1.
3. 4. 2025, 16:25
Slovensko má celkovú rozlohu 4,9 milióna hektárov (ha). Poľnohospodárska pôda: cca 2,4 mil. ha (asi 49 % rozlohy štátu) do ktorej patrí Orná pôda: cca 1,3 mil. ha / Lúky a pasienky: cca 0,8 mil. ha / Vinice, ovocné sady: cca 0,1 mil. ha......
V prepočte to znamená, že na každého Slováka pripadá asi 0,44 ha poľnohospodárskej pôdy
Množstvo pôdy potrebnej na uživenie jedného človeka závisí od viacerých faktorov: spôsobu stravovania, efektivity poľnohospodárstva, klimatických podmienok a produktivity pôdy.
Vegánska strava (obilniny, zelenina, ovocie, strukoviny) – 0,07 – 0,2 ha/osobu
Vegetariánska strava (plus mliečne výrobky, vajcia) – 0,2 – 0,5 ha/osobu
Bežná zmiešaná strava (vrátane mäsa) – 0,5 – 1 ha/osobu
Strava bohatá na mäso – 1 – 2 ha/osobu
____________
SVK je teda v stave že poda stačí len na vegetaríánsku stravu a to je dosť smutné. Nerozumiem celkom tých ktorí píšu o potrebe zvyšovania populácii. Už teraz je nás jak hadov že nám poda stačí len na vegetariánsku stravu, ak populácia sa bude zvyšovať čoskoro budeme musieť prejsť na vegánsku stravu a žiť len na pilinách.... no to nie je život... Lepšie je nízka populácia a mať dostatok masa 🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷
V prepočte to znamená, že na každého Slováka pripadá asi 0,44 ha poľnohospodárskej pôdy
Množstvo pôdy potrebnej na uživenie jedného človeka závisí od viacerých faktorov: spôsobu stravovania, efektivity poľnohospodárstva, klimatických podmienok a produktivity pôdy.
Vegánska strava (obilniny, zelenina, ovocie, strukoviny) – 0,07 – 0,2 ha/osobu
Vegetariánska strava (plus mliečne výrobky, vajcia) – 0,2 – 0,5 ha/osobu
Bežná zmiešaná strava (vrátane mäsa) – 0,5 – 1 ha/osobu
Strava bohatá na mäso – 1 – 2 ha/osobu
____________
SVK je teda v stave že poda stačí len na vegetaríánsku stravu a to je dosť smutné. Nerozumiem celkom tých ktorí píšu o potrebe zvyšovania populácii. Už teraz je nás jak hadov že nám poda stačí len na vegetariánsku stravu, ak populácia sa bude zvyšovať čoskoro budeme musieť prejsť na vegánsku stravu a žiť len na pilinách.... no to nie je život... Lepšie je nízka populácia a mať dostatok masa 🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷
5.
3 ⇧
3. 4. 2025, 16:43
Dá sa s tým robiť to že sa začne znižovať populácia, potom sa to začne zlepšovať.
30.
Era, napíš túto myšlienku bez toho sa, aby si napísal serióznu frázu, myšlienku. Podľa mňa príde k tomu, že sa bude populácia znižovať. Väčšina ľudí si to bude uvedomovať čoraz viac. To len u fanatických kresťanov pozorujem, že sú rodiny, kde je aj 20 detí. Dôkaz už nemám, pretože Zošity humanistov, téma Preľudnenie, zanikla, a ťažko by sa mi to hľadalo inde. Ani sa mi nechce.
16.
10 ⇧
4. 4. 2025, 11:54
Nadja odkial máš to číslo na 5 dochodcov 1 pracujúci ? Lebo čo som dával do Al, tak tá udávala pomer že v roku 2060 bude pomer 1 dochodca a 2 pracujúci (v minulosti to bolo 6-8 pracujúcich). Ciže 2 pracujúci na 1 dochodcu nie je málo....
Okrem iného ty berieš len 1 stranu mince, pomer pracujúcich k dochodcom, ale neberieš pomer pracujúcich k deťom. Ved deti tiež nepracujú, a ak bude nízka porodnosť bude málo detí, čiže rodičia budú musieť živiť menej detí. Nemyslíš si že kompenzuje zhoršujúci sa pomer pracujúcich k dochodcom ?
Zatiaľ toľkoto.
Okrem iného ty berieš len 1 stranu mince, pomer pracujúcich k dochodcom, ale neberieš pomer pracujúcich k deťom. Ved deti tiež nepracujú, a ak bude nízka porodnosť bude málo detí, čiže rodičia budú musieť živiť menej detí. Nemyslíš si že kompenzuje zhoršujúci sa pomer pracujúcich k dochodcom ?
Zatiaľ toľkoto.
27.
21 ⇧
5. 4. 2025, 12:33
Ano kladný, čiže kladný pomer pracujúcich k detom zniží negatívny pomer pracujúcich k dochodcom. To si do výpočtov prečo tiež nezarátala súdružku Nadja ?
41.
25. 4. 2025, 13:24
Nemám v pamäti všetky Tomášove výmysly a tak mi napadlo - Bol tu už aj ekonomický návrh, aby sa ľudia prestali umývať, poprípade aby sa umývali iba raz za mesiac? Že by sa štátu ušetrili značné náklady na vodu... Hm? 😀😀😀
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721995993_122104025822431584_... pred 48 minútami
- https://www.youtube.com/shorts/JP02ptLz2b8 pred 53 minútami
- Že vraj je tá piča 33.pohlavie. 😘😛🤓🤝 pred 57 minútami
- Ale to nebude možné, lebo tá piča americká má kokot medzi varlatami. 😍😍 pred 1 hodinou
- Chcem vidieť ich potomka do piče !!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 pred 1 hodinou
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/722909452_1790312415661417_46... pred 1 hodinou
- Ani EÚ ani Ukrajina nebudú diktovať podmienky, ale bude to Rusko🇷🇺 Ukrofili nerv... pred 1 hodinou
- Pobežalovci z Púchova sú presne takí !!!!!!!!!!!!! 🤮🤮🤮 pred 2 hodinami
- https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/721297908_122158979582991520_... pred 2 hodinami
- A si pozri, aké prostredie majú zvieratá a aké ľudia, vybehni na LuníkIX a vsjo... pred 2 hodinami
- Rozdiel medzi zvieratami a ľuďmi je cca v tom, že existujú zvieracie druhy, ale... pred 3 hodinami
- No ale my sme iná liga. 👏👏🤝🫂 pred 3 hodinami
- 👍 Tak my sme vzorom, lebo sme sa dohodli. 👍 pred 3 hodinami
- Zvieratá sa vedia dohodnúť, u ľudí je to takmer nemožné !!!!!!!! ☺️☺️ pred 3 hodinami
- No veď aj my sme mohli žiť v Československu, môžeme žiť samostatne. Kurdi môžu... pred 3 hodinami
- Ale zisky pre svoju krajinu a nie pre fašistický štát a to je ten rozdiel medzi... pred 3 hodinami
- Teda, toto vyššie je o európskych lídroch. USA to majú jednoznačné - im nejd... pred 3 hodinami
- Ono je na tom srandovné to, že teraz, keď sa už Ukrajina začala sebauvedomovať p... pred 3 hodinami
- A čo takí Matovičovci, Čurillovci, Cintulovci ? 🤔🫵 pred 3 hodinami
- Nejde o totalitu, ale o sebaurčenie národa. Podľa mňa, o to išlo aj Banderovi. A... pred 3 hodinami
- Ani Putin ich neopustí a ani im to neodpustí. 🤝🤝 pred 3 hodinami
- Môj pohľad: Národy v dnešnom egoistickom slova zmysle vznikali smerom zo západu.... pred 3 hodinami
- Presne v tomto poradí, ale ja si poradím a medzi hviezdy sa zaradím. 👏😛👏 pred 3 hodinami
- Potom je ťažká otázka - zničia ťa krásne ženy alebo dobrý chlast? 😛 pred 3 hodinami
- Aj ja som národovec a aj chlastoznalec. ☺️☺️☺️ pred 3 hodinami