diskusneforum.com
Ako si uľaviť vo vlastnom trápení.

218

reakcií

155

prečítaní

Tému 12. mája 2026, 12:04 založil -era-.
1.
12. 5. 2026, 12:04
Návod v skratke:

1. Vlastné trápenie
2. Obviňovanie druhých
3. Boj proti tým druhým
4. (virtuálne) Utešovanie sa z bolesti tých druhých
5. (virtuálne) Domýšľanie si vlastného víťazstva a (pseudo)radosť z neho.
Súhlasí Ohrheľ
-era- avatar
2.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 12:10
Základom je - prirodzene - obviňovať "tých druhých" za svoj vlastný žalostný stav.
 
-era- avatar
3.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 12:16
Podivný návod :)
Súhlasí -era-
Nadja avatar
4.
3 ⇧ 12. 5. 2026, 12:23
Ale prakticky ho vidím, ako sa realizuje a ľudia sa zdajú, že to u nich funguje. 🫣
 
-era- avatar
5.
4 ⇧ 12. 5. 2026, 12:26
A mám aj spomienku, že som ho aj ja sám realizoval.
Vzniká tým síce iba ďalšia vlna utrpenia a trápenia, ale človek sa v tej chvíli naozaj cíti trochu lepšie, keď utrpenie prenesie zo seba na niekoho iného.
 
-era- avatar
6.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 12:51
Je to pravda odvjeká ;)

Keď prežívaš trápenie, je treba sa z neho "vypísať" ;)

Napríklad dať to na papier a zahodiť do wc ;)

Niektorí z nás to robia verejne - napríklad na diskusnom fóre ;)

Aj "serú" aj splachujú ;)
 
EnaXnaY avatar
7.
6 ⇧ 12. 5. 2026, 12:53
Pochopil som to, keď som na chvíľu zrušil žumpu a thomas napísal, že teraz nemá kde chodiť srať ;)
 
EnaXnaY avatar
8.
7 ⇧ 12. 5. 2026, 13:03
Môže srať na tomto fóre. uverejnil som tu tému, a administrátor mi ju odstránil.
 
Lemmy avatar
136.
8 ⇧ 12. 5. 2026, 17:46
Nám žobrákom dokonca ešte aj celé témy odstraňujú.

A na fantastickú stránku Humoristi.sk.

Skoro nikto nechodieva, okrem jedného prispievateľa.

Máme to ťažké preťažké.

Nám žobrákom nikto neverí!!

Aj keď dáme tému o našich posledných príspevkoch na tomto fúre. 😄😄😄😄
 
0svietený avatar
11.
7 ⇧ 12. 5. 2026, 13:10
Svätý Tomáško? Neuveriteľné. ✝️✝️✝️
 
-era- avatar
12.
6 ⇧ 12. 5. 2026, 13:11
A predsa musí existovať aj iná cesta.

Napríklad cesta sebaobetovania? 🤔
 
-era- avatar
13.
12 ⇧ 12. 5. 2026, 13:14
Každý skúša čo vie ;)

Asi to závisí aj od stupňa vývoja daného jedinca ;)

Čo ak trápenie pochádza z toho, že sa človek sebaobetoval až príliš a všetci ho len využili ;)

Tak možno skúša iné cesty ;)
 
EnaXnaY avatar
14.
13 ⇧ 12. 5. 2026, 13:30
Čo ak extrémy sú neblaho pôsobiace na človeka? ;)

Možno ísť len sebaobetovaním sa nie je žiadne terno, rovnako ako opačný extrém ;)

Možno je to o hľadaní nejakej strednej cesty ;)

Vedieť sa i obetovať keď to má zmysel i vážiť si seba dostatočne na to, aby si sa za seba vedel postaviť ;)

Je to alchýmia namiešať správnu konzistenciu polievky, hlavne keď receptov je toľko, že si nevieš vybrať, ktorý je lepší ;)
 
EnaXnaY avatar
15.
14 ⇧ 12. 5. 2026, 13:33
Napríklad keď tak pozerám na katolícke ovečky = na tie smutné tváre bez života (na konci cesty), tak viem, že tam sa dostať nechcem ;)

Odriekať nejaké frázy dookola a volať to zozhovor s Bohom ;)

To je možno jeden extrém ;)

A druhý by bol potom dostať sa niekam na výslnie, kde ma budú všetci obdivovať aký som úžasný a pchať sa mi do zadku ;)

To len ako príklad ;)

Ja hovorím, keď urobím zle - pokritizujte ma, keď niečo dobre pochválte, nie vyberať si len jednu alebo druhú variantu ;)

Tak na tomto príklade by som videl aj všetko ostatné v živote ;)
 
EnaXnaY avatar
16.
15 ⇧ 12. 5. 2026, 13:44
Samozrejme, všetko to závisí od človeka samotného, od toho, čo našiel v živote ako jeho cestu, ktorá, napokon, je vždy niečím medzi extrémami.
Ono - aj žiť treba a aj nechať žiť treba. A cesta medzi tým býva často nejednoduchá.

A riadime sa vlastnými pocitmi. Tak ako ty povieš: "Nechcem byť taký, ako oni" - to je o vnútornom pocite. Ale pritom oni majú predpokladám vlastný pocit, že "toto som naozaj ja".

Preto viac-menej platí to porekadlo "vrana k vrane sadá, rovný rovného si HĽADÁ" 🙂
Hľadáme niekoho, s kým by sme neboli sami. Ale na druhej strane, aj nie sme aj sami, tak je ťažko byť sám sebou. 😉

Sebaobetovanie je, prirodzene, možné. Ale ak má človek sebahodnotu, tak si zvykne vyberať, čomu sa sebaobetuje a čomu nie. Lebo vždy sa nájdu aj takí, čo človeka chcú zneužiť. Možno vedome, možno aj nevedome.

Pre mňa je VŽDY sebaobeta spojená s nejakým vyšším ideálom. Človek musí vzhliadať k niečomu, čo ho samého presahuje a tomu sa potom dokáže obetovať.

A keď to nemáme, tak bojujeme za seba a snažíme sa stínať hlavy "tým druhým".
 
-era- avatar
19.
16 ⇧ 12. 5. 2026, 13:50
Pre mňa bol dlho veľkým vzorom čo sa sebaobetovania týka Ježiš ;)

Kým som sa na celý jeho príbeh nezačal pozerať hlbšie ;)

Keď som zistil, že každý príbeh má viac strán mince ;)

Tak ;)

Na jednej strane spôsobil revolúciu možno v chápaní vecí ;)

Ale prinieslo to aj mnoho špatného (vedľajšie efekty) ;)

Jednoducho, nech sa snažíš ako chceš, potom prídu tí, ktorí tu po tebe ostanú ;)

A keďže históriu píšu víťazi, tak si ju napíšu akú chcú ;)

A potom ti z toho vínde niečo také, že obetovať seba je najväčšia cnosť ;)

Ale ako potom do toho zapadá: MILOVAŤ DRUHÝCH AKO SEBA? ;)

Lebo ty si jeden z tých všetkých, ktorí majú byť milovaní ;)

Nie si výnimka ;)

A nikto by nemal trpieť alebo sa obetovať len preto, aby sa druhý mal dobre ;)

To nie je láska podľa mňa, to je, že druhých máš VIAC rád ako seba ;)
 
EnaXnaY avatar
20.
19 ⇧ 12. 5. 2026, 13:56
V skratke, ak chceš druhých milovať, tak najprv musíš milovať seba a táto sebaláska je potom mierka na základe ktorej miluješ ďalej - tých ďalších ;)
 
EnaXnaY avatar
21.
20 ⇧ 12. 5. 2026, 13:57
Tak chápem momentálne: MILOVAŤ DRUHÝCH AKO SEBA ;)
 
EnaXnaY avatar
22.
21 ⇧ 12. 5. 2026, 14:12
Možno lepšie by to vyznelo takto : MILOVAŤ DRUHÝCH AKO AJ SEBA ;)
 
EnaXnaY avatar
23.
22 ⇧ 12. 5. 2026, 14:13
A to, že ho niekto za Jeho kacírske reči isto vieš neberiem ako obetu ale ako trestný čin vraždy ;)
 
EnaXnaY avatar
24.
21 ⇧ 12. 5. 2026, 14:14
19 - 20 - 21 - Toto je veľmi závislé na tom, čo ten-ktorý chápe pod pojmom "človek". Následne podľa toho chápe aj pojem "Ježiš" a následne si utvára celú tú nadstavbu predstáv o Ježišovych slovách resp. činoch.

Iný svetonázor, iný náhľad na význam súvislostí.
 
-era- avatar
25.
24 ⇧ 12. 5. 2026, 14:19
Pod pojmom človek chápem napríklad to, čo ja som ;)

DUCH, DUŠA a TELO ;)

Ako koordinovaná trojka ;)

A Ježiša chápem ako niekoho, kto sa prebudil (alebo bol prebudený) ;)

A ako taký bol hovorcom ;)

Niekoho, ktorý nás všetkých presahuje ;)
 
EnaXnaY avatar
28.
25 ⇧ 12. 5. 2026, 14:21
Nie je reč o tebe, ale o tom, že iný človek to môže vidieť inak. A veru aj to vidí inak. :)
 
-era- avatar
26.
24 ⇧ 12. 5. 2026, 14:20
Ináč práve som si uvedomil celkom srandovnú podobnosť ;)

Ako ma "Pilát" Milaníčko pred pár dňami "ukrižoval" a ja vstal z mŕtvych 🤣🤣🤣 ;)

Podobnosť čisto náhodná ;)
 
EnaXnaY avatar
30.
26 ⇧ 12. 5. 2026, 14:22
Samozrejme, Milaničko je jeden z mnohých. Ty si zase križoval Marxistu. Obeť si vždy vieme nájsť.
 
-era- avatar
31.
30 ⇧ 12. 5. 2026, 14:23
Nieeee, Myslitela som ukrižoval ;)

Ale tam to bolo o tom, že som ho vyzval na duel, keď už sa tak chcel fackať ;)

A nakoniec celkom sa posral (asi) ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
34.
31 ⇧ 12. 5. 2026, 14:26
Pardón, áno, nebol to marxista, ale mysliteľ.

A pozorujem, zdvihlo ti náladu to, že si mu ubližoval. Aj keď samozrejme, prvotný bol tvoj pocit "nepravodlivosti" alebo takého čohosi. Naša vnútorná bolesť nás vedie potom k ubližovaniu druhým.
 
-era- avatar
35.
34 ⇧ 12. 5. 2026, 14:28
Práve naopak, na druhý deň mi bolo na nič ;)

Ale ako vravíš, ja mu len chcel ukázať, že aké to je keď sa naváža do druhých (navyše mŕtvych, ktorí sa už nemôžu brániť) ;)

On tam používal výrazy ako suka, analfabet a podobne ;)

Tak som sa postavil do role obrancu toho niekoho ;)
 
EnaXnaY avatar
38.
35 ⇧ 12. 5. 2026, 14:39
A ešte by som povedal, že ľudia ako Mysliteľ, ktorí len každého ofrfliavajú musia byť strašne frustrovaní ;)

Keď už hovoríme o frustrovaní ;)

A tú frustráciu možno ako píšeš v úvode, prenášajú na druhých ;)

Bo to je asi najjednoduchšia možnosť ;)

Ťažšie je občas hľadať príčinu frustrácie, ktorá je možno spôsobená tým, že sa mu v čomsi nedarí alebo podobne ;)

A tak si vybíja zlosť takým spôsobom ;)

Inak nemám proti nemu nič ;)
 
EnaXnaY avatar
39.
38 ⇧ 12. 5. 2026, 14:42
Ja napríklad za najväčšiu frustráciu, ktorú mám, že sa mi veľmi ale veľmi nechce ;)

Začalo to vtedy keď som sa po osade vrátil do práce ;)

A to ma zvykne tak frustrovať, že sa dostávam do depiek ;)

Len neviem čo s tým, lebo na to nemám veľmi dosah, že sa mi nechce ;)
 
EnaXnaY avatar
9.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 13:04
1. era. 4. (virtuálne) Utešovanie sa z bolesti tých druhých

To robí 0svietený.
 
Lemmy avatar
10.
9 ⇧ 12. 5. 2026, 13:09
To robíme mnohí. Takmer všetci.
Súhlasí 0svietený
-era- avatar
137.
10 ⇧ 12. 5. 2026, 17:49
Na náš žobrákov si každý dovoľuje!!!

Iba preto, lebo slopeme a potom žobreme!!!

Aby sme neskončili na ulici!!!

Lebo svine exekútori nemajú srdce!!

Chcú nám zobrať aj to posledné!!!
 
0svietený avatar
138.
137 ⇧ 12. 5. 2026, 17:50
A čo vám majú dávať? ;)

To kde si také videl? ;)

Tu každý len bere a bere ;)

Aby mal čím najvecej pre sebe ;)
 
EnaXnaY avatar
18.
9 ⇧ 12. 5. 2026, 13:48
5. (virtuálne) Domýšľanie si vlastného víťazstva a (pseudo)radosť z neho.

To robí Tramp 🙂
 
no avatar
139.
18 ⇧ 12. 5. 2026, 17:52
My žobráci vždy zvíťazíme.

Napíšeme oponentovi (aj Tvojmu), že je debil, hlupák, ;+=´äúň§ô-., a víťazstvo je naše!!!

A samozrejme, že je ešte diskusným žobrákom. 😅😅🤣🤣
 
0svietený avatar
140.
139 ⇧ 12. 5. 2026, 17:52
Vyhlasujem novú súťaž (pozor nemýliť si so súložou) ;)

O diskusného kráľa ;)

Ja sa nezúčastním, bo by som samozrejme vyhral ;)
 
EnaXnaY avatar
17.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 13:47
Akurát som chcel napísať, že tu ti pomôže jedine Nadja 🤣
A tá už dávno píše 🥰
 
no avatar
134.
1 ⇧ 12. 5. 2026, 17:43
My žobráci sa sťažujeme na malý dôchodok!!

To je kameňom úrazu nášho trápenia.

Za to môže vláda R. Fica.

Preto veľmi túžime, aby sa k moci dostal ešte aspoň zo 3x.

Igor Matovič, alebo Ede Heger. :):):)
 
0svietený avatar
135.
134 ⇧ 12. 5. 2026, 17:44
A čo ty myslíš, však my si konečne chceme užívať zaslúžený odpočinok a poriadne chlastať ;)

A na to treba eurá ;)
 
EnaXnaY avatar
141.
135 ⇧ 12. 5. 2026, 17:54
Presne o tom píšem!!

My žobráci sme žobrákmi preto, lebo.

Nám štát dáva veľmi nízke dôchodky!!

My nimi nechceme byť, ale nás do toho donútil NIEKTO!!!
 
0svietený avatar
142.
141 ⇧ 12. 5. 2026, 17:55
Nieže niekto, ja ti ho presne pomenujem ;)

LEBO-FICO to bol ;)
 
EnaXnaY avatar
27.
12. 5. 2026, 14:21
Ale mohli by sme byť napríklad aj konkrétni - Prečo niekto potrebuje obviňovať napríklad Brusel a bojovať proti ľuďom, ktorých nájde vo svojom okolí ako zástancov, stúpencov politiky EÚ (Bruselu).

V podstate príčina bude v tom, že nejakým spôsobom trpí. Trpí tým, čo číta, že sa deje ako následok členstva Slovenska v EÚ.
Teda si potrebuje nejako uľaviť, zmierniť svoje utrpenie. To jest, potrebuje nájsť vonkajšieho vinníka.
Keď ho nájde, začne voči nemu svoj boj. A v tom boji má pocit, že sa mu uľavuje.

Rovnako je to s bojom proti Ficovi, proti Trumpovi, proti Putinovi, Proti Kimovi, proti Babišovi, Proti Pavlovi..............
Základom je niečo ako vnútorné utrpenie.

Človek si môže povedať - zadržím to v sebe a skúsim to "prehltnúť". Ale PREČO by som mal?
 
-era- avatar
29.
27 ⇧ 12. 5. 2026, 14:22
Lebo možno platí aj: Nemému decku ani vlastná matka nerozumie ;)

Čo je lepšie? ;)

Dusiť v sebe niečo, zbierať si to a potom vybuchnúť v najmenej vhodnom okamihu? ;)

Alebo postupne uvolňovať svoje frustrácie z toho, čo sa mi nepáči? ;)

Nu, neviem ;)
 
EnaXnaY avatar
32.
29 ⇧ 12. 5. 2026, 14:24
Ak človek v sebe niečo dusí, tak je šanca, že sa sám zadusí.

To je ako s jedlom - keby sme nevylučovali, tak nás otrávi a zabije. A podobne aj voda. Vylučovať to zo seba musíme.

Ide vlastne už iba o ten spôsob, kedy a ako.
 
-era- avatar
33.
32 ⇧ 12. 5. 2026, 14:25
Ja to vnímam skorej ako tlak a sopku ;)

Prosto sa zbiera, zbiera a nakoniec vybuchne (podľa seba hodnotím ale asi to má každý ináč) ;)
 
EnaXnaY avatar
36.
33 ⇧ 12. 5. 2026, 14:28
Ak človek nie je schopný sebaovládania, tak za čo stojí také "Ja som" ?

Za nič, je iba ilúziou, hnanou pudmi a vášňami vnútornej sopky.
 
-era- avatar
37.
36 ⇧ 12. 5. 2026, 14:31
To nie je o tom, si myslím ;)

Frustrácie sú reálne a možno spôsobujú veľa nešťastia v živote ;)

Človek je sem tam ako pretlakový hrniec - ak by nevypúšťal paru, tak ten hrniec môže vybuchnúť ;)

Myslím si, že sa dokážem ovládať takmer dokonale, ale už sa mi pár krát stalo, že som vybuchol od hnevu ;)

Takže to beriem ako je - ako fakt, ktorý som pozoroval ;)
 
EnaXnaY avatar
40.
36 ⇧ 12. 5. 2026, 14:48
Beriem to tak, že aj pán Božko sa nasral a potom vytopil celý svet ;)

A my sme stvorení na Jeho obraz ;)
 
EnaXnaY avatar
41.
40 ⇧ 12. 5. 2026, 14:54
To je ťažký argument. Som zvedavý, čo -era- povie.
 
omega avatar
42.
41 ⇧ 12. 5. 2026, 14:59
Nuž, myslím že erka sa až moc upiera na akési ideály ;)

Ale ideály sú od toho ideálmi, že sú asi nedosiahnuteľné ;)

Je to ako smerovať do nekonečna, ideš ideš, ale nikdy tam nedôjdeš ;)
 
EnaXnaY avatar
47.
42 ⇧ 12. 5. 2026, 15:14
Ale ak človek nevzhliada k niečomu, čo ho presahuje, tak zostane zaseknutý v tom, čím je teraz, v podstate zostane stáť v minulosti.
 
-era- avatar
48.
47 ⇧ 12. 5. 2026, 15:15
Prečo v minulosti? ;)
 
EnaXnaY avatar
50.
48 ⇧ 12. 5. 2026, 15:18
Lebo, to, čim sme, je výsledok práce minulosti.
 
-era- avatar
52.
50 ⇧ 12. 5. 2026, 15:23
Ok, to je pravda asi ;)

Ale tak či tak, minulosť už možno nie je ;)

A čo máme je prítomnosť ;)

A prítomnosť býva všelijaká ;)

Neriešim teda, čo ma priviedlo to tohto okamihu kedy sa teším, alebo hnevám ;)

Skorej riešim aby v budúcnosti som mal viac stavov, ktoré si želám a tak konám v prítomnosti tak, aby budúcnosť taká i bola ;)

Ale tým nechcem povedať, že môj "systém" občas sa nevyskytne i v neželaných ;)

Lebo taký je prosto život ;)

Aspoň ja ho tak beriem - ako jazdu na húsenkovej dráhe ;)

Nie ako rovnú čiaru - to je už smrť ;)
 
EnaXnaY avatar
43.
41 ⇧ 12. 5. 2026, 15:00
Mal by ho dojebať ako malého chlapca. 🫵👍
 
no avatar
44.
43 ⇧ 12. 5. 2026, 15:04
Tak ti to robil tato? ;)

A preto si dnes aký si? ;)
 
EnaXnaY avatar
45.
43 ⇧ 12. 5. 2026, 15:11
Ako, nehnevám sa na teba, kto nezažil v detstve lásky, nemôže, nevie ako ju potom v dospelosti prejavovať ;)
 
EnaXnaY avatar
46.
43 ⇧ 12. 5. 2026, 15:14
Ale je aj pravda, že do istého času robíme, čo musíme, bo tak nás niekto naučil ;)

Ale potom príde zlom ;)

Kedy preberieme opraty a tak trochu mi ťaháme za nitky koníkom, ktoré nás ťahajú životom ;)

A nikdy nie je neskoro začať sa učiť to, čo je dôležité sa naučiť ;)
 
EnaXnaY avatar
49.
41 ⇧ 12. 5. 2026, 15:18
Poviem asi tak, že aj z tej biblie si vyberáme čerešničky, ktoré akoby podporujú naše zlozvyky a vysmievame sa z tých pasáží, kde sa naše zlé stránky verejne pranierujú. :)
 
-era- avatar
51.
49 ⇧ 12. 5. 2026, 15:21
Povedz mi teda jednu vec ;)

Načo je mi lenivosť? ;)

Keď ju nechcem a musím ju mať? ;)

Keď je označená za tuším smrtelný hriech? ;)

Načo že mi je, načo? ;)

Radšej by som bral, ak by som ju nemal ;)

Lenže ju mám ;)

Tak hľadám vysvetlenia prečo ju mám ;)

A keď ho nájdem, tak zisťujem, že vlastne nie som iný ako zvyšok Vesmíru ;)

Ktorý hľadá len energeticky najmenej náročné riešenie na čokoľvek ;)

A potom príde človek a vyhlási lenivosť za hriech ;)
 
EnaXnaY avatar
53.
51 ⇧ 12. 5. 2026, 15:23
Aby si ju mohol správnym spôsobom prekonávať.
 
-era- avatar
54.
53 ⇧ 12. 5. 2026, 15:24
A to už načo? ;)

Tak niekto mi dal lenivosť ako prekážku, kvôli čomu presne? ;)
 
EnaXnaY avatar
55.
53 ⇧ 12. 5. 2026, 15:26
V podstate, náboženstvo je vecou ducha. Ešte aj telesnosť je v náboženstve vecou ducha.
Tým všetky pojmy majú INÉ významy, než si myslí naivná myseľ človeka dneška.
Aj tá lenivosť je primárne myslená ako lenivosť ducha. A smrteľným hriechom je preto, lebo duša si lenivosťou ducha vytvára putá vlastnej smrti, ktoré jej bránia žiť v duchu.
 
-era- avatar
57.
55 ⇧ 12. 5. 2026, 15:27
Aj tá "smrteľnosť" smrteľných hriechov je chápaná inak, než je smrť tela.

Veď všetci vieme, že telo zomrie v každom prípade, či už je lenivé alebo nie.

Ale duša po smrti - to je iná veda. :)
 
-era- avatar
59.
55 ⇧ 12. 5. 2026, 15:28
No čák lenivosť ducha ;)

Mojemu JA sa už nechce (od osady) ;)

Ale načo je mi to dobré? ;)

To som sa nedozvedel ;)

Vysvetli mi načo je mi lenivosť ducha, keď ju nechcem ani nepotrebujem ;)
 
EnaXnaY avatar
61.
59 ⇧ 12. 5. 2026, 15:30
A ktože si to ten "ty", čo ju nechce a nepotrebuje?
A prečo tvoje "JA" nemá tú moc odmietnuť lenivosť? Ak si Boj, zostúp z kríža! 🤣🤣🤣
 
-era- avatar
62.
61 ⇧ 12. 5. 2026, 15:30
Boh...
 
-era- avatar
64.
61 ⇧ 12. 5. 2026, 15:32
Presne tak, JA SOM to, lebo JA sa hnevám na to, že som lenivý a sa mi nechce ;)

JA sa pozorujem a vnímam, že sú veci, ktoré ma charakterizujú ale nechcem byť taký aký som ;)

Ale ohnúť to neviem ;)

Takže čo s tým? ;)

Ako sa dopracovať k želanému stavu? ;)

Možnosti vidím takéto : Prijať lenivosť za moju integrálnu súčasť ;)

Alebo proti sebe bojovať ;)
 
EnaXnaY avatar
68.
64 ⇧ 12. 5. 2026, 15:35
Ja som si zvolil to druhé, ale až po tom, čo som si uvedomil, že to, proti čomu chcem bojovať, v skutočnosti nie som ja. Že je to iba falošný obraz, ktorý sa mi prezentuje ako ja.
 
-era- avatar
69.
68 ⇧ 12. 5. 2026, 15:35
A vyhral si? 🤣🤣🤣 ;)

Sám nad sebou? ;)
 
EnaXnaY avatar
71.
69 ⇧ 12. 5. 2026, 15:36
Nejde o to, niečím byť, ale niečím sa stávať.
 
-era- avatar
73.
71 ⇧ 12. 5. 2026, 15:37
Takže zhruba v tom duchu ako som písal s tou nekonečnosťou, či? ;)

Ideš ideš ale nikdy tam nedôjdeš, či? ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
75.
73 ⇧ 12. 5. 2026, 15:40
Áno, tak.

Ale nie je jedno kam idem.
 
-era- avatar
78.
75 ⇧ 12. 5. 2026, 15:45
Každý asi tam kam chce ;)

Napríklad najnovšie som si stanovil nejaké ciele v navigácii môjho života ;)

A budem sa snažiť o to, aby som tie ciele dosiahol ;)

Keď sa podarí, budem happy a potom si možno stanovím nové, ak ešte bude času na ich realizáciu ;)
 
EnaXnaY avatar
56.
53 ⇧ 12. 5. 2026, 15:27
Načo je mi prekážková dráha? ;)

Toto mi nejako nejde do hlavy? ;)

Načo je mi odpor k práci, keď ho musím prekonávať a prežívam pri tom nepríjemné stavy? ;)
 
EnaXnaY avatar
58.
56 ⇧ 12. 5. 2026, 15:28
Nemusíš ho prekonávať. Kto ti povedal, že musíš?
 
-era- avatar
60.
58 ⇧ 12. 5. 2026, 15:29
Akože nemusím? ;)

Si môžem len tak ľapnúť do postele a celý deň nechať ducha spočívať v blaženom stave nič robenia? ;)
 
EnaXnaY avatar
63.
60 ⇧ 12. 5. 2026, 15:31
Áno, prečo nie? Veď sloboda je najvyšší princíp, či nie?
 
-era- avatar
65.
63 ⇧ 12. 5. 2026, 15:33
A čo napríklad taká zodpovednosť? ;)

To netreba brať do úvahy? ;)

Len slobodu? ;)
 
EnaXnaY avatar
66.
56 ⇧ 12. 5. 2026, 15:33
Celá táto filozofia "načo mi to je?" je obrazom toho, aký duševný svet si si vytvoril, aký svetonázor si si osvojil.

Ak nezmeníš svetonázor, nikto ti nedá odpovede, ktoré by boli pre teba odpoveďami.
 
-era- avatar
67.
66 ⇧ 12. 5. 2026, 15:34
Pointa je celý čas o tom, že ideály sú ideály a realita predsa len o niečom inom ;)

Lenivosť bol len príklad ;)

Ako druhá vec ako sa s ňou človek vysporiada ;)

Lenivosť tu jednoducho je ;)

A beriem to ako fakt ;)
 
EnaXnaY avatar
70.
67 ⇧ 12. 5. 2026, 15:35
Pravdou je, že lenivosť tu skrátka je. To treba brať ako fakt.
 
-era- avatar
72.
70 ⇧ 12. 5. 2026, 15:36
No jo, takže aký je ideál podľa teba ;)

A je dosiahnuteľný? ;)

Napríklad čo sa týka lenivosti? ;)
 
EnaXnaY avatar
74.
72 ⇧ 12. 5. 2026, 15:39
Ako vyplýva z podstaty ideálu, ideál samotný je nedosiahnuteľný, ale je možné sa k nemu blížiť.

Ideálom proti-postaveným proti lenivosti je samozrejme čulosť ducha, duchaprítomnosť, schopnosť vidieť v duchu správne cesty v labyrinte života. 😀
 
-era- avatar
76.
74 ⇧ 12. 5. 2026, 15:43
No, čák tak som to aj písal v tom duchu ten príspevok 42 ;)

Nechcel som povedať, že sa nemáme snažiť o ideály, len, že jednoducho aj v tom to asi netreba preháňať ;)

Lebo jednoducho, ak lenivosť tu je, tak možno ako protipól tomu, čo by sa stalo, keby tu nebola ;)

Napríklad, že sa prepracuješ až na smrť ;)
 
EnaXnaY avatar
145.
67 ⇧ 12. 5. 2026, 18:02
V tomto príspevku si mal kričať HOP.

Tak ako pán era!!

Ja osobne som to minimálne jeden krát zaregistroval.

Ale isto toho bolo viac.

Z nejakého zvláštneho dôvodu tak činí.

Opýtajme sa na to AI. Aká je to porucha. 😍😍😍😍
 
0svietený avatar
146.
145 ⇧ 12. 5. 2026, 18:03
Žeby Budovateľská porucha charakteru? ;)

Bo aký dom, taký pán ;)

A čo ešte ak na dome je napísané 67, no nedrbne ťa z toho? ;)
 
EnaXnaY avatar
156.
146 ⇧ 12. 5. 2026, 18:18
Nedrbne.

Zato ak je tam napísané 69!!!

Hneď si predstavuješ, čo sa tam môže diať. 😄😄😄😄

Ktohovie, kto býva na čisle popisnom 69 v obci Smilno?

www.google.com
 
0svietený avatar
157.
156 ⇧ 12. 5. 2026, 18:19
Ach, už si to živo predstavujem ;)

Nepokúšaj ma bo hneď pojdem na exkurziu ;)
 
EnaXnaY avatar
158.
156 ⇧ 12. 5. 2026, 18:19
Ach, už si to živo predstavujem ;)

Nepokúšaj ma bo hneď pojdem na exkurziu ;)
 
EnaXnaY avatar
77.
56 ⇧ 12. 5. 2026, 15:44
Celú tú prekážkovú dráhu si vytváraš sám.
Nikto ťa nemôže donútiť, aby si ňou išiel.
Je to produkt tvojho chcenia.
 
-era- avatar
79.
77 ⇧ 12. 5. 2026, 15:46
Chcenie ti je zvláštna vec, hlavne keď sa ti nechce 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
80.
77 ⇧ 12. 5. 2026, 15:48
Možno je to tou schízou ;)

Ale prosto si povieš, že ok, toto chcem dosiahnúť a potom príde stav DUCHA - ale mne sa nechce ani len vykročiť na cestu za tým dosiahnutím ;)

Šaleny stav ;)
 
EnaXnaY avatar
81.
80 ⇧ 12. 5. 2026, 15:51
Včera som čítal takú motiváciu ;)

Keď sa človek strašne ale moc nechce, nech skúsi aspoň 5 minút začať na tom pracovať ;)

A zväčša to nechcenie pominie ;)

Nu, nemám takú skúsenosť 🤣🤣🤣 Niekedy ;)
 
EnaXnaY avatar
106.
49 ⇧ 12. 5. 2026, 16:35
To je fakt, Enax tiež ignoruje časti Biblie, kde sa hovorí o úzkej ceste.
Alebo o zmŕtvychvstaní.
 
omega avatar
112.
106 ⇧ 12. 5. 2026, 16:40
Neigonorujem, len si ich trochu ináč vysvetľujem ;)

Tam kde napríklad vy vidíte vodu ako fyzikálnu veličinu, ja vidím symbol pre vyjadrenie niečoho iného ;)

A vlastne celú bibliu možno z môjho pohľadu chápať čisto symbolicky ;)

Nie ako reálny príbeh, ktorý sa stal ;)
 
EnaXnaY avatar
114.
112 ⇧ 12. 5. 2026, 16:44
Ako by povedal majster Boris: to o symbolizme si povedz, keď sa na teba bude rútiť rozbehnutý vlak.
 
omega avatar
115.
114 ⇧ 12. 5. 2026, 16:46
Prečo by mal? ;)

Len idiot sa postaví na koľajnice proti rozbehnutému vlaku ;)
 
EnaXnaY avatar
143.
27 ⇧ 12. 5. 2026, 17:59
My žobráci hryzieme ruku, ktorá nám dá nejaký ten milodar!!

A hryzieme ju preto, lebo nebola ešte viac štedrejšia, a iste mohla dať viac!!

Preto do koxxxxv vždy z princípu vynadáme tomu.

Kto nám pomohol!!!

Uvediem príklad.

Vy všetci, čo ste niekedy mne žobrákovi pomohli.

Tak ste debili a diskusní žobráci.

Je to jasné? 😀😀😀
 
0svietený avatar
144.
143 ⇧ 12. 5. 2026, 18:01
Samozrejme že je nám to jasné a ináč sme ani neočakávali ;)

Keďže raz je definované také pravidlo o tom kusani ruky, tak ináč to ani nemohlo dopadnúť ;)

Ale teraz príde závažná otázka do pléna ;)

Chcete toto pravidlo zachovať alebo zrušiť? ;)
 
EnaXnaY avatar
147.
144 ⇧ 12. 5. 2026, 18:03
Tak plénum to sme my žobráci!!

A to pravidlo platí kým budeme mať aspoň jeden zub!!💋💋
 
0svietený avatar
148.
147 ⇧ 12. 5. 2026, 18:04
Tak rychlo do najbližšej krčmy, nech už aj si bez zubov 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
82.
12. 5. 2026, 15:53
Ale celý ten postup v príspevku č.1 nie je o tom, že by som chcel povedať: Toto je zlé, takto to nesmieme robiť.

V skutočnosti je to iba otázka:

Je to tak pre nás OK?

Ak je to pre nás OK, ak nás z realizácie toho postupu netrápi svedomie, ani nám nie je špatne, tak potom pokračujme v boji a šírení utrpenia.

Ak to pre niekoho nie je OK, tak je to jeho problém, či nájde pre seba niečo lepšie.
 
-era- avatar
83.
82 ⇧ 12. 5. 2026, 15:54
Pre mňa to nie je ok, však som nie raz trval na tom, aby sme sa k sebe správali slušne ;) Napríklad na lipke ;)

A pomohlo to? ;)

Nie ;)

Tak musím do rovnice ktorú riešim zahrnúť túto zvláštnosť ľudského ducha ;)

Že si občas potrebuje uľaviť (onaniou nad druhým) ;)
 
EnaXnaY avatar
84.
83 ⇧ 12. 5. 2026, 15:56
🤣🤣🤣

Nie je nijako zmysluplné dávať úlohy druhým ľuďom (ak ovšem nie sú priamo našimi podriadenými a od nás nejako závislými).
 
-era- avatar
85.
84 ⇧ 12. 5. 2026, 15:57
Nebral som to ako úlohu pre niekoho ;)

Možno skôr ako moje želanie - ako by som chcel aby to bolo - mojou vôľou ;)

Ktorú ako vidíš, sa mi nepodarilo naplniť ;)

Takže som pristúpil k plánu B ;)

Prispôsobím sa JA ;)
 
EnaXnaY avatar
86.
85 ⇧ 12. 5. 2026, 15:58
A potom ale nech ľudia neplačú, keď im ublížim mojimi sprostými rečami ;)
 
EnaXnaY avatar
87.
86 ⇧ 12. 5. 2026, 16:01
Ja jsem malej ale šikovnej ;)

Verím tomu, že keď som sa naučil slušným mravom, naučím sa aj tým neslušným 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
88.
86 ⇧ 12. 5. 2026, 16:05
Veď nikto neplače. Niekto si s tebou zahrá ten slovný pingpong až do roztrhania tela, niekto si po chvíli povie, že mu to už nestojí za to a niekto sa na to vykašle hneď skraja.
 
-era- avatar
89.
88 ⇧ 12. 5. 2026, 16:06
Ale samozrejme, povedať si sám sebe, že ja som vyhral a tí druhí sa z toho buď posrali alebo plačú v kúte, je také uspokojujúce. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
-era- avatar
90.
89 ⇧ 12. 5. 2026, 16:08
Je mi to prakticky jedno ;)

Robím to najlepšie, čo v danej chvíli viem ;)

Či už v dobrom alebo zlom ohľade ;)
 
EnaXnaY avatar
91.
89 ⇧ 12. 5. 2026, 16:09
A keď si chceme ubližovať, nech sa páči ;)

Nie je to až také zložité ;)

Stačí nájsť achilovu pätu - niečo na čo je človek citlivý a tam zamieriť šíp ;)
 
EnaXnaY avatar
95.
91 ⇧ 12. 5. 2026, 16:29
Napríklad aj taký Mysliteľ - veď on tiež neútočí len tak, že by mu to robilo radosť. V podstate má svoje vlastné trápenia a našiel si vinníkov - katolícku cirkev napríklad. Alebo moslimov.

Takže on sa tiež iba bráni proti vlastnej duševnej bolesti. A robí najlepšie ako vie.
 
-era- avatar
96.
95 ⇧ 12. 5. 2026, 16:30
Súhlasím ;)

Psi sa bránia útokom ;)

Spustiť
;)
 
EnaXnaY avatar
104.
96 ⇧ 12. 5. 2026, 16:33
Ináč, všimol si si i ty, že v tých pesníčkach je veľmi veľa múdrostí uložených? ;)
 
EnaXnaY avatar
107.
104 ⇧ 12. 5. 2026, 16:35
Všimol, ale v tom prípade stačilo napísať ten text. Dávať sem odkazy na videá je zbytočnosť.
 
-era- avatar
113.
107 ⇧ 12. 5. 2026, 16:41
Možno si to prečíta a pozrie niekto iný ;)

Kto sem náhodou zablúdi ;)

Semiačka treba sadiť (videl si : Muž ktorý sadil stromy?) ;)
 
EnaXnaY avatar
92.
89 ⇧ 12. 5. 2026, 16:14
Napríklad som si všimol, že teba nesmierne dráždi, ak niekto hanlivo sa vyjadruje alebo zosmiešňuje tvoj svätý grál - duchovno ;)

Takže ak sa chceš v tomto trochu vytrénovať, môžem pridať viac argumentov s touto tématikou pre teba ;)
 
EnaXnaY avatar
93.
92 ⇧ 12. 5. 2026, 16:26
Je toho oveľa oveľa viacej, čo mi dvíha adrenalín.
Ak niečo z toho navonok nevidno, tak by to azda bol výsledok toho, že na mnohom som už trochu popracoval. 😄😄😄
 
-era- avatar
94.
93 ⇧ 12. 5. 2026, 16:27
Jo jo, aj keď napríklad sa debata zvŕtne do osobnej roviny, ako pred pár dňami ;)

To si hneď zaujal obranno útočný postoj 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
97.
94 ⇧ 12. 5. 2026, 16:30
Áno, preto nehovorím, že chcem tuná druhých vychovávať. Veď ja sám som najhorší človek, akého poznám. Takže všetky ľudské necnosti sú mi blízke.
 
-era- avatar
98.
97 ⇧ 12. 5. 2026, 16:31
Ale obrusovať (ako kremeň o kremeň) sa môžeme, či? ;)
 
EnaXnaY avatar
99.
98 ⇧ 12. 5. 2026, 16:32
Veď to pravidelne robíme.

A keďže to robíme, tak je zjavné, že môžeme.
 
-era- avatar
100.
99 ⇧ 12. 5. 2026, 16:32
Tak, tak, tak len tak som to myslel ;)
 
EnaXnaY avatar
103.
100 ⇧ 12. 5. 2026, 16:33
Vieš ako to je:
Dúfaj v najlepšie, počítaj s najhorším.
 
-era- avatar
108.
103 ⇧ 12. 5. 2026, 16:35
Áno, už som to u teba počul ;)

Ja radšej nečakám už nič, len beriem čo príde a snažím sa s tým nejako žiť ;)

Bo Vesmír si zo mňa robí občas prdel, keď niečo od neho chcem ;)

Tak mi to splní, ale po svojom, aby mi ukázal, kto je tu pánom ;)
 
EnaXnaY avatar
109.
108 ⇧ 12. 5. 2026, 16:36
Miera sklamania je priamo úmerná miere očakávania.

🤣🤣🤣
 
-era- avatar
111.
109 ⇧ 12. 5. 2026, 16:38
Áno, môže byť a preto už radšej sa sústredím len na prítomný okamih a riešim udalosti, ktoré sa vyskytujú tu a teraz ;)

Nekukám moc do budúcnosti, že aká by mohla byť, keby bolo keby ;)
 
EnaXnaY avatar
149.
109 ⇧ 12. 5. 2026, 18:07
Toto však neplatí absolútne!!

My žobráci si pýtame kade tade po internete.

Napríklad m mene pani Anny na Donio.sk.

V mene pána Jána na ľudiaľuďom.sk

A očakávame skoro minimum.

Vždy však vyžobreme niekoľko stovák.

Ako sa potom povie záporné sklamanie? 🤣🤣🤣

Lebo očakávania sme mali rádovo v desiatkách €.
 
0svietený avatar
151.
149 ⇧ 12. 5. 2026, 18:09
Takému sa hovorí anti-sklamanie ;)

Čiže radosť čistá a nefalšovaná ;)
 
EnaXnaY avatar
101.
99 ⇧ 12. 5. 2026, 16:32
Ktože by nám v tom mohol zabrániť?
 
-era- avatar
102.
101 ⇧ 12. 5. 2026, 16:32
Vyššia moc, chichi 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
105.
102 ⇧ 12. 5. 2026, 16:34
V tomto zmyslovo-fyzickom svete je takou iba sila prírodných zákonov. Nič iného.
 
-era- avatar
110.
105 ⇧ 12. 5. 2026, 16:37
Tento svet je len jeden z mnohých (podľa mojej simulačnej hypotézy) ;)

Takže ak tí v nadradenom, ktorí na nás dohliadajú usudzujú, že sa to vyvíja želateľným smerom, tak nemajú potrebu zasahovať, si myslím ;)
 
EnaXnaY avatar
116.
12. 5. 2026, 17:01
"A potom ale nech ľudia neplačú, keď im ublížim mojimi sprostými rečami ;)"

Tomu sa hovorí vodu kázať a víno piť. 😄
Súhlasí 0svietený
Nadja avatar
117.
116 ⇧ 12. 5. 2026, 17:02
Nalej. 🫵❤️
 
no avatar
118.
116 ⇧ 12. 5. 2026, 17:02
Tomu sa hovorí, keď všetci chlastajú, tak i ja sa naučím na vínko 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
119.
118 ⇧ 12. 5. 2026, 17:04
Nie, enax.
Je ľahučké byť slušný medzi slušnými. :)
 
Nadja avatar
121.
119 ⇧ 12. 5. 2026, 17:05
A opačne to robia len profíci !!!!!!!!!!!! 😊🥂
 
no avatar
122.
119 ⇧ 12. 5. 2026, 17:07
A úplne najľahšie je moralizovať, všakže 🤣🤣🤣 ;)

Písal som, nechcete sa prispôsobiť vy mne, prispôsobím sa ja vám a tým je debata ukončená 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
123.
122 ⇧ 12. 5. 2026, 17:11
Niekto ustúpiť musel a povedal som si, prečo nie ja? ;)

Veď som z vás najhundratejší ;)
 
EnaXnaY avatar
124.
123 ⇧ 12. 5. 2026, 17:15
Navyše, Milanko je váš nový šéf ;)

Naposledy ma prosil a ja mu odovzdal žezlo nad vami ;)

Takže na neho sa obracajte s prípadnými sťažnosťami 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
125.
124 ⇧ 12. 5. 2026, 17:18
Aňi bohovy !!!!!!!!!!!!!!!! 🤝🤛
 
no avatar
126.
125 ⇧ 12. 5. 2026, 17:19
Pozdě, milý drozde ;)

Teraz si môžeš akurát tak zašpivac 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
127.
126 ⇧ 12. 5. 2026, 17:20
Ňi piči !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😊👽
 
no avatar
128.
127 ⇧ 12. 5. 2026, 17:20
Či pi či nepi ;)

Šéf si a keď to máš zvládnuť, tak radšej bez alkoholu ;)

Bo vyvraciš še na peršej zatačke ;)
 
EnaXnaY avatar
129.
128 ⇧ 12. 5. 2026, 17:22
Doľej bo mam f pysku jak na Sahare !!!!!!!!!! 🫵🍻
 
no avatar
130.
129 ⇧ 12. 5. 2026, 17:23
Doľivam bo vypito ;) Vypi bo naľato ;)

Tomu še hutori vychodňarske perpetum mobile ;)
 
EnaXnaY avatar
131.
129 ⇧ 12. 5. 2026, 17:37
Tak ako kedysi bol ustanovený Peter, tak teraz bol ustanovený Milan ;)

Ako ten, ktorý má kľúče od mišačky ;)

Ako šéf srandy (prdele) Jeho(vovej) ;)

Koho zabavíš, ten bude zabavený a koho nezabavíš tomu nebude dopriata zábava ;)
 
EnaXnaY avatar
132.
131 ⇧ 12. 5. 2026, 17:40
Si zábavný. 🫵🍵
 
no avatar
133.
132 ⇧ 12. 5. 2026, 17:40
Už od narodzeňa ;)

Kedz me perši raz zbačili tak še neubranili šmichu ;)
 
EnaXnaY avatar
159.
123 ⇧ 12. 5. 2026, 18:30
Len potom netvrď, že postup v príspevku 1 pre teba nie je OK.

Ak by bol OK, snažil by si sa konať inak, než podľa neho. 💘
Súhlasí Nadja
-era- avatar
160.
159 ⇧ 12. 5. 2026, 18:31
nebol...
Súhlasí Nadja
-era- avatar
212.
160 ⇧ 13. 5. 2026, 09:01
Era, vysvetlil si to lepšie ako ja. Ano, to je ten princíp :)))
 
Nadja avatar
213.
212 ⇧ 13. 5. 2026, 09:03
Neviem ako tebe, ale mne nevysvetlil nič, bo tomu čo napísal absolútne ale vôbec nechápem 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
214.
213 ⇧ 13. 5. 2026, 09:04
Nuž, máš sa ešte čo učiť 😄😄😄😛
 
Nadja avatar
215.
214 ⇧ 13. 5. 2026, 09:04
Nemusím, nech to nabudúce napíše tak, aby tomu aj malé decko porozumelo, ktorým som ;)
 
EnaXnaY avatar
216.
215 ⇧ 13. 5. 2026, 09:05
Hmmm... je načase trošku povyrásť :))) 😅
 
Nadja avatar
217.
216 ⇧ 13. 5. 2026, 09:06
Ale deeeee, ako decko nemám zodpovednosť, stresy, v podstate sa len hrajkám 🤣🤣🤣 ;)

Nu, kto by sa toho chcel zbaviť? 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
218.
217 ⇧ 13. 5. 2026, 09:07
Kto, kto.-.. ten, kto chce potom furt frflať hehe
 
Nadja avatar
219.
218 ⇧ 13. 5. 2026, 09:09
Jop, ale keby som nefrflal, tak by som nešiel s davom a potom by ma možno aj kameňovali alebo križovali 🤣🤣🤣 ;)
 
EnaXnaY avatar
161.
159 ⇧ 12. 5. 2026, 18:31
Nič netvrdím, len si tak trepem ;)

Ako mi práve príde slina ;)

Môžeme sa hrať aj na vojačikov, veď prečo nie ;)

Hlavne, že je zábava ;)
 
EnaXnaY avatar
162.
159 ⇧ 12. 5. 2026, 18:36
Pamätáš ako je napísané: Všetko je vám dovolené, ale nie všetko prospieva? ;)

Nuž tento výrok asi nepochopíte, kým nezistíte čo obnáša to všetko ;)

Tak hurá do toho (všetkého) ;)
 
EnaXnaY avatar
163.
162 ⇧ 12. 5. 2026, 18:43
V skutočnosti je tam napísané:

Všetko MI je dovolené ale nie všetko prospieva.

Hovorí sa tam nie o vás/nás, ale o JA. Každému JA je všetko dovolené, ale nie všetko tomuto JA prospieva. Prečo asi?
 
-era- avatar
164.
163 ⇧ 12. 5. 2026, 18:44
Nuž, prečo, prečo, to je večná otázka ;)

Zistíme možno časom ;)
 
EnaXnaY avatar
165.
163 ⇧ 12. 5. 2026, 18:46
Možno je to ako rozdiel medzi uhasením iskry a keď ti horí celý dom ;)

Ale ja už na to seriem, nech kľudne aj zhorí ;)
 
EnaXnaY avatar
167.
165 ⇧ 12. 5. 2026, 18:48
A možno ja môže nadobro zhasnúť. 😉
 
-era- avatar
168.
167 ⇧ 12. 5. 2026, 18:50
Ale to by bola vlastne veľká výhra, takže asi nie. 🤣🤣🤣
 
-era- avatar
169.
167 ⇧ 12. 5. 2026, 18:53
Zažil som čiastočné zhasnutia keď som bol malý ;)

Ale potom som zas nabootoval ;)

Takže je možné aj to, si myslím ;)

Len ako píšeš, možno by to nebolo na nič ;)

Lebo niekto by musel začínať od nuly ;)

A to sa nikomu už kvôli lenivosti nechce ;)
 
EnaXnaY avatar
170.
169 ⇧ 12. 5. 2026, 18:54
Začínal som od nuly a väčšinu z toho ešte mám !!!!!!!!!!!!!!! 👍🇸🇰🇸🇰
Súhlasí -era-
no avatar
171.
170 ⇧ 12. 5. 2026, 18:55
Tak si to starostlivo opatruj, budeš to NIČ veľmi potrebovať v ďalšom progrese tohto humbuku s názvom život ;)
 
EnaXnaY avatar
172.
171 ⇧ 12. 5. 2026, 18:56
Jes ser. 🫵👍
Súhlasí -era-
no avatar
173.
169 ⇧ 12. 5. 2026, 19:00
Niektorí z našej vetvy tvrdia, že ak raz nejaká bytosť získala "Ja", už ho nikdy nestratí.

Takže "nie všetko prospieva" si asi treba skôr predstavovať ako chorobu Ja, bolesť brucha Ja, chradnutie Ja alebo niečo v tom zmysle :)
 
-era- avatar
174.
173 ⇧ 12. 5. 2026, 19:02
Neviem, lebo JA som "mal" JA (uvedomenie si seba) asi od prvých okamihov kedy som vedel o sebe ;)

Len som o tom nehovoril ;)

Teda nedumal som nad tým že ho mám, to až neskôr ;)

A tie stavy bezvedomia = kedy ma vyplo a neskôr zaplo a medzi tým nič ma sprevádzali následne ;)

Okrem toho, mám pocit, že aj v noci sa mi to dejáva, keď spím a práve nesním ;)
 
EnaXnaY avatar
175.
174 ⇧ 12. 5. 2026, 19:06
JA sa prejavuje okrem iného spomienkou. Výpadky sú v podstate výpadkami spomienok. Kontinuita spomienok nesie v sebe vedomie ja.

Chcem povedať - ak si po výpadku zase spomenieš na seba pred výpadkom, tak to je dôkaz, že ja zostalo zachované,
 
-era- avatar
176.
175 ⇧ 12. 5. 2026, 19:06
Nespomínam si na to. 🤔🤝
Súhlasí -era-
no avatar
177.
175 ⇧ 12. 5. 2026, 19:08
No, niečo ako dáta na disku ;)

Ale JA predsa len JA definujem ako nejaký "živý" proces ;)

Nie, to čo o JA je niekde uložené (napríklad v DUŠI) ;)

Keď hovorím o JA tak myslím to niečo, čo sa rozhoduje, počúva, generuje myšlienky a tak ;)

Je to ako rozdiel medzi programom a tým keď je spustený a niečo robí ;)
 
EnaXnaY avatar
178.
177 ⇧ 12. 5. 2026, 19:08
Vy ste ja !!!!!!!!! 🫵🫵🫵
 
no avatar
179.
178 ⇧ 12. 5. 2026, 19:10
JA, teda MY, sme ja, moje druhé ja a Milanko ;)

A kľudne sa môžu pridať i ďalší do partie ;)
 
EnaXnaY avatar
180.
179 ⇧ 12. 5. 2026, 19:10
Nie, presne opačne to je. 🫵🍵
 
no avatar
181.
180 ⇧ 12. 5. 2026, 19:11
Z tvojho pohľadu je to presne opačne ;)

To je ako keď sa postavíš do radu a si posledný ;)

Ale z pohľadu opačného si vlastne prvý ;)

A tak sa poslední stávajú prvými ;)
 
EnaXnaY avatar
183.
181 ⇧ 12. 5. 2026, 19:14
Dokáž to !!!!!!!!! 🫵
 
no avatar
185.
183 ⇧ 12. 5. 2026, 19:15
Nech sa všetci v rade otočia o 180 stupňov ;)

Keď vieš koľko to je ;)

A zrazu posledný bude prvý ;)
 
EnaXnaY avatar
186.
185 ⇧ 12. 5. 2026, 19:20
Nakresli to !!!!!!!!! 🫵
 
no avatar
188.
186 ⇧ 12. 5. 2026, 19:24
Kurňa Milane ;)

1 <- 2 <- 3 <- 4 <- 5 <- 6 <- 7 <- 8 <- 9 ;)

1 -> 2 -> 3 -> 4 -> 5 -> 6 -> 7 -> 8 -> 9 ;)

Čísla zostali na mieste, len smer z ktorého sa pozeráš na rad sa zmenil ;)

Keď pozeráš od deviatky smerom k jednotke tak 1tka je prvá a deviatka posledná ;)

Keď pozeráš smerom od jednotky k deviatky tak jednotka je posledná a deviatka prvá ;)
 
EnaXnaY avatar
191.
188 ⇧ 12. 5. 2026, 19:26
Jáj, už mi zaplo. 🫂😛
 
no avatar
193.
191 ⇧ 12. 5. 2026, 19:27
Supeeeeeeer ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
194.
193 ⇧ 12. 5. 2026, 19:28
Som zaľúbený, tak mi všetko dlhšie trvá. 😅
Súhlasí -era-
no avatar
195.
194 ⇧ 12. 5. 2026, 19:28
V pohodke ;)

NIČ sa deje ;)

A vieme už že NIČ je veľmi dôležité ;)
 
EnaXnaY avatar
196.
195 ⇧ 12. 5. 2026, 19:29
NIČ je niekedy viac ako veľa. 🤝
 
no avatar
198.
196 ⇧ 12. 5. 2026, 19:31
Nuž keď aplikujeme na NIČ a VŠETKO ten istý princíp ako na tie čísla ;)

Tak z istého pohľadu NIČ je dokonca najviac ;)

NIČ -> TROCHU -> TROCHU VIAC -> EŠTE VIAC -> VŠETKO ;)
 
EnaXnaY avatar
200.
198 ⇧ 12. 5. 2026, 19:41
Nakresli to !!!!!!! 🫵😄
 
no avatar
204.
200 ⇧ 12. 5. 2026, 19:46
Nakreslím ti kruh ;)

Rozkážem číslam 1 a 9 aby sa začali kamarátiť ;)

A z toho radu 1 až 9 vznikne kruh ;)

1
9 2
8 3
7 4
6 5

No, nevydaril sa moc, ale nechce sa mi zapínať Kreslítko ;)
 
EnaXnaY avatar
205.
204 ⇧ 12. 5. 2026, 19:47
Tak si aspoň zapni rázporok. 🫵🫂
 
no avatar
206.
205 ⇧ 12. 5. 2026, 19:47
Si už druhý / á čo mi to hovorí za dva dni ;)
 
EnaXnaY avatar
182.
175 ⇧ 12. 5. 2026, 19:11
V tomto zmysle je prirodzene zaujímavá otázka, že prečo si nepamätáme život pred narodením.
Hovorí sa, že po smrti naopak zostáva vedomie Ja zachované, pokračuje.
A že v istom okamihu, neskôr, po smrti dochádza k obnoveniu plnej pamäte, teda spomienky na všetky životy a všetok čas existencie Ja.
Ale vraj pri blížení sa k opätovnému vteleniu na zemi nadchádza zas okamih vymazania všetkých spomienok.

Toľko teória. 🐷
 
-era- avatar
184.
182 ⇧ 12. 5. 2026, 19:14
Netuším, môžeme len hádať ;)

Niektorí si vraj pamätajú, ale možno je to chyba v hre ;)

Alebo nejaký hack ;)

Lebo aby to bolo spravodlivé, tak nikto by nemal nič vedieť a tým máme vlastne rovnaké štartovacie podmienky ;)

Nemyslím tým do akej rodiny sa narodíme, ale to, že prakticky začíname od nuly ;)

A ak moja teória je správna že hra sa volá FROM ZERO TO HERO ;)

Tak by mi to takto dávalo zmysel ;)
 
EnaXnaY avatar
187.
184 ⇧ 12. 5. 2026, 19:22
Hádať by sme sa mohli iba v prípade, keby niekto chcel presadzovať jedinú a záverečnú pravdu.
Ale ak ponecháme všetky možnosti otvorené, potom hádka nemá zmysel.
 
-era- avatar
189.
187 ⇧ 12. 5. 2026, 19:25
Na jednej strane je celkom prirodzené, že niekto, nejaký človek svojimi sympatiami a antipatiami cíti príťažlivosť nejakého vysvetlenia.

Na druhej strane, bez-emočné myslenie si vie proti týmto sympatiám a antipatiám v pohode myslieť hoc aj pravý opak.
 
-era- avatar
192.
189 ⇧ 12. 5. 2026, 19:27
Napríklad - ja osobne viem úplne presne, že keď sa hrá nejaký športový zápas, že moje sympatie sú na strane slovenských športovcov.
To mi však vôbec nebráni myslieť si, že ten západ prehrajú.
🤣🤣🤣
Súhlasí Milanko
-era- avatar
190.
187 ⇧ 12. 5. 2026, 19:25
Mne sa navyše nechce hádať ;)

Môžem ti hodiť ďalšiu teóriu ;)

O Zemi ako o rodisku DUŠÍ ;)

Tu vznikajú nové poháre, ktoré keď sa dostatočne naplnia, tak môžu pokračovať na svojej púti ďalej ;)

Táto teória tiež vysvetľuje prečo je pohár na začiatku prázdny ;)

Ale kde je pravda? ;)

To ani srnka netuší ;)

Teda tá možno áno ;)
 
EnaXnaY avatar
197.
190 ⇧ 12. 5. 2026, 19:29
Každá teória je pre mňa natoľko dobrá, nakoľko je "vyživovaná" logickými súvzťažnosťami zo všetkých možných zdrojov sveta zmyslovo-fyzicky-vnímateľného.
:)
 
-era- avatar
199.
197 ⇧ 12. 5. 2026, 19:33
A potom, keď zistíš, že teórií sa dá vymyslieť prakticky neobmedzene, problém bude skorej opačný ;)

Ako zo všetkých tých možností vybrať jednu pre teba pravú orechovú ;)

Ja to vyriešil tak, že to už neriešim ;)

Čo bolo, bolo, čo je, je a čo bude, bude ;)

Dozviem sa keď tam prídem ;)
 
EnaXnaY avatar
201.
199 ⇧ 12. 5. 2026, 19:41
Nie, ten problém, ktorý opisuješ, vôbec neexistuje.

Teórie majú vznikať odspodu a vždy majú byť nesené tým, čo už existuje. Nemajú sa preberať zhora, zo sveta neobmedzených možností.

A ak by predsa len prišli nejakým činom zhora, tak ich treba každú jednu ihneď posadiť dolu k základni, či je schopná si tam nájsť miesto.🐷🐷🐷
 
-era- avatar
202.
201 ⇧ 12. 5. 2026, 19:43
Kde vznikla táto teória? ;)

Som dole, či hore? ;)

Netuším, zrodila sa mi v mysli ;)

Prichádza do úvahy? ;)

Podľa mňa kľudne ;)

Ale ide tu teraz o zhodu teórie so skutočnosťou ;)

A toto potvrdenie môže prísť len od niekoho, kto to tu celé ma na rováši ;)

Lebo ON podľa mňa musí vedieť, prečo to vlastne celé spáchal ;)
 
EnaXnaY avatar
203.
201 ⇧ 12. 5. 2026, 19:45
V podstate však, všetky tie všeobsiahle teórie nemajú žiaden iný význam, než že či môžu človeku pomôcť v rozhodovaní, čo je správne a čo nesprávne vykonať v nejaký moment života.

Nejde o nič iné, než o otázku: "Čo mám urobiť".

Ak k tejto otázke nemajú čo povedať, tak môžu byť akékoľvek, je to úplne fuk.
 
-era- avatar
207.
203 ⇧ 12. 5. 2026, 19:48
A čo ak my máme tie teórie generovať? ;)

Niečo ako keď som riešil otázku zmysla života? ;)

Možno zmysel života je hľadať zmysel života ;)
 
EnaXnaY avatar
208.
207 ⇧ 12. 5. 2026, 19:52
Tieto otázky nemajú všeobecnú odpoveď. ☺️

Každý nech si vyberie svoju odpoveď a nech nenúti iných, aby ju tiež prijali.

Je to jeho osobný výber, jeho voľba, jeho smer.❤️
 
-era- avatar
209.
208 ⇧ 12. 5. 2026, 19:53
Však nenútim ;)

Len diskutujem a rozvíjam myšlienky ;)

Ber ma momentálne za generátor možností ;)
 
EnaXnaY avatar
166.
163 ⇧ 12. 5. 2026, 18:48
Postavím si niekde na pustom ostrove ďalší ;)
 
EnaXnaY avatar
153.
119 ⇧ 12. 5. 2026, 18:10
A ešte ľahšie je byť žobrákom medzi štedrými!!!
 
0svietený avatar
120.
118 ⇧ 12. 5. 2026, 17:05
Alebo aj, kto chce s vlkmi býti, ten s nimi vínko musí píti ;)
 
EnaXnaY avatar
150.
116 ⇧ 12. 5. 2026, 18:09
A hlavne nech sa nestávajú diskusnými žobrákmi!!

Usoplenci akýsi. 🥰🥰
 
0svietený avatar
152.
150 ⇧ 12. 5. 2026, 18:10
Ale zas ber tak ;)

Mnohí miliardári začínali s jedným dolárom v kešeni ;)

A ktohovie - raz aj zo žobráka sa môže stať pán ;)
 
EnaXnaY avatar
154.
152 ⇧ 12. 5. 2026, 18:13
Veru môže!!

Hoc aj na mercedese s voziť.

Pohrebné služby aj také vozidlá vlastnia!!!😄😄😄😄
 
0svietený avatar
155.
154 ⇧ 12. 5. 2026, 18:13
Kurňa ešte keby tak bol rómskej národnosti ;)

To by mu aj zlatú truhlu vypravili ;)
 
EnaXnaY avatar
210.
155 ⇧ 13. 5. 2026, 08:59
Ale musel by byť kráľom... 😄
 
Nadja avatar
211.
210 ⇧ 13. 5. 2026, 08:59
Však Lemmy je kráľ najväčší na svete, či? ;)
Súhlasí -era-
EnaXnaY avatar
posledné diskutované príspevky