1.
14. 5. 2026, 11:26
Zamýšľam sa na slovami: Nastavujte aj druhé líco, keď vám niekto kusne do prvého ;) Čo ak je to celé habaďúra? ;) Že niekto chce, aby sme sa vôbec nepostavili za seba? ;) A robí z nás poslušných pajáčikov? ;) Niečo v zmysle večného sna žiab: Aby im komáre samé do papuľky skákali? ;)
🐸 1. Keď múdrosť znie ako návod na poslušnosť
Ak niekto chce, aby si nikdy neodporoval, nikdy sa nebránil a nikdy nepovedal „dosť“, tak to nie je duchovná rada.
To je manuál pre výrobu poslušných pajáčikov.
Je to ako keby žaby v močiari vyhlásili:
„Kvakajte jemne, komáre sa urazia.“
A komáre si v pozadí šúchajú krídelká:
„Výborne, výborne… už len aby sami prileteli do papuľky.“
🐸 2. Večné žabacie sny: komáre, čo skáču samé
Predstav si žabací think‑tank.
Sedí tam päť žiab, každá múdrejšia než druhá (samozrejme podľa seba), a riešia veľkú otázku:
„Ako docieliť, aby komáre prestali utekať?“
A jedna žaba navrhne:
„Naučme ich, že odpor je nepekný.“
Druhá:
„A že keď ich niekto kusne, majú nastaviť aj druhé krídlo.“
Tretia:
„A že je to duchovné.“
A štvrtá dodá:
„A že kto sa bráni, ten je agresor.“
A piata, tá najhlúpejšia, ale najhlasnejšia, to celé zhrnie:
„Kvááák! Komáre, čo sa nebránia, chutia najlepšie!“
🐸 1. Keď múdrosť znie ako návod na poslušnosť
Ak niekto chce, aby si nikdy neodporoval, nikdy sa nebránil a nikdy nepovedal „dosť“, tak to nie je duchovná rada.
To je manuál pre výrobu poslušných pajáčikov.
Je to ako keby žaby v močiari vyhlásili:
„Kvakajte jemne, komáre sa urazia.“
A komáre si v pozadí šúchajú krídelká:
„Výborne, výborne… už len aby sami prileteli do papuľky.“
🐸 2. Večné žabacie sny: komáre, čo skáču samé
Predstav si žabací think‑tank.
Sedí tam päť žiab, každá múdrejšia než druhá (samozrejme podľa seba), a riešia veľkú otázku:
„Ako docieliť, aby komáre prestali utekať?“
A jedna žaba navrhne:
„Naučme ich, že odpor je nepekný.“
Druhá:
„A že keď ich niekto kusne, majú nastaviť aj druhé krídlo.“
Tretia:
„A že je to duchovné.“
A štvrtá dodá:
„A že kto sa bráni, ten je agresor.“
A piata, tá najhlúpejšia, ale najhlasnejšia, to celé zhrnie:
„Kvááák! Komáre, čo sa nebránia, chutia najlepšie!“
2.
🧠 3. Pointa: Múdrosť nie je poslušnosť
Skutočná múdrosť nikdy nežiada, aby si bol obeť.
Skutočná múdrosť hovorí:
„Nenechaj sa zožrať.“
„Poznaj svoju silu.“
„Rozlišuj medzi mierom a pasivitou.“
„Nastav líce len tam, kde to dáva zmysel — nie tam, kde ťa chcú zožrať.“
Lebo nastaviť druhé líce môže byť gesto veľkosti…
ale nechať sa kusnúť dvakrát je gesto neprítomnosti.
🐸 **4. Tvoj obraz je presný:
Ak žaby prestanú kvákať, komáre prestanú mať rešpekt.**
A ak ľudia prestanú brániť svoje hranice,
vznikne svet, kde sa poslušnosť vydáva za cnosť
a odpor za hriech.
Skutočná múdrosť nikdy nežiada, aby si bol obeť.
Skutočná múdrosť hovorí:
„Nenechaj sa zožrať.“
„Poznaj svoju silu.“
„Rozlišuj medzi mierom a pasivitou.“
„Nastav líce len tam, kde to dáva zmysel — nie tam, kde ťa chcú zožrať.“
Lebo nastaviť druhé líce môže byť gesto veľkosti…
ale nechať sa kusnúť dvakrát je gesto neprítomnosti.
🐸 **4. Tvoj obraz je presný:
Ak žaby prestanú kvákať, komáre prestanú mať rešpekt.**
A ak ľudia prestanú brániť svoje hranice,
vznikne svet, kde sa poslušnosť vydáva za cnosť
a odpor za hriech.
3.
14. 5. 2026, 11:34
To si objavil teplú vodu, či čo?
Kresťania vedia, že treba rozlišovať; keď bolo treba, bránili svoju civilizáciu aj s mečom v ruke.
Kresťania vedia, že treba rozlišovať; keď bolo treba, bránili svoju civilizáciu aj s mečom v ruke.
7.
Ináč erka, napadol mi ďalší zmysel existencie človeka ;)
Predstav si taký mega projekt ;)
Mimozemšťania, ktorí si radi pochutnajú na človečom mäsku ;)
Tak na nejakej planéte ich necháš chovať ;)
Čím viac, tým lepšie ;)
Povedzme 10 miliárd ;)
A potom raz za čas priletia a poriadne sa napasú ;)
Však pekný zmysel 🤣🤣🤣 ;)
Predstav si taký mega projekt ;)
Mimozemšťania, ktorí si radi pochutnajú na človečom mäsku ;)
Tak na nejakej planéte ich necháš chovať ;)
Čím viac, tým lepšie ;)
Povedzme 10 miliárd ;)
A potom raz za čas priletia a poriadne sa napasú ;)
Však pekný zmysel 🤣🤣🤣 ;)
Súhlasí
-era-
16.
Ak sa taká udalosť stane, že nájdeš niekoho, s kým sa môžeš podeliť o SVOJU radosť a on to príjme a prežije TVOJU radosť v sebe - to je presne to, že sa v duchu nakŕmil tebou samotným. Zožral kus teba, ako ty by si povedal.
Lenže zaujímavé je to, že V DUCHU to zožratie má také vlastnosti, že z teba samého neubudne, naopak, ešte sa tvoja vlastná bytosť rozšíri.
Lenže zaujímavé je to, že V DUCHU to zožratie má také vlastnosti, že z teba samého neubudne, naopak, ešte sa tvoja vlastná bytosť rozšíri.
30.
A vy ste si to vyložili, ako že existuje iný svet ;)
Do ktorého sa dostanete po prechode ;)
Jo jo ;)
Ako dáva to zmysel ;)
Nehovorím ;)
Ale možno aj takýto ;)
Celý život tu na zemi premárnite, svet je vlastne zlé miesto na život a serte na neho, nesnažte sa tu moc, aj tak patrí zlému, tešte sa na to čo príde po šmerci ;)
Ja tomu hovorím: Éj ale vás niekto pekne dobehol 🤣🤣🤣 ;)
Do ktorého sa dostanete po prechode ;)
Jo jo ;)
Ako dáva to zmysel ;)
Nehovorím ;)
Ale možno aj takýto ;)
Celý život tu na zemi premárnite, svet je vlastne zlé miesto na život a serte na neho, nesnažte sa tu moc, aj tak patrí zlému, tešte sa na to čo príde po šmerci ;)
Ja tomu hovorím: Éj ale vás niekto pekne dobehol 🤣🤣🤣 ;)
15.
Však to boli krásne časy ;)
Keď som ešte tvoril ;)
A chcel sa podeliť o svoje výtvory so svetom a s mojou radosťou z toho, že som ich vytvoril ;)
A koho to zaujímalo? ;)
Všetkých len tieto sračky, ktoré tu teraz riešime ;)
A teraz keď ich riešim aj ja, tak zas zle? ;)
Keď som ešte tvoril ;)
A chcel sa podeliť o svoje výtvory so svetom a s mojou radosťou z toho, že som ich vytvoril ;)
A koho to zaujímalo? ;)
Všetkých len tieto sračky, ktoré tu teraz riešime ;)
A teraz keď ich riešim aj ja, tak zas zle? ;)
32.
14. 5. 2026, 18:53
/5
Môžeš ísť do kostola a skúsiť napadnúť kňaza, alebo niečo podobné a uvidíš, či sú kresťania schopní sa brániť ;)
Môžeš ísť do kostola a skúsiť napadnúť kňaza, alebo niečo podobné a uvidíš, či sú kresťania schopní sa brániť ;)
35.
🜂 Čo sa vlastne stalo?
Podľa viacerých zdrojov (Corriere della Sera, The Sun, Fox News, EWTN) muž počas rannej omše vyšiel k Hlavnému oltáru – Altare della Confessione – spustil nohavice a začal močiť na oltár. Incident videli stovky ľudí.
Bezpečnostní pracovníci a príslušníci vatikánskej žandármerie ho okamžite spacifikovali a odviedli.
🜁 Kto to bol?
Meno nebolo zverejnené. Podľa vyjadrenia vatikánskeho hovorcu išlo o osobu so závažnou psychickou poruchou.
🜃 Aké mal z toho následky?
1. Zadržanie vatikánskou políciou
Muž bol okamžite zadržaný priamo v bazilike.
2. Odovzdanie talianskym orgánom
Po zistení totožnosti bol odovzdaný talianskej polícii.
3. Vyhostenie z Vatikánu
Podobné prípady v minulosti (napr. protest v roku 2023) končili expulzným príkazom – zákazom vstupu na územie Vatikánu.
V tomto prípade zdroje uvádzajú rovnaký postup.
4. Možné obvinenia podľa talianskeho práva
Hoci médiá neuvádzajú presné paragrafy, z kontextu vyplýva, že mohlo ísť o:
atti osceni in luogo pubblico (verejná neslušnosť),
vilipendio di luogo di culto (znesvätenie posvätného miesta).
To je už môj odborný odhad na základe talianskej právnej praxe, nie priamo citovaný fakt.
5. Kánonické následky – penitenciálny obrad
Podľa Kódexu kánonického práva (kánon 1211) sa pri takomto znesvätení musí vykonať penitenciálny obrad, kým sa na mieste môže opäť slúžiť liturgia.
Podľa viacerých zdrojov (Corriere della Sera, The Sun, Fox News, EWTN) muž počas rannej omše vyšiel k Hlavnému oltáru – Altare della Confessione – spustil nohavice a začal močiť na oltár. Incident videli stovky ľudí.
Bezpečnostní pracovníci a príslušníci vatikánskej žandármerie ho okamžite spacifikovali a odviedli.
🜁 Kto to bol?
Meno nebolo zverejnené. Podľa vyjadrenia vatikánskeho hovorcu išlo o osobu so závažnou psychickou poruchou.
🜃 Aké mal z toho následky?
1. Zadržanie vatikánskou políciou
Muž bol okamžite zadržaný priamo v bazilike.
2. Odovzdanie talianskym orgánom
Po zistení totožnosti bol odovzdaný talianskej polícii.
3. Vyhostenie z Vatikánu
Podobné prípady v minulosti (napr. protest v roku 2023) končili expulzným príkazom – zákazom vstupu na územie Vatikánu.
V tomto prípade zdroje uvádzajú rovnaký postup.
4. Možné obvinenia podľa talianskeho práva
Hoci médiá neuvádzajú presné paragrafy, z kontextu vyplýva, že mohlo ísť o:
atti osceni in luogo pubblico (verejná neslušnosť),
vilipendio di luogo di culto (znesvätenie posvätného miesta).
To je už môj odborný odhad na základe talianskej právnej praxe, nie priamo citovaný fakt.
5. Kánonické následky – penitenciálny obrad
Podľa Kódexu kánonického práva (kánon 1211) sa pri takomto znesvätení musí vykonať penitenciálny obrad, kým sa na mieste môže opäť slúžiť liturgia.
48.
A problém je asi tak v tomto ;)
Ak kniha je písaná v symbolickom jazyku, čo bol môj predpoklad, tak nemôžem zrazu o jej častiach začať tvrdiť niečo iné ;)
A takisto neidem vyvracať niekomu, kto verí, že skutočnosti sa tak stali ako tam je písané, že sa jedná len o fikciu ;)
Ak kniha je písaná v symbolickom jazyku, čo bol môj predpoklad, tak nemôžem zrazu o jej častiach začať tvrdiť niečo iné ;)
A takisto neidem vyvracať niekomu, kto verí, že skutočnosti sa tak stali ako tam je písané, že sa jedná len o fikciu ;)
82.
Tiež som riešil otázku márnosti ako Šalamún ;)
Len ja som ho vyriešil iným spôsobom ako on ;)
Ja vyslovil vtedy niečo také, že ak človek pozerá len na seba (egoistický pohľad) potom sa môže zdať byť život márnosťou ;)
Ale, keď do rovnice zahrnie i druhých tak mu nemôže byť ľúto, že čo on nahonobil za života, že bude mať niekto iný, práve naopak, ešte sa tomu poteší ;)
A tak dále a tak dále ;)
Len ja som ho vyriešil iným spôsobom ako on ;)
Ja vyslovil vtedy niečo také, že ak človek pozerá len na seba (egoistický pohľad) potom sa môže zdať byť život márnosťou ;)
Ale, keď do rovnice zahrnie i druhých tak mu nemôže byť ľúto, že čo on nahonobil za života, že bude mať niekto iný, práve naopak, ešte sa tomu poteší ;)
A tak dále a tak dále ;)
80.
Robím si prdel erka ;)
Biblia je celkom fajn ;)
Ale mne sa udiali zvláštne veci ;)
Ktoré sa ťažko opisujú ;)
Možno v skratke, akoby som si tie príbehy prežíval v každodennom živote ;)
Od Adama s Evou, cez Mojžiša až po križovane Krista ;)
V istom zmysle samozrejme ;)
Preto píšem o symbolizme ;)
Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude ;)
Ale nejdem to moc rozvádzať, bo veď aj načo ;)
Biblia je celkom fajn ;)
Ale mne sa udiali zvláštne veci ;)
Ktoré sa ťažko opisujú ;)
Možno v skratke, akoby som si tie príbehy prežíval v každodennom živote ;)
Od Adama s Evou, cez Mojžiša až po križovane Krista ;)
V istom zmysle samozrejme ;)
Preto píšem o symbolizme ;)
Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude ;)
Ale nejdem to moc rozvádzať, bo veď aj načo ;)
83.
Ako povedal Morfeus Neovi: "To, čo ti vedma povedala, je určené iba pre teba".
Problém medziľudských vzťahov dosť silno spočíva v tom, že človek svoje osobné zážitky berie ako všeobecné pravdy pre všetkých ľudí a to ovplyvňuje jeho správanie k nim, ak druhí také čosi sami pre seba odmietajú.
Problém medziľudských vzťahov dosť silno spočíva v tom, že človek svoje osobné zážitky berie ako všeobecné pravdy pre všetkých ľudí a to ovplyvňuje jeho správanie k nim, ak druhí také čosi sami pre seba odmietajú.
87.
A moje tak vnímaš? ;)
Možno si len precitlivelý na iných príspevky ;)
Ja sa snažím zdôrazňovať, že sa jedná o moje skúsenosti, moje prežitky o symbolizme v zmysle mojej skúsenosti ;)
Nože pozri príspevok 80 ako som tam písal: "Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude" ;)
Nepíšem, že tak to musia mať všetci lebo ináč bude pohroma ;)
Možno si len precitlivelý na iných príspevky ;)
Ja sa snažím zdôrazňovať, že sa jedná o moje skúsenosti, moje prežitky o symbolizme v zmysle mojej skúsenosti ;)
Nože pozri príspevok 80 ako som tam písal: "Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude" ;)
Nepíšem, že tak to musia mať všetci lebo ináč bude pohroma ;)
88.
Každý máme svoju achilovu pätu, akosi onehdá písal.
Nie som precitlivelý na príspevky iných, ale na istú náladu príspevkov. Týka sa to vždy jednotlivých príspevkov, nikdy nie človeka a nikdy nie všetkých príspevkov iných.
Môžeš to nazvať vnímavosťou na náladu, ak chceš.
A áno - uznávam, že občas si neskôr uvedomím, že na nejaký ten príspevok som reagoval zbrklo v nie pokojnom stave.
Ale niečo proste je možné vnímať. A keď to vnímam, nepáči sa mi to a zareagujem zodpovedajúco tomu, ako sa mi to nepáči.
Nie som precitlivelý na príspevky iných, ale na istú náladu príspevkov. Týka sa to vždy jednotlivých príspevkov, nikdy nie človeka a nikdy nie všetkých príspevkov iných.
Môžeš to nazvať vnímavosťou na náladu, ak chceš.
A áno - uznávam, že občas si neskôr uvedomím, že na nejaký ten príspevok som reagoval zbrklo v nie pokojnom stave.
Ale niečo proste je možné vnímať. A keď to vnímam, nepáči sa mi to a zareagujem zodpovedajúco tomu, ako sa mi to nepáči.
65.
Podľa toho, ako máš definované slovo silný ;)
U mňa to skorej súvisí s tým, že kto ako vie používať "päste" ;)
Ale niekto môže byť úplný úbožiačik, tíško sleduje, čo sa kde šustne a pri tom sa bez pozornosti prispôsobuje tomu čo sa deje ;)
Ani len o ňom nemusíš vedieť, že existuje ;)
U mňa to skorej súvisí s tým, že kto ako vie používať "päste" ;)
Ale niekto môže byť úplný úbožiačik, tíško sleduje, čo sa kde šustne a pri tom sa bez pozornosti prispôsobuje tomu čo sa deje ;)
Ani len o ňom nemusíš vedieť, že existuje ;)
- Adin dva, adin dva, nezamjorznu nikagda !!! pred 7 hodinami
- Ak dneska neskapeme 😔🤓🥰 pred 7 hodinami
- Uraaaaa !!!!! 🤓 pred 7 hodinami
- Do konca septembra zostáva 95 dní. To vydržíme. Potom v októbri sa už zas ochla... pred 7 hodinami
- Trumpovi trikrát sláva !!!🤣 pred 8 hodinami
- Tramp nariadil, že takto teplo má byť až do 23. Decembra !!!!!!!🤓 A potom ce... pred 12 hodinami
- Veď ja ti chcel len dobre, chceš mať z vajec svojich praženicu, ale na Sliezskom... včera, 23:38
- Veď ako hovoríš, na Sliezskom prežiješ Len tu dole je to horšie 🤣 včera, 23:35
- Ale u nás ma jar prvky slabšej zimy, ver si mi.🤓🤓 včera, 23:28
- Radšej jar, ja som ťa varoval ;)🤣🤣 včera, 23:26
- Gde sme f piči, v Kongu ? 🤣🤣🤣 včera, 22:44
- Ale leto je 25 stupňov a nie 36 a pol kua !!!!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣 včera, 22:35
- Si tu už pred mesiacom chcel leto :) Teraz sa ti želanie splnilo 🤣🤣🤣 včera, 21:57
- Mám jeden recept na zajtra a volá sa Sliezsky dom, ja tam budem, pridajte sa ku... včera, 21:03
- Ale už budeš žrať sršne, taký je príkaz pani Fón Der Hitlerovej !!!!!!!!!! 😉 včera, 20:40
- Nie, sršeň toľko neváži včera, 20:37
- Ja osobne, takých kokotov 60 kilových si dávam na raňajky, nema problema. 😅😅🥱 včera, 20:22
- A kto mi ich poláme - TY? - HA HA HA HAHAHA -Na východe je Sasquatch :) včera, 20:15
- S polámanými rukami by z teba bol gérój. 🫵 včera, 20:11
- Trafím ťa pukom do hlavy!!! včera, 20:10
- To by si mohol, lebo v tomto teple by mi pomohla striekacia pištolka, urob to, o... včera, 20:03
- Stačí keď na teba otočím moju 51 včera, 19:57
- Ukravina bude eliminovaná atómovou bombou !!!!!!!!!!!!!!!! 👏👏👏👏 včera, 19:56
- To nieje východ. Zbojníci a zlodeji (jánošík-pičo) je východ. Budete visieť za r... včera, 19:55
- Púchov bude vymazaný z mapy !!!!!!!!!!!!! 👏 včera, 19:51