeniť, čo si majú myslieť, k čomu majú dospieť, aby uznali pravdu, ním spoznanú.
No a problém je, že ľudia (teda my, tých zopár jedincov na DF) to neprijímajú, ba si dovoľujú tieto myšlienky dokonca aj nejako kritizovať.
Takže nastáva depka zo záveru, že vysnívaný raj na zemi nebude dosiahnutý, pretože nikto z ľudí nechce prijať Pravdu.
- Chodíme ku voľbám pravidelne. Spolu s manželkou si vykračujeme slávnostne odet... pred 1 hodinou
- "Každá duša buď poddaná nadriadeným vrchnostiam. Lebo nieto vrchnosti, iba ak od... pred 6 hodinami
- Volil si fica, tam to máš pred 13 hodinami
- 📡 [ SYSTEM LOG: GLOBAL DEPLOYMENT V4.9 ] Matrix dostal nový patch. Zatiaľ čo i... pred 13 hodinami
- Bože, ty si so všetkými tými "nickmi" jeden veľký KOKOT! 😀😄😀😄 pred 13 hodinami
- Francúzsko zadržalo pri Sicílii tanker spájaný s ruskou tieňovou flotilou. Prezi... včera, 22:58
- Rusko chce podľa Wall Street Journal využiť Bielorusko na zosilnenie útokov prot... včera, 22:57
- Vývoj bojov (1582. deň): Situácia v Kosťantynivke je oveľa vážnejšia, než hovori... včera, 22:57
- Rusko zaútočilo na ukrajinské lokomotívy a čerpacie stanice, počas útoku zahynul... včera, 22:57
- Lukašenko podporuje ruskú vojnu, ale stále odmieta vstúpiť do bojov, píše Petr M... včera, 22:56
- Ukrajinské útoky na ruské rafinérie sú úspešnejšie než vlani na jeseň. Rozdiel j... včera, 22:56
- USA a Rusko vlani na Aljaške neuzavreli žiadne dohody o Ukrajine, tvrdí Marco Ru... včera, 22:55
- Krajiny NATO prisľúbia na samite v Ankare miliardy na zbrojenie i ďalšiu podporu... včera, 22:55
- Volodymyr Zelenskyj znovu vyzval Bielorusko, aby prestalo budovať infraštruktúru... včera, 22:54
- Ukrajinský prezident oznámil, že schválil 40-dňovú operáciu, ktorá má Rusko dotl... včera, 22:54
- Oukey, Vsjo Jásno. 🤣🤣🤣 včera, 19:47
- A , ako inak ? Samozrejme, že Rusi sú tí dobrí ( veď kto vynašiel matriošky... včera, 19:33
- Počkať! Ty vari nezdieľaš názor, že Ukrajinci sú tí dobrí a Rusi sú tí zlí ???... včera, 19:29
- No skončí to tak, že keď Putin lišiacky prestane podpaľovať vlastné rafinérie,... včera, 18:01
- Ako je možné, že som nevidel túto tému 🫣 ? Všetky traktáty som už vyjadril v... včera, 17:56
- Prepáč Era včera, 17:55
- Dúfam, že nikto nieje taký hlúpy, aby si myslel, že tie rafinérie by dokázali... včera, 17:49
- Ako povieš. :) včera, 17:46
- Samozrejme 🤓 Ale každý rozumný človek musí uznať, že Rus veru nie je hlúpejší... včera, 17:44
- Keďže nie sme očitými svedkami, staviame naše teórie na sprostredkovaných inform... včera, 17:27