diskusneforum.com
Komáre, ktoré samé do papuliek žiab skákajú ;)

88

reakcií

178

prečítaní

Tému 14. mája 2026, 11:26 založil EnaXnaY.
1.
14. 5. 2026, 11:26
Zamýšľam sa na slovami: Nastavujte aj druhé líco, keď vám niekto kusne do prvého ;) Čo ak je to celé habaďúra? ;) Že niekto chce, aby sme sa vôbec nepostavili za seba? ;) A robí z nás poslušných pajáčikov? ;) Niečo v zmysle večného sna žiab: Aby im komáre samé do papuľky skákali? ;)

🐸 1. Keď múdrosť znie ako návod na poslušnosť

Ak niekto chce, aby si nikdy neodporoval, nikdy sa nebránil a nikdy nepovedal „dosť“, tak to nie je duchovná rada.
To je manuál pre výrobu poslušných pajáčikov.

Je to ako keby žaby v močiari vyhlásili:

„Kvakajte jemne, komáre sa urazia.“

A komáre si v pozadí šúchajú krídelká:

„Výborne, výborne… už len aby sami prileteli do papuľky.“

🐸 2. Večné žabacie sny: komáre, čo skáču samé

Predstav si žabací think‑tank.
Sedí tam päť žiab, každá múdrejšia než druhá (samozrejme podľa seba), a riešia veľkú otázku:

„Ako docieliť, aby komáre prestali utekať?“

A jedna žaba navrhne:

„Naučme ich, že odpor je nepekný.“

Druhá:

„A že keď ich niekto kusne, majú nastaviť aj druhé krídlo.“

Tretia:

„A že je to duchovné.“

A štvrtá dodá:

„A že kto sa bráni, ten je agresor.“

A piata, tá najhlúpejšia, ale najhlasnejšia, to celé zhrnie:

„Kvááák! Komáre, čo sa nebránia, chutia najlepšie!“
 
EnaXnaY avatar
2.
1 ⇧ 14. 5. 2026, 11:26
🧠 3. Pointa: Múdrosť nie je poslušnosť

Skutočná múdrosť nikdy nežiada, aby si bol obeť.
Skutočná múdrosť hovorí:

„Nenechaj sa zožrať.“

„Poznaj svoju silu.“

„Rozlišuj medzi mierom a pasivitou.“

„Nastav líce len tam, kde to dáva zmysel — nie tam, kde ťa chcú zožrať.“

Lebo nastaviť druhé líce môže byť gesto veľkosti…
ale nechať sa kusnúť dvakrát je gesto neprítomnosti.

🐸 **4. Tvoj obraz je presný:

Ak žaby prestanú kvákať, komáre prestanú mať rešpekt.**

A ak ľudia prestanú brániť svoje hranice,
vznikne svet, kde sa poslušnosť vydáva za cnosť
a odpor za hriech.
 
EnaXnaY avatar
3.
14. 5. 2026, 11:34
To si objavil teplú vodu, či čo?
Kresťania vedia, že treba rozlišovať; keď bolo treba, bránili svoju civilizáciu aj s mečom v ruke.
 
omega avatar
4.
3 ⇧ 14. 5. 2026, 11:44
A čo ja viem, čo som objavil? ;)

Možno niečo, čo sme už dávno pozabúdali ;)
 
EnaXnaY avatar
5.
3 ⇧ 14. 5. 2026, 11:52
Ináč, myslíš, že v dnešnej dobe, tí "domestifikovaní" kresťania by boli niečoho takého schopní? ;)

Zobrať meč (samopal) do ruky a ísť brániť, čo je pre nich sväté? ;)
 
EnaXnaY avatar
6.
5 ⇧ 14. 5. 2026, 11:53
Vieš ako sa hovorí o žabe ;)

Keď ju chceš uvariť, var ju pomaly ;)

Ona si ani len nevšimne, že je varená ;)

Keď ju hodíš do horúcej vody, tak vyskočí ;)
 
EnaXnaY avatar
7.
6 ⇧ 14. 5. 2026, 11:59
Ináč erka, napadol mi ďalší zmysel existencie človeka ;)

Predstav si taký mega projekt ;)

Mimozemšťania, ktorí si radi pochutnajú na človečom mäsku ;)

Tak na nejakej planéte ich necháš chovať ;)

Čím viac, tým lepšie ;)

Povedzme 10 miliárd ;)

A potom raz za čas priletia a poriadne sa napasú ;)

Však pekný zmysel 🤣🤣🤣 ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
8.
7 ⇧ 14. 5. 2026, 12:01
Už som ti to písal, že presne tak to je.

Akurát že nie vo fyzicko-zmyslovom svete. V ňom totiž žiadni reptiliáni nie sú. Sú inde, tam kde oko nevidelo, ucho nepočulo.
🫂🫂🫂
 
-era- avatar
9.
8 ⇧ 14. 5. 2026, 12:03
To je jedno ako ich budeme volať ;)

Podstata je inde ;)

Či ste s týmto stavom vecí verejných stotožnení alebo nie ;)

Lebo tak mne sa toto vonkoncom nepáči ;)
 
EnaXnaY avatar
10.
9 ⇧ 14. 5. 2026, 12:04
To je ok, že sa ti nepáči. Máš strach o seba, tak sa staráš o seba.

Je to úplne v poriadku.
 
-era- avatar
11.
10 ⇧ 14. 5. 2026, 12:06
Nenazval by som to strachom ;)

Keby som sa bál o seba, tak by som si ani len nedovolil niečo také vysloviť a pomenovať ako som si dovolil ;)

Bol by som zalezený niekde, kde ma tie entity nenájdu ;)

Možno v krajine, ktorú oko nevidelo a ucho nepočulo ;)
 
EnaXnaY avatar
12.
10 ⇧ 14. 5. 2026, 12:12
Toto je o psyché ľudského druhu ;)

Či majú v sebe kúsok zdravého úsudku ;)

Či sú schopní sa postaviť za to, čo je správne (z ich pohľadu) ;)

Alebo sa nechajú radšej dobrovolne "zožrať" ;)

Lebo to je ich osudom ;)
 
EnaXnaY avatar
13.
12 ⇧ 14. 5. 2026, 12:24
Nemal si niekedy chuť sa s niekým podeliť o svoju vlastnú radosť?
 
-era- avatar
14.
13 ⇧ 14. 5. 2026, 12:26
Čož o to, chuť som mal, ale to asi nestačí ;)

To sa na druhej strane musí nájsť niekto, kto ju chce prijať ;)

Bo ináč si zlízneš len nepríčetné reakcie nahnevaných tvárí ;)
 
EnaXnaY avatar
16.
14 ⇧ 14. 5. 2026, 12:33
Ak sa taká udalosť stane, že nájdeš niekoho, s kým sa môžeš podeliť o SVOJU radosť a on to príjme a prežije TVOJU radosť v sebe - to je presne to, že sa v duchu nakŕmil tebou samotným. Zožral kus teba, ako ty by si povedal.

Lenže zaujímavé je to, že V DUCHU to zožratie má také vlastnosti, že z teba samého neubudne, naopak, ešte sa tvoja vlastná bytosť rozšíri.
 
-era- avatar
18.
16 ⇧ 14. 5. 2026, 12:36
A pointa? ;)

Či nem pointa? ;)

Ja riešil na začiatku, že vojnu treba, aby sme trénovali na prípadné eventuality a dostali sme sa až k inšpirácii ;)
 
EnaXnaY avatar
20.
18 ⇧ 14. 5. 2026, 12:38
Pointa je, že na tomto svete sa treba brániť pred zožratím, na druhom svete treba túžiť po zožratí.

A treba byť schopný jasne rozlišovať, kedy kto o čom vlastne hovorí.
 
-era- avatar
21.
20 ⇧ 14. 5. 2026, 12:39
Ja jasne rozlišujem, že práve teraz som na tomto svete, tak riešim čo je tu a teraz ;)

A čo bude po prechode, budem riešiť po tom, čo sa tam dostanem ;)
 
EnaXnaY avatar
24.
21 ⇧ 14. 5. 2026, 12:41
Tak potom nespomínaj reptiliánov, lebo nič také tu na tomto svete neexistuje.

A nemal by si sem teda dávať ani výroky z Biblie, pretože tá práve hovorí zväčša o tom druhom svete, nie o tomto.
 
-era- avatar
25.
24 ⇧ 14. 5. 2026, 12:41
A akom druhom? ;)

A na to si ako prišiel? ;)
 
EnaXnaY avatar
26.
25 ⇧ 14. 5. 2026, 12:43
* O akom druhom? ;)
 
EnaXnaY avatar
29.
26 ⇧ 14. 5. 2026, 12:44
O tom, o ktorom je povedané: Kráľovstvo Ja nie je z tohto sveta.
🙂🙂🙂
 
-era- avatar
30.
29 ⇧ 14. 5. 2026, 12:46
A vy ste si to vyložili, ako že existuje iný svet ;)

Do ktorého sa dostanete po prechode ;)

Jo jo ;)

Ako dáva to zmysel ;)

Nehovorím ;)

Ale možno aj takýto ;)

Celý život tu na zemi premárnite, svet je vlastne zlé miesto na život a serte na neho, nesnažte sa tu moc, aj tak patrí zlému, tešte sa na to čo príde po šmerci ;)

Ja tomu hovorím: Éj ale vás niekto pekne dobehol 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
31.
30 ⇧ 14. 5. 2026, 12:48
To je presne to, čo by som urobil, keby som sa chcel dosiahnúť aby mi komáre samé do papuľky skákali 🤣🤣🤣 ;)

Vysvetliť im, že v mojom brušku im bude dobre 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
27.
25 ⇧ 14. 5. 2026, 12:43
Štúdiom. 😀
 
-era- avatar
28.
27 ⇧ 14. 5. 2026, 12:43
No jo, tie teórie (vaše) večné ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
15.
13 ⇧ 14. 5. 2026, 12:31
Však to boli krásne časy ;)

Keď som ešte tvoril ;)

A chcel sa podeliť o svoje výtvory so svetom a s mojou radosťou z toho, že som ich vytvoril ;)

A koho to zaujímalo? ;)

Všetkých len tieto sračky, ktoré tu teraz riešime ;)

A teraz keď ich riešim aj ja, tak zas zle? ;)
 
EnaXnaY avatar
17.
15 ⇧ 14. 5. 2026, 12:34
"Svetská sláva, poľná tráva"
 
-era- avatar
19.
17 ⇧ 14. 5. 2026, 12:37
Na každý takýto dríst som schopný ti vygenerovať ďalšie tri anti-drísty, ktoré budú hovoriť o opaku ;)
 
EnaXnaY avatar
22.
19 ⇧ 14. 5. 2026, 12:39
Ak to budú príslovia, ktoré sú staré tisíc rokov, nedbám, generuj.
Ak to budú výmysly dnešnej doby, tak si ich nechaj. Tie nám tu vo forme prísloví ordinuje Ohrheľ. 🤣
 
-era- avatar
23.
22 ⇧ 14. 5. 2026, 12:40
No jo, so spiatočníkom sa baviť ;)

Ktorý má za svätý grál knihu poplatnú tej dobe, z pred dvetisíc rokov ;)

A vôbec neberie do úvahy stav dnešného sveta ;)
 
EnaXnaY avatar
32.
14. 5. 2026, 18:53
/5
Môžeš ísť do kostola a skúsiť napadnúť kňaza, alebo niečo podobné a uvidíš, či sú kresťania schopní sa brániť ;)
 
omega avatar
33.
32 ⇧ 14. 5. 2026, 18:55
Prečo by som to robil? ;)

Ja nie som násilník ;)
 
EnaXnaY avatar
34.
32 ⇧ 14. 5. 2026, 18:59
Ináč, ako dopadla tá, ktorá omočila oltár v katedrále vo Vatikáne? ;)
 
EnaXnaY avatar
35.
34 ⇧ 14. 5. 2026, 19:01
🜂 Čo sa vlastne stalo?

Podľa viacerých zdrojov (Corriere della Sera, The Sun, Fox News, EWTN) muž počas rannej omše vyšiel k Hlavnému oltáru – Altare della Confessione – spustil nohavice a začal močiť na oltár. Incident videli stovky ľudí.

Bezpečnostní pracovníci a príslušníci vatikánskej žandármerie ho okamžite spacifikovali a odviedli.

🜁 Kto to bol?

Meno nebolo zverejnené. Podľa vyjadrenia vatikánskeho hovorcu išlo o osobu so závažnou psychickou poruchou.

🜃 Aké mal z toho následky?

1. Zadržanie vatikánskou políciou

Muž bol okamžite zadržaný priamo v bazilike.

2. Odovzdanie talianskym orgánom

Po zistení totožnosti bol odovzdaný talianskej polícii.

3. Vyhostenie z Vatikánu

Podobné prípady v minulosti (napr. protest v roku 2023) končili expulzným príkazom – zákazom vstupu na územie Vatikánu.

V tomto prípade zdroje uvádzajú rovnaký postup.

4. Možné obvinenia podľa talianskeho práva

Hoci médiá neuvádzajú presné paragrafy, z kontextu vyplýva, že mohlo ísť o:

atti osceni in luogo pubblico (verejná neslušnosť),

vilipendio di luogo di culto (znesvätenie posvätného miesta).

To je už môj odborný odhad na základe talianskej právnej praxe, nie priamo citovaný fakt.

5. Kánonické následky – penitenciálny obrad

Podľa Kódexu kánonického práva (kánon 1211) sa pri takomto znesvätení musí vykonať penitenciálny obrad, kým sa na mieste môže opäť slúžiť liturgia.
 
EnaXnaY avatar
36.
35 ⇧ 14. 5. 2026, 19:08
Mal si obavy, že kresťania bez rozmyslu nastavujú druhé líce? ;)
 
omega avatar
37.
36 ⇧ 14. 5. 2026, 19:11
Len som chcel vedieť do akej miery, berú tie drísty v biblii vážne ;)
 
EnaXnaY avatar
38.
37 ⇧ 14. 5. 2026, 19:13
Biblia asi nie je vhodná pre psychicky narušených ;)

Pre tých budú vhodnejšie rozprávky.
 
omega avatar
39.
38 ⇧ 14. 5. 2026, 19:18
Niečo na tom bude ;)

Ale možno príčina a následok je naopak ;)

Že zdravý človek číta biblia a načisto z toho ošalie ;)

Ako aj mne sa stalo ;)
 
EnaXnaY avatar
41.
39 ⇧ 14. 5. 2026, 19:21
Nuž keď berieš všetko (nielen Bibliu) doslova.
 
omega avatar
42.
41 ⇧ 14. 5. 2026, 19:23
A ako to mám brať? ;)

Čo mi vyhovuje do krámu, to mám brať a čo nie to nie? ;)

A čo neviem si domyslím? ;)

Tak? ;)
 
EnaXnaY avatar
43.
42 ⇧ 14. 5. 2026, 19:26
Ľudia používajú metafory, básnické zveličenia, iróniu, sarkazmus, pripodobnenie, personifikácie atď.
Ak berieš všetko doslova, vyzeráš ako idiot
Súhlasí -era-
omega avatar
44.
43 ⇧ 14. 5. 2026, 19:28
No neviem, ja práve som minule tu tvrdil niečo o tom, ako beriem bibliu symbolicky a tuším že ty si mal proti tomu nejaké namietky ;)

Alebo erka to bol? ;)

Už neviem ;)
 
EnaXnaY avatar
45.
44 ⇧ 14. 5. 2026, 19:34
Áno buď berieš všetko doslova, alebo všetko je symbol.
Nechceš rozlišovať, lebo to vyžaduje námahu.
 
omega avatar
46.
45 ⇧ 14. 5. 2026, 19:35
Námahu k čomu? ;)

Aby som dospel k osem miliárd prvému pohľadu na tú knihu? ;)

A zaradil sa medzi stádo? ;)

Nuž, tak povedzme, že som to urobil ;)
 
EnaXnaY avatar
47.
45 ⇧ 14. 5. 2026, 19:37
A to, že sa môj pohľad komusi neľúbi už nie je môj problém ;)
 
EnaXnaY avatar
48.
45 ⇧ 14. 5. 2026, 19:40
A problém je asi tak v tomto ;)

Ak kniha je písaná v symbolickom jazyku, čo bol môj predpoklad, tak nemôžem zrazu o jej častiach začať tvrdiť niečo iné ;)

A takisto neidem vyvracať niekomu, kto verí, že skutočnosti sa tak stali ako tam je písané, že sa jedná len o fikciu ;)
 
EnaXnaY avatar
49.
48 ⇧ 14. 5. 2026, 19:45
Ja len tvrdím, že ak všetko považuješ za symbol, tak si si vybral ľahkú cestu.
Dochádzaš k hlúpostiam potom.
 
omega avatar
50.
49 ⇧ 14. 5. 2026, 19:46
"Nastaviť druhé líce" treba rozlišovať kedy áno, kedy nie. Prečítam si celú Bibliu a budem vedieť.
 
omega avatar
51.
50 ⇧ 14. 5. 2026, 19:50
A čo ti šibe? ;)

Celá biblia = mrťe myšlienkových vírusov, ktoré si natrepem do hlavy ;)

A ja si už "systém" očistil od nich ;)

A teraz hádaj či to myslím symbolicky, reálne, ako iróniu, ako podjeb alebo čokoľvek 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
53.
51 ⇧ 14. 5. 2026, 19:56
Otázka by mohla byť, prečo vôbec so z tej Biblie niektoré veci vyberáš a opakuješ ich. Prečo tú knihu úplne celkom neignoruješ kompletne? :)
 
-era- avatar
54.
53 ⇧ 14. 5. 2026, 19:57
Ktoré napríklad, uveď konkrétny príklad ;)

Ináč, prečo dešifrovací algoritmus robí, čo robí? ;)

Asi preto, že ho tak naprogramovali tí hore ;)
 
EnaXnaY avatar
57.
54 ⇧ 14. 5. 2026, 20:01
Napríklad to o nastavovaní druhého líca. Veď to nie je odnikiaľ inakiaľ, iba z Biblie.
 
-era- avatar
58.
57 ⇧ 14. 5. 2026, 20:02
Aha, no ale práve toto neopakujem ;)

V tejto téme riešim zmysluplnosť takého niečoho ;)

A diskusiou môžeme dôjsť k nejakým záverom ;)

Som nepovedal ani, že je to ok ani že nie ;)

Len som načŕtol nejaké východiská ;)
 
EnaXnaY avatar
61.
58 ⇧ 14. 5. 2026, 20:05
Nemyslel som "opakovať" ako že ich realizuješ vo svojom živote. Ale že si ich prečítaš a tu na fóre ich slovne zopakuješ.

Na kerú korelu? 🤣🤣🤣
 
-era- avatar
63.
61 ⇧ 14. 5. 2026, 20:06
Však kôli diskusii ;)

Ja sa rád rozprávam s človekom (možno si si to všimol) ;)

A rád riešim záhady ;)

Ako napríklad, čo z tej biblie sú pôvodné slová a posolstvá Kristove a čo tam bolo pridané (z nejakého dôvodu) ;)
 
EnaXnaY avatar
64.
63 ⇧ 14. 5. 2026, 20:08
Fakt, odporúčam - vyhýbaj sa Biblii a o ničom, čo je tam napísané, nediskutuj a ani to necituj.
 
-era- avatar
66.
64 ⇧ 14. 5. 2026, 20:08
Prečo? ;)
 
EnaXnaY avatar
68.
66 ⇧ 14. 5. 2026, 20:10
Veď si to sám napísal - tvoje problémy začali tým, že si začal čítať Bibliu.
 
-era- avatar
69.
68 ⇧ 14. 5. 2026, 20:11
Jój ale to bol rok 2006 ;)

Odvtedy som predsa len už niekde inde ;)
 
EnaXnaY avatar
70.
69 ⇧ 14. 5. 2026, 20:13
OK, no problemo. 🙂
 
-era- avatar
72.
70 ⇧ 14. 5. 2026, 20:14
Tak, tak ;)

Z mojej strany isto, ako píšeš, no problemo ;)
 
EnaXnaY avatar
71.
68 ⇧ 14. 5. 2026, 20:13
Odvtedy som bol už v "pekle", bol som aj v "nebi" a teraz som s5 na zemi ;)

Bola to veľká dobro-družná cesta ;)

Ale stálo to za to 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
67.
64 ⇧ 14. 5. 2026, 20:09
Spôsobuje ti moje diskutovanie nejaký diskomfort? ;)

Lebo mne nie ;)
 
EnaXnaY avatar
73.
67 ⇧ 14. 5. 2026, 20:15
Moje diskomfoty sú môj problém, kvôli tomu by som ti nepísal, že sa máš vyhýbať Biblii. Myslel som skôr na tvoje zdravie, keďže píšeš:
"Že zdravý človek číta bibliu a načisto z toho ošalie"
 
-era- avatar
74.
73 ⇧ 14. 5. 2026, 20:15
Upresňujem, v mojom prípade sa také možno niečo stalo ;)

A jedná sa o minulý čas ;)

Teraz už bibliu nečítam ;)
 
EnaXnaY avatar
75.
74 ⇧ 14. 5. 2026, 20:17
Takže už si ošalený a už nemôžeš ošalieť. 🤣🤣🤣
 
-era- avatar
76.
75 ⇧ 14. 5. 2026, 20:18
Tha teraz si trafil klinec po hlavičke 🤣🤣🤣 ;)

Mám oficiálne papiere na hlavu 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
77.
76 ⇧ 15. 5. 2026, 08:33
Nech ľudkovia vedia, čo sa im stane, keď budú čítať bibliu 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
78.
77 ⇧ 15. 5. 2026, 09:34
Problém je iba v tom, že mnohí majú svoju skúsenosti s čítaním biblie a tie skúsenosti sú odlišné od tvojich.
 
-era- avatar
79.
78 ⇧ 15. 5. 2026, 09:36
Asi to súvisí s celkovou telesne-duševnou organizáciou jednotlivca, ktorú máme každý inú.
 
-era- avatar
81.
79 ⇧ 15. 5. 2026, 10:08
Dám ti jeden príklad ;)

Pamätáš na ten príbeh o Abrahámovi (tuším) a Izákovi? ;)

I mne hlasy povedali, aby som zabil svoju dcéru ;)

Rozdiel medzi Abrahámom a mnou bol, že ja som ich poslal do piče ;)

Ale taktiež som prechádzal tou skúškou ako on ;)
 
EnaXnaY avatar
82.
79 ⇧ 15. 5. 2026, 10:12
Tiež som riešil otázku márnosti ako Šalamún ;)

Len ja som ho vyriešil iným spôsobom ako on ;)

Ja vyslovil vtedy niečo také, že ak človek pozerá len na seba (egoistický pohľad) potom sa môže zdať byť život márnosťou ;)

Ale, keď do rovnice zahrnie i druhých tak mu nemôže byť ľúto, že čo on nahonobil za života, že bude mať niekto iný, práve naopak, ešte sa tomu poteší ;)

A tak dále a tak dále ;)
 
EnaXnaY avatar
80.
78 ⇧ 15. 5. 2026, 09:49
Robím si prdel erka ;)

Biblia je celkom fajn ;)

Ale mne sa udiali zvláštne veci ;)

Ktoré sa ťažko opisujú ;)

Možno v skratke, akoby som si tie príbehy prežíval v každodennom živote ;)

Od Adama s Evou, cez Mojžiša až po križovane Krista ;)

V istom zmysle samozrejme ;)

Preto píšem o symbolizme ;)

Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude ;)

Ale nejdem to moc rozvádzať, bo veď aj načo ;)
 
EnaXnaY avatar
83.
80 ⇧ 15. 5. 2026, 10:24
Ako povedal Morfeus Neovi: "To, čo ti vedma povedala, je určené iba pre teba".

Problém medziľudských vzťahov dosť silno spočíva v tom, že človek svoje osobné zážitky berie ako všeobecné pravdy pre všetkých ľudí a to ovplyvňuje jeho správanie k nim, ak druhí také čosi sami pre seba odmietajú.
 
-era- avatar
84.
83 ⇧ 15. 5. 2026, 10:25
Moralistov, ktorí chcú na základe vlastného presvedčenia inštruovať druhých, ako konať, je plná prdel.
 
-era- avatar
85.
84 ⇧ 15. 5. 2026, 10:26
Ale rozprávať sa o tom, kto ako čo vidí, môžeme, či? ;)
 
EnaXnaY avatar
86.
85 ⇧ 15. 5. 2026, 10:31
My môžeme úplne všetko. Ani jeden z mojich príspevkov nie je kategorickým "Toto sa nesmie". 🙂
 
-era- avatar
87.
86 ⇧ 15. 5. 2026, 10:33
A moje tak vnímaš? ;)

Možno si len precitlivelý na iných príspevky ;)

Ja sa snažím zdôrazňovať, že sa jedná o moje skúsenosti, moje prežitky o symbolizme v zmysle mojej skúsenosti ;)

Nože pozri príspevok 80 ako som tam písal: "Že istá podobnosť medzi napísaným a mojim životom tam bude" ;)

Nepíšem, že tak to musia mať všetci lebo ináč bude pohroma ;)
 
EnaXnaY avatar
88.
87 ⇧ 15. 5. 2026, 10:46
Každý máme svoju achilovu pätu, akosi onehdá písal.

Nie som precitlivelý na príspevky iných, ale na istú náladu príspevkov. Týka sa to vždy jednotlivých príspevkov, nikdy nie človeka a nikdy nie všetkých príspevkov iných.

Môžeš to nazvať vnímavosťou na náladu, ak chceš.
A áno - uznávam, že občas si neskôr uvedomím, že na nejaký ten príspevok som reagoval zbrklo v nie pokojnom stave.

Ale niečo proste je možné vnímať. A keď to vnímam, nepáči sa mi to a zareagujem zodpovedajúco tomu, ako sa mi to nepáči.
 
-era- avatar
89.
88 ⇧ 15. 5. 2026, 10:51
V pohodke, erka, nejde o život ;)

Hlavne, že sa trénujeme, ja tiež kedysi ináč reagoval ako dnes a zajtra to bude možno zas iné ;)

Beriem to dnes už viac "športovo" ;)
 
EnaXnaY avatar
52.
49 ⇧ 14. 5. 2026, 19:52
Jop, jednoduchú ;)

Je úplne ľahké dešifrovať tie symboly tam ;)

To je ako zobrať zašifrovaný SHA údaj a zistiť čo sa za ním skrýva ;)

Isto je to jednoduché ;)

Stačí mať kvantový superpočítač, všakže ;)
 
EnaXnaY avatar
40.
38 ⇧ 14. 5. 2026, 19:21
Však zaujímavý postreh ;)

Kým som sa nezačal ňou zaujímať bol som úplne v poho ;)

Potom si prečítam pár viet z tej knihy ;)

A o pár dní skončím zatvorený v klietke na psychiatrii ;)

Zhoda náhod? ;)
 
EnaXnaY avatar
55.
40 ⇧ 14. 5. 2026, 19:57
Katolícka cirkev sa dlho bránila, aby sa Biblia dostala verejne k ľuďom. Vedela prečo.

Ale ľudia chceli a chcú mať prístup ku všetkému. Tak potom nech sa nečudujú. (Ale samozrejme, obviňovať Bibliu môžu, je to ich voľba.)
 
-era- avatar
56.
55 ⇧ 14. 5. 2026, 19:58
V tom sa s tebou zhodnem ;)

Mali to udržať u seba ;)

Keď to dali medzi ľudí, bolo to ako hodiť prascám perly ;)

Koniec koncov, asi na to upozorňoval Kristus ;)
 
EnaXnaY avatar
59.
56 ⇧ 14. 5. 2026, 20:02
Problém je možno v tom, že či chceme, alebo nechceme, sme súčasťou ľudstva, sme súčasťou civilizácie. A pohyb v civilizácii berie so sebou aj nás, či sa nám to páči alebo nie. ... A slabí podľahnú. ... Evolúcia. 😅😅😅
 
-era- avatar
60.
59 ⇧ 14. 5. 2026, 20:04
Minule som čítal takú zaujímavú myšlienku, na ktorej niečo môže byť ;)

Evolúcia nevyberá tých najsilnejších, ale tých, ktorí sú schopní sa najlepšie prispôsobiť zmene ;)

Lebo evolúcia je o zmene ;)
 
EnaXnaY avatar
62.
60 ⇧ 14. 5. 2026, 20:06
Veď to je jedno a to isté. Schopní prispôsobiť sa sú najsilnejší.
 
-era- avatar
65.
62 ⇧ 14. 5. 2026, 20:08
Podľa toho, ako máš definované slovo silný ;)

U mňa to skorej súvisí s tým, že kto ako vie používať "päste" ;)

Ale niekto môže byť úplný úbožiačik, tíško sleduje, čo sa kde šustne a pri tom sa bez pozornosti prispôsobuje tomu čo sa deje ;)

Ani len o ňom nemusíš vedieť, že existuje ;)
 
EnaXnaY avatar
posledné diskutované príspevky